+ Reply to Thread
Prikazivanje rezultata 1 do 2 od 2

Tema: Vakcinacija

Junior Member
    Datum pristupanja
    Apr 2014

Unhappy Vakcinacija

Pozdrav svima,
    prvi put sam ovde na forumu-muka me naterala Nadam se da ce neko umeti da mi pomogne svojim odgovorom i u napred se zahvaljujem onome ko zeli da odgovori i pomogne
    E sada pitanje...
    Dete ima 7meseci i 3 nedelje, do sada je vakcinisan u porodilistu,zatim sa mesec dana HB, nakon toga je imao upalu pluca i lezao u bolnici 2 nedelje,ali tu nije kraj...i kod kuce je nastavljena terapija antibioticima te je tek sa 4 meseca vakcinisan vakcinom Infanriks. Nakon toga dete se opet razbolelo, opet antibiotici,opet inhalacije... Sada sa svojih 7/8meseci treba da bude vakcinisan drugi put-Infanriks-om,ALI nema ga...nestasica.
    Da napomenem da nam ga je preporucila dr, jer je dete bolovalo od upale pluca,rekla je da je bolje da kupiomo Infanriks i da ako primi tu vakcinu prvi put do kraja mora sa njom da nastavi.

Moje pitanje je-sta sada? Da li vakcinisati dete i sa kojom vakcinom? Da li da odustanemo od vakcinacija? Da li je prevelik razmak izmedju vakcinacija,sa obzirom da je prvu primio sa cetiri meseca,a sada ima skoro 8 meseci?
    Moram da napomenem da bi trebali na letovanje da idemo na brod,tamo treba da provedemo mesec dana,a verujem da ce na brodu biti raznih ljudi iz razlicitih krajeva... zbog toga se i bojim da ne vakcinisem dete,jer treba da bude na jednom mestu sa mnogo ljudi.... Ufff....
    Pomagajte.
    Hvala puno!

Member
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Pravo da ti kazem i ja sam u poslednje vreme pocela da razmisljam o tim vakcinama. Prvo dete je primilo,a sad sam sedmi mesec i razmisljam sta cu sa drugim. Inace prvo dete mi je prevremeno rodjeno i jedva prezivelo bilo je jako kriticno,a ja njoj nisam kupovala nego je primila vakcinu iz doma zdravlja jer mi je tako savetovao moj lekar koji inace ima sto godina i skoro nikad ne daje antibiotike detetu nego pokusava sve na prirodan nacin inace je i moj doktor ceo zivot,a ja u zivotu inekciju nisam primila pored njega. Ja sam za to da ako se vec primaju da se prime vakcine iz doma zdravlja ,samo sto ne znam ako si vec uzela kupovnu da li sad sme da se mesa... Kad je vec pokrenuta tema zanima me misljenje majki da li vakcinisati dete ili ne... pozz

+ Reply to Thread

Dozvole postovanja

• Vi ne možete postovati nove Teme
  • Vi ne možete postovati odgovore
  • Vi ne možete postavljati attachmente
  • Vi ne možete editovati svoje postove