+ Reply to Thread
Strana 2 od 3
PrviPrvi 1 2 3 PoslednjiPoslednji
Prikazivanje rezultata 11 do 20 od 23

Tema: Dete odbija hranu

Senior Member mina's Avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    bas mi je kriv srna za malog i tebe!nadam se da ce sve biti ok!pokusaj da ga pustis sam da jede stavi ga na stolicu pa neka se brljavi samo malo da jede!i na kakvu dijetu kad je dete malokrvno?dali su oni normalni?strasno!!moj klinac pije pikovit i povecao mu se apetit pokusaj da mu das bar ujutru i navece mozda ne mozda nego bice mu bolje sigurno!!!!!!!!!javi nam kako je mali sada .........pozdrav za tebe i njega od mene i mog malog stefana!

Senior Member
    Datum pristupanja
    May 2010
    E a moj ga ne voli, doduše, on nema gvožđa pa će verovatno dobiti legofer sirup. Ljudi moji i ja sam se prepolovila, kad je on bolestan ni meni nije dobro. Bitno je da više ne povraća. Kako je bio dobra beba i nikakvih problema sa njim nismo imali,osim žutice, ovo je strašno. Eto, ovo mu je drugi put u životu da povraća.

Senior Member mina's Avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    srna kako je mali sada?da li mu je bolje?

Senior Member
    Datum pristupanja
    May 2010
    Jeste, vraća mu se apetit i živnuo je.

Senior Member
    Datum pristupanja
    May 2010
    Ponovo imamo veliki problem sa jelom jer je često bolestan od kad je krenuo u vrtić i to su uvek prehlade. Bukvalno odbija da jede. Šta god mu ponudim gura rukom ili uzme zalogaj. Smršao je, bled je i često leži što znači da se umori brzo. Kad god skrenem pedijatru pažnju na to oni samo "Pa dete vamje prehlađeno, naguta se šlajma pa nije gladno ii slično..." Jedino da odem da se svađam tamo da se nešto preduzme.I druga deca su bolesna pa jedu.

Junior Member teodora's Avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    cao svima moj klinac puni godinu dana u maju i kako vidi kasiku odma pocinje da vristi i da mi sve prevrce po stolu
    skoro da nista nece da jede zivi od cokolina humane i plazme i to samo po dve tri kasikice posle trece vec pocinje da se gadi i ako mu dajem vise nego sto on zeli odma pocinje bljuckanje a slano ni da pogleda poneki put pojede jednu virslu i 1 zumance i to mogu da budem srecna do nebe cula sam za Aloe Berry Nectar koji navodno poboljsava apetit + poboljsava krvnu sliku dali neko od vas ima iskustva sa time?

Moderator mama m's Avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2010
    tea pitaj dr najbolje.a sto se mog iskustva tice PISE TI GORE(moj nik pre je bio mina) evo moj klinac da kucnem u drvo samo zvace!sad je u periodu da samo meso hoce da jede.jednostavno nemoj mu davati nista da jede jedno 4 ili 5 sati osim vode i videces posle samo nekok vremena ima da se navikne da jede!veruj mi sve sam probala i pokusala ali samo to mi je uspelo!

Junior Member teodora's Avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    verujem ja tebi jer sam i ja probala tako da mu povecam razmak izmedju obroka ali ne vredi a sto se tice dr.oni kazu vec 5 meseci da je to samo FAZA !!! koja ce kad tad proci a dok ja cekam ima da skrenem sve je bilo super dok sam ga dojila a od kad gospodin bebac nece vise ni da sisa samo vise i vise problema recite mi dali postoji beba vegetarijanac jer moj klinac u zadje vreme samo jede kasice od voca a kad oseti meso odma mu se zgadi

Senior Member emadora's Avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Ma proci ce ga to. Deca caskom promene sta vole da jedu. Znas kako kazu babe "Od cega sito, od toga i debelo." Nemoj da se brines projesce uskoro sigurno.
    Emilija 05.08.1995.
    Isidora 17.05.2002.
    Nikola Lav 25.10.2009.

Junior Member
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Evo mog iskustva, mada su deca različita ali pokušajte.
    Imali su 5 obroka, doručak, ručak, večera i 2 užine.
    Obrok je bio uvek u isto vreme. Išli su u vrtić i tamo su imali doručak, užinu i ručak. Kad dođu kući prvo je bila užina, i to slatkiš. Prethodnog dana smo se dogovorili da kažu koji žele. Mogli su da jedu koliko god mogu, nisam im ograničavala, ali kad pojedu, to je bio kraj. Nema ništa do večere.
    Kad su kući, prepodnevna užina je bila voće, takođe po njihovom izboru. Ručak i večeru bih samo postavila i nisam ih terala da jedu.

Sin mojih prijatelja je voleo da boravi kod nas. Prvi put je mrljavio za doručak, a onda mi je posle pola sata tražio da jede. Rekla sam mu da je užina za 2 sata. Onda je pojeo voće, pa je od toga još više ogladneo, i onda je svaki čas pitao kada će ručak. Od tada bi kod mene svaki obrok lepo pojeo a kod mame je i dalje izvoljevao dok mama nije primenila isti sistem.
    Vaše dete je Vaša budućnost!

+ Reply to Thread

Dozvole postovanja

• Vi ne možete postovati nove Teme
  • Vi ne možete postovati odgovore
  • Vi ne možete postavljati attachmente
  • Vi ne možete editovati svoje postove