+ Reply to Thread
Prikazivanje rezultata 1 do 7 od 7

Tema: Famozna druga godina

Senior Member
    Datum pristupanja
    May 2010

Famozna druga godina

Meni su pričali da je sa detetom najteže izaći na kraj kad napuni dve godine, ali nisam očekivala da će biti ovako!!! Beskrajno istraživanje po kući, diranje zabranjenih stvari, histerisanje, odbijanje hrane, odvikavanje od pelena... čini mi se da je moj Kića otišao za korak dalje, penje se po policama kao majmunče, 100 puta na dan otvori i zatvori frižider, rernu,ormare, lomi igračke, tuče mamu, udara predmetima o radijatore, ciči, dohvati fiksni sa police pa ga vuče po stanu... Šteta što nemam skrivenu kameru da zabeleži ovu ludnicu i mene kako jurcam za njim... Ne pomaže udarac po ruci, "ne", i slično, neverovatno je uporan! Dokle traje ova faza drage mame? Kada će maloda spusti loptu?

Senior Member mina's Avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    srna veruj mi da je moj stefan gori od tvog kice!!!!!!i mene isto zanima kad ce ta faza da prodje!

Senior Member mama Taca's Avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Ako ga tako ostavis, ta faza nikada nece proci...Sada ste draga moja u fazi "koliko mogu i koliko mi deozvoljavaju".Sve to ispitivanje i istrazivanje ima svoju svrhu, kao i neposlusnost.Znaci, sada je vreme za uvodjenje onih bezazlenih kazni, prosto da oseti i da shvati i prihvati da nije sve dozvoljeno.Na koji nacin kaznjavati, pa ti najbolje poznajes svoje dete, da li ce to biti bez grickalica, da sam skuplja igracke ili pak nesto drugo... nema veze, ali je jako bitno da istrajes u kazni kao i u nagradi, sa istim zarom i istom istrajnoscu.ISPUNJAVAJ SVOJA OBECANJA SVE JEDNO DA LI SI OBECALA COKOLADU ILI BATINE !!!!

Senior Member mina's Avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    hvala mama taco!sta bi mi bez tebe!

Senior Member emadora's Avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lakse je kad krenu u obdaniste. Pola dana se izmore tamo, kada dodjete kuci svi se uzelite jedni drugih, dok se ispricate,izmazite i prosetate prodje dan.
    Emilija 05.08.1995.
    Isidora 17.05.2002.
    Nikola Lav 25.10.2009.

Senior Member mama Taca's Avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Da, mnogo je jednostavnije kada deca idu u vrtic... zaista se tamo nekako isprazne, a onda , kada dodju kuci... duse male, ne znamo kuda i sta cemo pre.

Senior Member sandra kika jovanovic's Avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Vama je bas tesko izaci sa njima na kraj.
    Ja tih problema skoro nemam,Kika je 2.5god i zasad je poslusna,zna da ne sme da dira nista po stanu osim igracke tako da mi je uvek cisto i sve na mestu,jede redovno i nema ono NECU jer ja za jelo ne molim i ne volim da svako jede kad hoce vec svi zajedno
    MaLeNa MaZa

+ Reply to Thread

Dozvole postovanja

• Vi ne možete postovati nove Teme
  • Vi ne možete postovati odgovore
  • Vi ne možete postavljati attachmente
  • Vi ne možete editovati svoje postove