+ Reply to Thread
Strana 3 od 6
PrviPrvi 1 2 3 4 5 ... PoslednjiPoslednji
Prikazivanje rezultata 21 do 30 od 51

Tema: Da li kupate bebu svaki dan?

Senior Member sandra kika jovanovic's Avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    pa valjda su sve bebe buckaste?

Senior Member emadora's Avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Pa nisu, moja najstarija cerka je bila ko palcica i mala i mrsava.
    Emilija 05.08.1995.
    Isidora 17.05.2002.
    Nikola Lav 25.10.2009.

Senior Member zoranabat's Avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    ja moju bebu perem posle svakog kakenja ..nisam za te vlazne maramice nesto mi izgleda sav lepljiv kad ga obrisem maramicama probala sam nije da nisam ali voda je voda....a kupam ga svko vece ...samo je problem sto je vec porastao ljubi ga majka i nije tako miram okrece se prevrce pa moram da kupim stolicu za kupanje...a uziva dok se kupa tu je smeh,pranje pupe,kose...uzivanjcija i za mene i za njega...

Senior Member
    Datum pristupanja
    Oct 2010
    Kako negujete intimni deo kod bebe devojčice?

Senior Member
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Kada je bila baš mala, taj deo tela smo samo čistili od izmeta ako bi eventualno tamo ušao. Pošto devojčice imaju prirodnu zaštitu tog dela tela u vidu gljivica (ono belo što se vidi), patronažna sestra nam je rekla da je nipošto ne peremo i ne diramo tamo da ne bismo narušili tu zaštitu. Dakle, samo smo uklanjali izmet, a prilikom kupanja taj deo tela uopšte nismo prali - guzu i deo oko čmara da, ali pišicu ne.

Senior Member mihajla's Avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2010
    U toku leta sam je kupala svako veče, a sada nema potrebe tako često da je kupamo. Doktorka nam nije savetovala svakodnevno kupanje ni za vreme vrućina jer se tako skida površinski sloj kože koji bebu štiti od bakterija, ali mi smo to ipak radili radi osveženja... sada je već hladno za takve podvige, i lično smatram da nema potrebe... Drugo je oprati guzu, to da, ali ne kupam je komplet... sada to radim svaki treći ili četvrti dan, a pošto ima prilično dugu kosicu za bebu od 6 meseci, i s obzirom da je ne smemo ničim sušiti, kosu peremo jednom sedmično osim ako je baš ubrlja...

Senior Member
    Datum pristupanja
    Oct 2010
    Ja sam sinu sushila kosu fenom preko svoje ruke..Treba voditi racuna i o prevojima kod dece-vratica,pazuha....ako se ne pere redovno ,moze doci do ojeda.

Senior Member Skarlet's Avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Navodnik Orginalno postovao Tea Pogledaj post
    Ja sam sinu sushila kosu fenom preko svoje ruke..Treba voditi racuna i o prevojima kod dece-vratica,pazuha....ako se ne pere redovno ,moze doci do ojeda.
    isto tako i mi susimo kosicu posto je bas duga,i da slazem se sa tobom Tea.....

Senior Member mihajla's Avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2010

Red face

Što se tiče prevoja na vratu i drugim delovima, izostavila sam da kažem da svaki dan, uveče pred spavanje, pokvasim toplom vodom pamučnu pelenu i obrišem upravo te prevoje, i šačice i tabane te ih namažem kremicom! To radimo svako veče,OBAVEZNO,jer su ti delovi tela svakodnevno izloženi i najviše se "prljaju", ali to ne smatram kupanjem nego održavanjem higijene...
    Kupamo je, već sam rekla, otprilike svaki treći dan...ali je jako važno i u međuvremenu održavati čistoću brisanjem...

Senior Member Skarlet's Avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    ma mi pod tus i nabrzaka se sredimo a pravi kupanjac,igranje i brckanje u vodi to svaki drugi dan....ne znam kolika ti je beba,mihajla,ali ja mog sina koji je pravi nemirko denis napast,moram pod tus na kraju svakog dana,sad kad ima godinu dana prlja se ko svinjak mali....a i lakse mi je tako iskreno i idem po principu da i meni na kraju dana tus bas odgovara,osvezena odem u krevet!!!!1

+ Reply to Thread

Dozvole postovanja

• Vi ne možete postovati nove Teme
  • Vi ne možete postovati odgovore
  • Vi ne možete postavljati attachmente
  • Vi ne možete editovati svoje postove