+ Reply to Thread
Prikazivanje rezultata 1 do 2 od 2

Tema: Prevremeno rođene bebe - blizanci

Junior Member
    Datum pristupanja
    Nov 2013

Prevremeno rođene bebe - blizanci

Drage mame,želim prvo sve da Vas pozdravim i poželim divan početak dana. Danas sam postala član YUMAMA i iskreno ne snalazim se najbolje,tako da ne zamerite ako napravim i neku grešku. Pre dva meseca,tačnije 24.septembra,postala sam mama prelepe dečice Mihaila i Milice,porođaj je bio prevremen,u 31/32 nedelji,sam po sebi veoma rizičan ( zbog mog višegodišnjeg visokog pritiska ) i veoma težak,tako da su bebe izvukle deblji kraj.Od samog početka bebe su bile jako kritične,govori i sama činjenica da je dečak još uvek u bolnici,a devojčica je tek pre dve nedelje došla kući. Otuda i moj strah na svaku promenu koju primetim na njoj,na plač,na sve...Juče je primila drugu dozu vakcine na hepatitis B,nije imala temperaturu,dobro je jela,spavala,kao i svaki dan...jutros je jela,grčila se,ima gasove,halapljivo vukla cuclu na flašici i odjednom je povratila u mlazu,ne znam da li sam je previše pomerala,da li nije bila postavljena u dobar položaj,da li zbog halapljivosti ili je posledica vakcine,mada su rekli da ne bi trebalo biti posledica. Interesuje me da li je neko imao slično iskustvo ili neki savet? Unapred zahvalna...

Junior Member
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Ivanice, ja sam se pre cetiri godine porodila u 32.nedelji, nije u pitanju blizanacka trudnoca ali svakako vrlo traumatican dogadjaj. Moj najiskrenijji savet je da se potrudis da budes sto opustenija i pozitivna, moj sin je prva tri meseca 24h neprestano plakao, ja uglavnom sama sa njim, suprug je radio nocnu, nikada suzu nisam pustila, verovala sam proci ce i to, sve cemo pregurati i hvala bogu tako je i bilo. pOzitivno razmisljanje je vrlo vazno. To su mali borci, pregurace sve.

+ Reply to Thread

Dozvole postovanja

• Vi ne možete postovati nove Teme
  • Vi ne možete postovati odgovore
  • Vi ne možete postavljati attachmente
  • Vi ne možete editovati svoje postove