+ Reply to Thread
Strana 2 od 8
PrviPrvi 1 2 3 4 ... PoslednjiPoslednji
Prikazivanje rezultata 11 do 20 od 73

Tema: Flašice i cucle

Senior Member sandra kika jovanovic's Avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Kada se moja beba rodila od prvog dana smo poceli sa sterilisanjem flasice za vodu posto je leto bilo pakleno,a svi su mi govorili da to moram zbog bebinog zdravlja.Moja beba je na svakih nedelju dana bila prehladjena a leto vrelo pa sam se cudila kako na takvom vremenu moze da se prehladi.Kada smo otisli kod pediatra,rekla nam je da ne smem da je navikavam na glanc ciste flasice jer joj se imunitet tako ne razvija brzo i zato se deca cesce razboljevaju.Vec tri meseca ja njoj flasice perem vrelom vodom i deterdzentom.Jos uvek ni traga od prehlada...

Senior Member zoranabat's Avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    pa da ista prica kao i sa bebinom sobom bar kod nas ...kad smo sobu sredili tj okrecili uneli namestaj i krevetac za bebu ja sam ocistila sve asepsolom a sad jednom mesecno...

Datum pristupanja
    Sep 2010
    Da,niko ne kaze da dete treba drzati u prljavoj prostoriji ali ne treba preterivati sa cistocom jer dete tako postaje osetljivije i izlozenije virusima.Jao moja drugarica o deci skoro i ne vodi racuna,flasice ne pere i to jedna flasica joj je i za sok i mleko i voda...uzas ja se svaki put jezim kad vidim.A sto je zacudjujuce njena deca ni jednom nisu bila kod lekara....kao da su deca od celika.
    MaLeNa MaZa

Datum pristupanja
    Aug 2010
    znas da je u pravu ....em amnji trosak em deca zdrava od sad cu i ja tako xaxaxaxxaxaax salim se mada ima istine u tome ali ne treba preterivati...necu da mi dete bude svileno,mada mora da ima 3 flasice...

Senior Member Skarlet's Avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Navodnik Orginalno postovao sandra kika jovanovic Pogledaj post
    Da,niko ne kaze da dete treba drzati u prljavoj prostoriji ali ne treba preterivati sa cistocom jer dete tako postaje osetljivije i izlozenije virusima.Jao moja drugarica o deci skoro i ne vodi racuna,flasice ne pere i to jedna flasica joj je i za sok i mleko i voda...uzas ja se svaki put jezim kad vidim.A sto je zacudjujuce njena deca ni jednom nisu bila kod lekara....kao da su deca od celika.
    slazem se da ne treba preterivati sa "pedanterijom" ali sterilizacija flasica,a pre svega cucla je po meni obavezna stvar-nikada gumu ne mozes oprati samo vrelom vodom i deterdzentom dobro! bakterije koje se nakupe na gumi su jako stetne,a posledice kada je oralna higijena u pitanju mogu biti katastrofalne ( po profesiji sam zt pa vam iz iskustva govorim). cucle je preporucljivo menjati na svaka 3 meseca,dok flasice ne moraju tako cesto-ja jos uvek koristim one koje sam kupila kada se Vuk rodio-naravno za mleko ima nekoliko,za caj 2 i vodi 1-i da predjite kad dete napuni 6 meseci na pisak-zdravije je i bolje manje obaveza (sterilizacija tu moze i da se preskoci po koji dan),a i zubici ce biti i lepsi i bolji

Senior Member
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Flašice sam prestala da sterilišem kada je beba napunila tri meseca. Sećam se da nam je tada i patronažna sestra rekla da ne sterilišemo cuclu, već samo da je provučemo kroz vodu, jer beba mora da dolazi u kontakt sa mikrobima i tako stvara svoj imuni sistem.

Datum pristupanja
    Sep 2010
    To da...moja strina je tako o malom vodila racuna,sve je oko njega bilo cakum pakum,cucle i flasice je sterilisala i kada su ciste pa evo sad je godinu dana pa je stalno prehladjen jer mu organizam nije formirao dovoljno odbrambenih ratnika kako ja kazem.Pa ga stalno vodi kod lekara pa ono dete kao da prezivljava od lekova...uvek ih pije jer je stalno prehladjen.Ono je pravo maltretiranje!!!
    MaLeNa MaZa

Senior Member Skarlet's Avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    moje misljenje je da ce dete svoj imuitet ojacati na hiljadu drugih nacina a ne tako sto ce mu cucle,pre svega gumene a onda silikonske biti oprane samo vrelom vodom..ja sterilise cucle od rodjenja og deteta,sada ima 11 meseci i nikada,hvala Bogu, nije bi bolestan,ni temperatura ni slinci nista...mada,naravno svako ima pravo na svoje misljenje...

Senior Member mama Taca's Avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Zato smo ovde, da razmenimo misljenja, bilo bi jako glupo da se sve slazemo u svemu... kao da pricas sam sa sobom ( i predsobljem)

Datum pristupanja
    Aug 2010
    probala sam tablete za hladnu sterilizaciju i ok su prvo sam oprala flasice vrelom vodom i deterdzentom a onda sterilizacija....necu preterivati ali ponekad da zasto da ne?

+ Reply to Thread

Dozvole postovanja

• Vi ne možete postovati nove Teme
  • Vi ne možete postovati odgovore
  • Vi ne možete postavljati attachmente
  • Vi ne možete editovati svoje postove