+ Reply to Thread
Prikazivanje rezultata 1 do 4 od 4

Tema: Anemija kod novorodencadi

Junior Member
    Datum pristupanja
    Feb 2011

Anemija kod novorodencadi

moja beba je usla u treci mjesec.kao sto ima jake grceve,tvrdu stolicu i sada je posto anemican.sin mi nedoji jer je jako lijen i onda mora da izmuzem lijeko u flasicu.imam jako puno mlijeka ali......problem sa bebom.danas je dobio nalaze da je anemican malo.neznam dali to ima kakve veze ali u poslednje vrijeme sav je nekako nervozan nesnosljiv,i nezna ni sam dali ce da jede ili ne sada imam pitanje za mame
    DALI VASA BEBA SE OBLIZUJE JEZICICEM.kada sam pitala pedijatricu da mu nisu desni kaze da nisu.U MOJE PRIJATELJICE BEBA NIKAKO SE NE OBLIZUJE ALI MOJ SIN NEPRESTANO.neznam sta je jer mi i sama pedijatrica nije bila jasna.ako neko zna i imao je ovako sa bebom neka mi nesto napise...

pozzzz

Moderator
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Moj se oblizuje od nekog 3. meseca... Sve je to normalno... A koliko mu dajes mleka i na koliko sati?

Junior Member
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    malo ga dojim jer nece da vuce.i dajem mu aptamil svaka dva do tri sata jer nece da jede.i to muku vodin.nece ni tada.pa stavim lagu pa flasicu..danas sam bila kod ljekara.moramcda idem specijalisti i snimanje abdomena.jer je se uspostavilo da je puno enemican.

Super Moderator YUMAMA's Avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Draga Irma,

Postoji više vrsta anemija. Fiziološka anemija predstavlja" normalnu pojavu, koja se javlja u prvim mesecima života (najizraženija je u drugom i trećem mesecu). Koncentracija hemoglobina pada na 110 g/l, pa i niže. Anemija nastaje zbog smanjenja broja eritrocita i povećanja zapremine krvi nakon rođenja". Više o anemiji možete da pročitate u tekstu naše saradnice, pedijatra Maje Skender Anemicno odojce

Lep pozdrav,
    Yumama tim

+ Reply to Thread

Dozvole postovanja

• Vi ne možete postovati nove Teme
  • Vi ne možete postovati odgovore
  • Vi ne možete postavljati attachmente
  • Vi ne možete editovati svoje postove