+ Reply to Thread
Prikazivanje rezultata 1 do 7 od 7

Tema: Urinarne infekcije u trudnoci

Junior Member
    Datum pristupanja
    Jul 2010

Unhappy Urinarne infekcije u trudnoci

Veliki pozdrav svim trudnicama !
    Zovem se Marija imam 29 godina i trenutno sam u 20-toj nedelji trudnoce . Prilikom analize mokrace utvrdjeno mi je prisustvo dosta bakterija . Uradila sam i urinokulturu i utvrdjena mi je bakterija Enterococcus species .
    Da li moze neko da mi kaze nesto vise o ovoj bakteriji i da li je imao slicnih problema , kako se leci i da li moze da utice na plod .

Hvala svima unapred i nadam se da cemo se lepo druziti . Cmokic..

Junior Member Anna's Avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Zaista bi za to trebala da dobijes odgovor od svog ginekologa ko ce da vidi tacno u kojim razmerama je i tacno da ti prepise i vrstu leka (ukoliko bude i imalo potrebe) ali jedan ti savet mogu sigurno dati koji ti nece odmoci nego samo pomoci... Pij sto vise caja od brusnice... On provereno nema nikakvih kontraidikacija u trudnoci i naravno sada je sezona lubenica...pa slobodno navali u sto vecim kolicinama. Ja sam koristila ove dve stvari i analiza urina je bila uvek cista kao suza...

Senior Member mina's Avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    slazem se sa anom!sto vise tecnosti samo moze da ti pomogne!ja sam inace u mojoj trudnoci isto imala neku bakteriju pa sam koristila vaginalete!ali nije bilo strasno!otidji kod ginekologa i on ce ti najbolje pomoci!

Junior Member
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Enterococcus je bakterija koja dolazi iz debelog creva.Nije opasna.Ja sam je izlecila vaginaletama koje sadrze ampicilin i nistatin,prave se u apoteci.Nije opasna po plod.Javlja se kod osoba koje imaju hemoroide.Pozdrav

I ja imam tu bakteriju pa sam dobila da pijem amoksicilin 2 puta po dve na 12 sati i vaginalete.sad se lecim a i pijem brusnicu.Neznam zasto lek amoksicilin pijem 2 odjednom al valjda tako mora.

Senior Member sandra kika jovanovic's Avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Da brusnicu svi preporucuju....
    MaLeNa MaZa

Member
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Da li mi neko moze reci sta znaci imati proteine u mokraci? Samo mi to pise na rezultatima,a tek sl.nedelje imam kod ginekologa.

+ Reply to Thread

Dozvole postovanja

• Vi ne možete postovati nove Teme
  • Vi ne možete postovati odgovore
  • Vi ne možete postavljati attachmente
  • Vi ne možete editovati svoje postove