+ Reply to Thread
Strana 1 od 6
1 2 3 ... PoslednjiPoslednji
Prikazivanje rezultata 1 do 10 od 52

Tema: Kombinovanje namernica

Junior Member Anna's Avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010

Kombinovanje namernica

Pre nego sto smo poceli da nasoj bebici uvodimo nemlecne obroke, od nutricioniste smo dobili jednu mini tabelu kao smernica za pravnilno kombinovanje namernica. Naravno tebele se ne odnose samo na deciju ishranu nego i za odrasle.

Kombinacija sa tri namernice
    pirinac+spanac+zumance
    pirinac+bundeva+teletina
    krompir+brokoli+jagnjetina
    krompit+karfiol+piletina
    pirinac+sargarepa+grasak
    kukuruz+sargarepa+piletina
    kukuruz+spanac+zumance
    krompir+karfiol+teletina
    pirinac+sargarepa+pasulj
    tikvica+sargarepa+teletina

Kombinacija sa cetiri namernice
    pirinac+spanac+sargarepa+zumance
    krompir+blitva+bundeva+piletina
    kukuruz+spanac+sargarepa+curetina
    pirinac+blitva+sargareša+riba
    krompir+kelj+sargarepa+socivo
    kukurz+kupus+sargarepa+teletina
    krompir+grasak+sargarepa+junetina
    pirinac+boranija+sargerepa+piletina
    krompir+spanac+sargarepa+pileca dziga
    pirinac+sargarepa+brokoli+piletina

Senior Member emadora's Avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Samo pazi sa zumancetom kreni prvo od osmine pa pomalo vise. Meni je Nikola nekoliko puta probao zumance i bas se dobro ispovracao. Moram sad ponovo da probam jer vec ima 9 meseci pa da vidim da li je prevazisao ovaj problemcic.

Datum pristupanja
    Jul 2010
    Pre dva dana sam joj dala prvu osminu (tad je napunila 7 mesec) i nije imala reakciju. Evo posle tri dana cu joj ponovo dati malko vise od osmine pa cu da vidim... Vidis, ja sve ocekujem da izadje alergija ili proliv a nikad povracanje... Na to sam totalno zaboravila kao jedan vid rakcije... Nadam se da ce vam sad biti sve ok... Javljaj kako je odreagovao...

Senior Member mama Taca's Avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Moji klinci su zderaci, pojeli bi masnu ponjavu, samo im dupeta vire iz frizidera, a svi su kao gliste...Nikada nisu ni bili nesto probirljivi, jer toga kod mene nema.Jedes ako si gladan, ili ne jedes ako nisi gladan.

Datum pristupanja
    Jul 2010
    Navodnik Orginalno postovao mama Taca Pogledaj post
    Moji klinci su zderaci, pojeli bi masnu ponjavu, samo im dupeta vire iz frizidera, a svi su kao gliste...Nikada nisu ni bili nesto probirljivi, jer toga kod mene nema.Jedes ako si gladan, ili ne jedes ako nisi gladan.
    dobra taktika... Hoces, neces, ne moras....

Senior Member mina's Avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    moj stefan ima trinest kila a ima dve ipo godine mrsaviji je od drugih deca ali je visok ne mene!ali sto se tice hrane hoce sve da jede ali sam ne ja da ga hranim ali to njemu dopustiti vise prospe ili se umaze nego sto pojede.kad je bas bas gladan kad ga malo pustim da prodje par sati onda se bas najede ako ne onda jede kao glista!poludecu zbog toga!ima li neko neku taktiku ili da se nauruzam strpljenjem i da mu nedam da jede kao glista pa da cekam da bas ogladni?!

Senior Member emadora's Avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Moje devojke jedu kao provljene (neka su zive i zdrave) i slano i slatko. A da ih vidis mislio bi da su stiglici.

Senior Member mama Taca's Avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Nikada nisam bila od onih sto teraju decu da jedu...ali ako neko zapne i tvrdi da je gladan i ja postavim klopu, nema odustajanja... tako je bilo od malena.Puno je dece i nemoguce je svima u svakom trenutku ispunjavati zelje, zato ih i naj taj nacin ucim strpljenju.Samo jedno pocne da cvisti u prodavnici i da trazi nesto, nikome nista ne kupujem, cak iako sam planirala... oni su se sada navikli i paze jedni na druge, ne ucim ih kolektivnoj odgovornosti, vec samo da moraju da paze jedni na druge, a ne da se cerekaju kada je jedno od njih kaznjeno.Mnogo su pazljiviji jedni prema drugima i tolerantniji odkako sam uvela ovaj rezim.

Senior Member Mamamica's Avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Kako je krenuo u vrtić počeo je da govori da nešto ne voli a ja mu lepo objasim da mora da se jede i ono što se ne voli. Neću da mu dozvolim da bira hranu samo zato što je to video kod nekog iz vrtića. A jede sve, brokoli i karfiol su mu omiljeni

Senior Member zoranabat's Avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    super je ova tabela ....jeeeeeeeeeeeee

+ Reply to Thread

Dozvole postovanja

• Vi ne možete postovati nove Teme
  • Vi ne možete postovati odgovore
  • Vi ne možete postavljati attachmente
  • Vi ne možete editovati svoje postove