+ Reply to Thread
Strana 4 od 6
PrviPrvi ... 2 3 4 5 6 PoslednjiPoslednji
Prikazivanje rezultata 31 do 40 od 54

Tema: Anksioznost

Senior Member
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Pa doktorka mi jer rekla tako...

Senior Member
    Datum pristupanja
    May 2010
    Pregurala si put zato što je bio tvoj dragi uz tebe i osećala si se sigurno. U početku ti treba osoba od poverenja da ide sa tobom negde ali što pre treba da vežbaš sama da ideš, prvo manje razdaljine pa sve duže. Kažeš jedva si došla kući iz biblioteke-znam taj osećaj! Ali si stigla i ništa ti se nije desilo,jel tako? Samo diši polako, ne forsirano. Ako ti srce jako lupa, zaustavi disanje, broj do deset pa izdahni i opet diši polako. Ako si u mogućnosti, potraži pomoć terapeuta, ali privatno, da bi ti posvetio više vremena. Nemoj da dozvoliš da se to ukoreni. Terapija se daje ako su napadi česti i jaki a tiipak izlaziš iz kuće što je super!

Senior Member
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Pa da,verovatno je to sto je on bio sa mnom, jer samo u njegovima kolima i mogu da se vozim bez problema...
    Nema pravila uopste,nekad mi je lakse kad idem sama, tj. nista mi se ne desi a nekad eto kao onda do biblioteke uzas... Ja imam problem sto ja cim uhvati napad ja pocnem da grcim i stomak i sve, i onda pocnem na silu da podrigujem jer mi je kao lakse a onda mi je jos gore...
    Nemamo mi privatnike ovde uopste, mali grad... A ova jedna na psihijatriji nit me saslusala nit nista... Moram sama da se izborim sa tim nekako...
    Kako je tebi?

Senior Member
    Datum pristupanja
    May 2010
    Posle nekoliko dana one tablete Yin su počele da deluju, smirenija sam ali i dalje osećam ne strah već nelagodnost kad treba negde da idem. Ja to vučem od juna. U međuvremenu sam išla i na letovanje i nekoliko puta van grada, sama sa detetom. U početku je bilo strašno, jako lupanje srca pri samoj pomisli da moram da izađem. Puno sam čitala o tome i počela da ubeđujem sebe da mi ništa neće biti i nije mi ništa bilo. Smanjila sam kafu, počela da vežbam jogu kod kuće uz priručnik i kad idem negde, trudim se da se maksimalno skoncetrišem na nešto lepo. Probaj, misli na neki lep film koji si pogledala, na momka, gledaj ljude oko sebe, kuće, bilo šta. Nemoj da osluškuješ telo, da opipavaš puls i slično. Ja sam išla na par seansi pa sam prekinula jer mi je prva najviše pomogla a ostale su bile bacanje para. Ona mi je savetovala i da probam sledeće-Kad idem negde i osećam već da kreću simptomi da udarim kontru: Idem makar pala, makar me odnela hitna, baš da vidim šta će se desiti! To možeš tek kad naučiš da opustiš samu sebe. Znači polako i duboko diši.

Senior Member
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    I meni se desava od leta... Isla busom do CG sa mV, i kad sam se vracala vozom sama uplasila sam one tutnjave kad je dolazio i jedva sam se smirila u vozu... E onda sam posla odmah posle rucka busom s jezera kuci i smucilo mi se, podigao mi se zeludaci izasla sam na pola puta... I sad ni busom ne mogu dve stanice da prodjem... U taxiju sam celim putem pisala mami poruku i na kraju sam stigla do kuce i obrisala sve... samo da ne mislim na ovo!

Senior Member
    Datum pristupanja
    May 2010
    Nisam ti rekla,i ja sam u početku imala taj problem sa želudcem, mislila sam da sam zapatila neku bakteriju. Baš je neprijatno, kao da ti nešto u grudima raste i pritiska sve oko sebe. Kardiolog mi je rekao da je to sindrom "knedla u grlu" i da ne znaju zašto se to dešava. Proći će.
    Nema veze, i ja sam imala običaj da nazovem nekog pa kao ćaskam sa njim dok ne stignem na željenu destinaciju, jbg posle stigne račun... To psihijatri zovu "poštapalice", sve što nam kao kobajagi pomaže da izbegnemo napad.

Senior Member
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Ma da, i kod mene je pocelo sa knedlom u grlu, ma uzasan osecaj al ja sam ipak imala i bakteriju... Mozda je jos i imam! Pa sam imala jaku upalu grla a od simptoma samo nisam mogla da progutam cvrstu hranu, sazvacem ja lepo ali samo vodom je prolazilo i eto sad sam se i od toga naplasila i kad idem kod nekog ja ne mogu da jedem...
    Kobajagi hehehe... Al meni pomaze...

Senior Member
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Pokupila sam dedi neku knjigu i citam o anksioznosti. Bedoksin (uopste vitamin B) deluje umirujuce na nervni sistem, zato je dobar...
    Hraniti se zdravo, hranu bogatu slozenim uglj.hidratima (integralni hleb i mrki pirinac). Ukljuciti u ishranu esencijalne masne kis.(integralne zitarice, kostunicavo voce, semenke i povce), vitamin B i minerale.
    I kaze knjiga da je opustanje jako bitno, leci na ledja, blago rasirene noge, ruke pored tela sa dlanovima okrenutim na gore, disati polako i ujednaceno.
    E sad meni je problem sto ja ne mogu da lezim tako, odmah pocnem da kasljucam, dizem glavu i pocinje napad...

Senior Member zoranabat's Avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    a da li bi pomoglo da nateras sebe pponovo sam gruba ,jednostavno da legnes mislis o necemu i da se opustis.Ako bi zanemarila taj kasalj ili da je neko pored tebe ?

Senior Member
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Ma nema sanse... I uvece kad legnem podignem jastuk i tako zaspim i onda se u toku noci spustim...

+ Reply to Thread

Dozvole postovanja

• Vi ne možete postovati nove Teme
  • Vi ne možete postovati odgovore
  • Vi ne možete postavljati attachmente
  • Vi ne možete editovati svoje postove