+ Reply to Thread
Prikazivanje rezultata 1 do 6 od 6

Tema: Napredovanje beba od 0-3 meseca

Junior Member
    Datum pristupanja
    Jan 2014

Smile Napredovanje beba od 0-3 meseca

Drage mame
    Da li znate koliko u proseku beba treba da napreduje nedeljno apritom se hrani maminim mlekom na 2-3 h ?
    Da li postoji neki nacin da se proveri kvalitet mleka?
    Hvala unapred

Junior Member
    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Iskreno ne dojim jer su bebe bile mesec dana u bolnici. Najbitnije je da bebi nije zelena stolica. A sto se tice ishrane, zdravo se hrani i ne opterecuj se jer sta god pojedes najbolje ide u mleko tako da bez brige ;-) moja kuma doji i redovno pije kafe i jede svasta a beba super napreduje i super su rezultati...

Junior Member
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    A mene zanima koliko beba od dva mjeseca treba da jede adaptiranog mlijeka i koliko treba da dobija na tezini? Jutros smo bili na kontroli i rekli su nam da beba mnogo jede(od 90-120ml za obrok). Rodjena je sa 2 740kg, izasla sa 2 650kg, a jutros je imala 4 915kg. Da li je to puno? Malo sam zabrinuta, jer ne zelim da ovo ima za posljedicu gojaznost u zivotu... :/

Junior Member
    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Adaptirano mleko je malo jace i samo moras smanjiti 10-20ml a uvece joj daj 120ml.Moja beba je rodjena sa 3750 a vec sa mesec dana je imao 4700 i rekli su mi da mu izbacim jedan nocni podoj-sto je nemoguce pa sam mu samo skratila dnevne podoje.S druge strane kazu da beba sve zakihe koje dobile potrosi kada prohoda ali svakako treba da se pripazi i smanjiti obroke

Junior Member
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Ona se nocu samo jednom budi, i onda ujutro smaze 120ml i navece pred spavanje, a u toku dana 90ml na sva 3-3 i po sata... Ali sad cemo da smanjimo bar malo jutarnje jelo... Hvala! :*

Member
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Evo mi smo se merili i za 16 dana smo se ugojili 900 grama a samo sikimo i to na 4 sata

+ Reply to Thread

Dozvole postovanja

• Vi ne možete postovati nove Teme
  • Vi ne možete postovati odgovore
  • Vi ne možete postavljati attachmente
  • Vi ne možete editovati svoje postove