+ Reply to Thread
Prikazivanje rezultata 1 do 9 od 9

Tema: Bolovanje

Junior Member
    Datum pristupanja
    Dec 2015

Bolovanje

Zaoslena sam od 10-og oktobra ove godine, trudna sam i planiram da otvorim bolovanje, pa me zanima da li je potrebno da budem prijavljena sest meseci da bi dobijala 100% zarade ili moze i posle tri, posto mi je 10-og januara tri meseca?

Junior Member
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Iskrice, morate da budete u radnom odnosu neprekidno 6 meseci i jedan dan pre otvaranja porodiljskog bolovanja kako bi ostvarili pravo na 100% naknade zarade. Novina je sto postoji u pripremi, odnosno trenutno je na Javnoj raspravi novi Zakon o finansijskoj podrsci porodici sa decom, po kome vise nece biti bitno koliko ste dugo u radnom odnosu, vec ce se vasa naknada zarade utvrditi tako sto se sabiraju osnovice na koje su uplaceni doprinosi ( koliko god meseci da ste radili ) a onda se taj broj deli sa 18. Tako utvrdjena naknada zarade isplacuje se za vreme porodiljskog odsustva.

Junior Member
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    U Ministarstvu ocekuju da ovaj novi zakon pocne da se primenjuje od 01. februara 2016. godine.

Junior Member
    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Odlican blog, ima dosta interesantnih stvari za procitati.

Member MamaMia's Avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Navodnik Orginalno postovao brankica_ns Pogledaj post
    Odlican blog, ima dosta interesantnih stvari za procitati.
    Slažem se!

Junior Member
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Ok hvala da li je poceo taj zakon? a zanima me da li dobijam minimalac ako je manje od sest meseci?

Junior Member
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Hvala a jel poceo taj zakon da se primenjuje?

Junior Member
    Datum pristupanja
    May 2016
    Da li znate da li se nesto menjalo sa isplatom trudnickog do 30 dana. Ja sam otvorila trudnicko 6. aprila 2016. god. i ovog meseca mi je legla plata 6. i 21. maja kao i ostalima ali umanjena. Kada sam pozvala racunovodstvo da pitam zasto je tako, rekli su mi da je to 65 posto a da cu 35 posto dobiti kasnije. Sada sam zbunjena jer znam da do 30 dana isplacuje firma 100 posto odjednom, tako sam i ja primila 2014. godine u prvoj trudnoci, zasto bi sada primila samo 65 posto? Inace, radim u drzavnoj firmi.

+ Reply to Thread

Dozvole postovanja

• Vi ne možete postovati nove Teme
  • Vi ne možete postovati odgovore
  • Vi ne možete postavljati attachmente
  • Vi ne možete editovati svoje postove