+ Reply to Thread
Prikazivanje rezultata 1 do 3 od 3

Tema: Izvodite li prehlađenu decu napolje i šta vaš pedijatar misli o tome?

Junior Member
    Datum pristupanja
    Jan 2014

Exclamation Izvodite li prehlađenu decu napolje i šta vaš pedijatar misli o tome?

Drage mame,

moja sestra je nedavno promenila pedijatra i on joj je decidirano savetovao da decu "po ovakvom vremenu" (ona, inače, živi u Beogradu) nikako ne izvodi napolje. Meni je to malo (malo više, zapravo) nelogično, budući da i vrapci na granama znaju da se deca razboljevaju od virusa (koji prosto bujaju u zatvorenim i suvim prostorijama!), a NE od hladnog vazduha, pa me zanimaju vaša mišljenja i iskustva sa ovim konkretnim problemom.

(Inače, informišući se malo na domaćim forumima, shvatila sam da srpski pedijatri imaju tendenciju da roditeljima savetuju potpuno različite, nekada čak i dijametralno suprotne stvari, što kod novih i mladih majki može izazvati samo dodatnu konfuziju i očaj... )

HVALA unapred na svim odgovorima!

Junior Member
    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Nije u pitanju hladno vreme, vec kolicina smoga koja grozno utice na decu koja vec imaju problema sa prehladom. Skoro sam slusala da je pomenuta veoma velika u Bg zadnjih nekoliko nedelja. a da svako prica svoju pricu, to je uobicajeno...

Junior Member
    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Navodnik Orginalno postovao Kasija Pogledaj post
    Nije u pitanju hladno vreme, vec kolicina smoga koja grozno utice na decu koja vec imaju problema sa prehladom. Skoro sam slusala da je pomenuta veoma velika u Bg zadnjih nekoliko nedelja. a da svako prica svoju pricu, to je uobicajeno...
    Draga Kasija,

hvala za odgovor. Naime, videla sam i sama to medijsko "spinovanje" u vezi smoga, međutim ja u tome zaista ne vidim nikakvu logiku budući da taj ISTI vazdih koji je napolju, mi udišemo i unutra - nije baš da prosečno srpsko domaćinstvo može sebi da priušti ekstra skupe filtere za prečišćavanje vazduha...

+ Reply to Thread

Tags for this Thread

Dozvole postovanja

• Vi ne možete postovati nove Teme
  • Vi ne možete postovati odgovore
  • Vi ne možete postavljati attachmente
  • Vi ne možete editovati svoje postove