+ Reply to Thread
Prikazivanje rezultata 1 do 2 od 2

Tema: Boravak U Tjandjinu (Kina) sa bebom od 15 meseci

Junior Member
    Datum pristupanja
    Apr 2015

Question Boravak U Tjandjinu (Kina) sa bebom od 15 meseci

Interesuje me da li je neko ziveo u Kini u Tjandjinu ili Pekingu ili nekom drugom kineskom velegradu sa bebom?

Cula sam da je zagadjenost vazduha tamo velika, a meni je ponudjen posao u Tjandjinu na godinu dana, prihvataju da povedem i supruga i bebu, ali me plasi taj njihov smog...

Ako neko ima neke savete, preporuke ili iskustva sa zivotom u Kini, neka mi slobodno pise, svaki komentar je dobrodosao

Junior Member
    Datum pristupanja
    May 2015
    Draga Mima,

Pisem iz Pekinga. Ovde zivim poslednje dve godine i upravo je zagadjenje jedan od razloga sto bih se sklonila iz Kine. Zaista se radi o visokom stepenu zagadjenja, koje je prisutno npr polovinu do dve trecine svake nedelje. Kada je zagadjenje povecano (govorim o stepenu kada to i nama dolazi do svesti, npr 100 jedinica i preko) ne izlazimo iz kuce ako nije obavezno, pozatvaramo prozore i pojacamo preciscivace vazduha.
    Prema onome sto ja znam, u Evropi se sve preko 30 jedinica smatra zagadjenim vazduhom, dok u Kini do 50 nosi zelenu oznaku. Na sledecem sajtu je moguce pratiti zagadjenje www.aqicn.org/city/tianjin/
    Kada kazem jedinice mislim na 2.5pm, koje su toliko male da dopiru kroz pluca u krvotok.
    Istina, i ja sam ovde sa dvoje dece (6.5 i 8 god), i ne mogu da kazem da im je zdravlje znatno pogorsano, ali jeste pojacan kasalj i javljaju nam se svima ocigledno izrazeni podocnjaci cim dodjemo ovde.

S druge strane, mozda godinu dana nije tako mnogo. Nije da ovde nema beba
    Tesko je i nezahvalno dati savet, ali se nadam da poneka cinjenica moze pomoci u donosenju odluke.

Kad smo kod cinjenica, voda iz cesme se ne pije, nije bakterioloski neispravna, vec sadrzi, ako mene nisu slagali, teske metale. Nasa dadilja ni cvece ne zaliva vodom iz cesme. Takodje imajte u vidu da je vrednost evra u padu ,od prosle godine je izgubio 30%i, tako da za ono za sta je nekada trebalo izdvojiti odredjeni iznos u evrima, danas treba znatno vise.
    Postoji forum Beijing mamas, na koji bi mozda vredelo uclaniti se, tek da biste videli kakve brige imaju mame u Kini, iako je forum namenjen mamama u Pekingu.

Toliko od mene danas.

Srdacan pozdrav!

+ Reply to Thread

Dozvole postovanja

• Vi ne možete postovati nove Teme
  • Vi ne možete postovati odgovore
  • Vi ne možete postavljati attachmente
  • Vi ne možete editovati svoje postove