+ Reply to Thread
Strana 1 od 8
1 2 3 ... PoslednjiPoslednji
Prikazivanje rezultata 1 do 10 od 73

Tema: Flašice i cucle

Junior Member Misica's Avatar
    Datum pristupanja
    May 2010

Flašice i cucle

Naša Isidora ima skoro 5 meseci. Flašice i cucle iskuvavamo tj. sterilišemo svako veče, naravno.
    Zanima me do kada se to radi svako veče ili dan? Kada se proređuje?
    Čula sam različite priče... neko iskuvava svako veče do bebinih 6 meseci neko do godinu dana. Nisam pametna.
    Kakva su vaša iskustva?
    Postala sam mama!
    Mamina duša mila, Isidora, ugledala je svet 09.03.2010.

Junior Member Anna's Avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Misice, ja ti bas nisam pravi i uzoran primer za tako nesto jer sam mnogo ranije prestala da sterilisem dudu (flasicu i nisam koristila jer doim). Negde oko 3 meseca sam prestala a posle toga je samo prerem sa sapunicom za sudove a tako sad i sa flasicama... Iskreno do sada nije bilo ama bas ikakvih problema zbog toga. Podvlacim da ti ja mozda i nisam pravi primer za to

Member DreamDiva's Avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Ja sam do 6 meseci sterilisala flasice svako vece, sada ih sterilisem kad se setim perem ih u vrucoj vodi sa deterdzentom za sudove, cucle samo sa vodom (sto vrelijom) i to je to...

Junior Member Misica's Avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Mi isto prvo prokuvamo pa onda operemo deterdžetom.
    U toku dana samo deterdžentom.
    I ja sam isto razmišljala da ih iskuvavamo samo do 6 meseci. Nije mi teško ali Isidora već odavno trpa svašta u usta, dobro skoro sve je dobro oprano, ali nekad strpa i nešto što nije pa šta da radimo? Onda mi je suludo da kao sterilišem flašice i cucle i dude, a ona s druge strane strpa svoju čarapu u usta(lupam).
    Postala sam mama!
    Mamina duša mila, Isidora, ugledala je svet 09.03.2010.

Member DreamDiva's Avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Pa da... A tek kada krene da stoji i da hoda... sve zivo ce da hvata i trpa u usta, i onda svoje ruke sa kojima je pipala sve i svasta... A ne mozes detetu sva cas prati ruke i sterilisati sve zivo sa cim dodje u dodir Naravno ipak flasice i dude treba redovno prati i menjati ih s vremena na vreme.

Senior Member mina's Avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Navodnik Orginalno postovao Misica Pogledaj post
    Naša Isidora ima skoro 5 meseci. Flašice i cucle iskuvavamo tj. sterilišemo svako veče, naravno.
    Zanima me do kada se to radi svako veče ili dan? Kada se proređuje?
    Čula sam različite priče... neko iskuvava svako veče do bebinih 6 meseci neko do godinu dana. Nisam pametna.
    Kakva su vaša iskustva?
    sto pre prekines pre ce detetu da se izgradi imuni sistem!meni su bar tako rekli!znaci bolje sa sa tri meseca dva tri puta dnevno a do sest jedanput dnevno stelirisi.ali kad beba popije sok ili mleko obavezno oprati tecnostcu za sudove i dooobro isprati!

Senior Member mama Taca's Avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Da sada je pravo vreme da prekines sa iskuvavanjem (sterilizacijom)...Beba vec i samasvasta stavlja u usta...sto govori da je spreman za sledeci korak... pijenje iz solje, ako vec uci pijenje iz solje, moras priznati da je stvarno bez veze otkuvavati flasice, ali ih zaista treba cesce menjati, bar na dva meseca( kao i cetkice za zube), nemoj brinuti, kao sto rece Mina sto pre prekines, pre ce se razviti imuni sistem... samo opusteno, verovatno si i ti sama to mislila ,ali ti je trebala prosto, potvrda.

Senior Member Skarlet's Avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Moj decak ima 9 meseci,ali ja i dalje sterilise svako vece njegove flasice i dude....znam da on svasta sada stavlja u usta,ali ja sam pobornik toga da gumu(cuclu) jedino sterilizacijom mogu lepo oprati....i naravno na svaka 2 meseca nove cucle i dude.....cirkularni karijes vreba!!!!!!!

Senior Member Mamamica's Avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Ja sam sterilisala flašice i cucle do godinu dana svaki dan a posle jednom nedeljno. Dude nikad nisam osim prvi put ih iskuvam i to je to. Igračke nikad nisam iskuvavala već samo pod vodu i sapunicu. Nikad nismo imali problem oko toga.

Senior Member zoranabat's Avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    ja sam do treceg meseca posle svakog jela sterilisala i flasice i dude pa sam obnovila flasice i cucle tj.kupila sam nove,pre neki dan sam ponovo kupila nove flasice i cucle ali ih perem vrelom vodom i deterdzentom za sudove i sve blista

+ Reply to Thread

Dozvole postovanja

• Vi ne možete postovati nove Teme
  • Vi ne možete postovati odgovore
  • Vi ne možete postavljati attachmente
  • Vi ne možete editovati svoje postove