+ Reply to Thread
Strana 1 od 3
1 2 3 PoslednjiPoslednji
Prikazivanje rezultata 1 do 10 od 23

Tema: Dete odbija hranu

Senior Member
    Datum pristupanja
    May 2010

Dete odbija hranu

Već sam pisala da moj sin od 28 meseci malo jede, ali sad je već alarmantno. Znam da je leto, ali on raste a puno se igra, stalno je u pokretu. Mršav je ko grančica. Prošle godine je lepo jeo sve što mu spremim, i razno voće. Sada pojede malo supe, hleb i paštetu, slaninu, kajganicu a od voća samo banane i jabuke. Uopšte ne jede povrće i meso, osim ponekad ćevap ili viršlu. Znam da su krivi slatkiši i grickalice ali čak i kad mu nedam to on neće jesti glavno jelo za ručak. A i supu srče da slučajno ne uleti koji komad mesa ili povrća! Šta da radim? Lekar kaže da nudim češće manje obroke. Da li znate za neko jelo koje deca u tom uzrastu rado jedu? Moj neće ni da proba većinu stvari, samo gurne tanjir.

Senior Member mina's Avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    ja i ti mozemo da se udruzimo!!!!nasa deca su cini mi se istog uzrasta!!!!!ja mog stefana pustim da malo duze bude gladan pa kad navali nestaje dok nenapuni stomacic!ja mom stefanu kuvam za rucak par puta nedeljno dzigericu sa sangarepom i to mu ispasiram ili pire od krompira...supice...sve ono sto nemora da zvace jer to cini mi se retko koje dete hoce u tom uzrastu!

Senior Member emadora's Avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Moja starija cerka je kao mala bila toliko mrljava da je to bilo strasno. U prvi razred je krenula sa 17-18 kg. Ali zato sada jede kao mecava i stalno je gladna. I veca je od mene ( sto i nije neki uspeh...)
    Emilija 05.08.1995.
    Isidora 17.05.2002.
    Nikola Lav 25.10.2009.

Senior Member mina's Avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    ja mislim da kad njema proradi malo vise kefalo i sami ce nasi klinci znati da se mora jesti i sta znaci onaj zvuk u stomacicu.......

Senior Member mama Taca's Avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Nemoj kljukati dete, ja sam veliki protivnik teranja na klopu.Kada sam bila mala nikako nisam htela da jedem a moja mama me je stalno terala i kljukala.Jednom prilikom me je terala da jedem supu sa onim dugackim rezancima, ja necu pa necu...koprcam se i negodujem, necu usta da otvorim... ona mi kaze" Jesces supu pa taman ti rezanci na nos izlazili" meni to bi smesno i ja se nasmejah, ali posto su mi usta bila puna supe ja kao u sebi i svi rezanci podjose na nos...prestala je da me kljuka i da me tera da jedem,a ja sam malo po malo sama pocela normalno da jedem.

Senior Member
    Datum pristupanja
    May 2010
    Uh, detetu je na kraju pozlilo, pa je povraćao, povraćao a ništa jeo nije, verovatno su mu se i balice slivale jer je bio prehlađen. Zadržali ga u bolnici a mene nisu hteli da prime, kao nema mesta. Baš mi je bilo strašno, nikad ranije se nije odvajao od nas. Sad je kod kuće , na dijeti, hm..., baš mu to treba, ali jede samo plazmu i taki laki, ništa drugo neće u usta...

Datum pristupanja
    Apr 2010
    Koja je dijagnoza? Jel' dehidrirao?Na kavoj dijeti?Srna, kao si ti?Nemoj da se sekiras desava se to.

Senior Member
    Datum pristupanja
    May 2010
    dobio je infuziju i sutradan su ga pustili, nema dijagnoze, malokrvan je a trenutno ima i upalu uha, sve se svalilo na njega. Ovde vlada neki gadni virus i suprug je povraćao, jedino se ja još držim mada sam malaksala.

Senior Member Mamamica's Avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Ajoj, Srna tebe baš poteralo. Mislim da će mališa početi da jede kad se rešite malokrvnosti. Posavetuj se sa dr šta je najbolje da mu daješ da mu ojačaš imunitet i krvnu sliku.Tako je i sa mojim malim. Čim izgubi apetit znam da je malokrvan. Vidi neki prirodni preparat, tipa Pikovit. Znam da on otvara apetit

Datum pristupanja
    Apr 2010
    Da, Pikovit sirup je ok, ja mojima dajem kao potporu od malena, celu jesen, zimu i pocetak proleca... odlican je i deca ne odbijaju da ga piju jer ima ukus Cedevite.

+ Reply to Thread

Dozvole postovanja

• Vi ne možete postovati nove Teme
  • Vi ne možete postovati odgovore
  • Vi ne možete postavljati attachmente
  • Vi ne možete editovati svoje postove