+ Reply to Thread
Prikazivanje rezultata 1 do 9 od 9

Tema: Prva Banka mleka u Srbiji

Junior Member
    Datum pristupanja
    Jul 2010

Prva Banka mleka u Srbiji

Odusevila sam se kad sam procitala da je otvorena prva Banka humanog mleka u Srbiji u okviru Instituta za neonatologiju i mislim da sve mame treba to da znaju i okoliko mogu da postanu i donori, kako bi pomogli malim bebama u instututu i kako bi ovaj projekat zaziveo.

http://www.yumama.com/vesti/2411-ban...nog-mleka.html

Da li neko zna nesto vise o ovom projektu?

Senior Member emadora's Avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Ja sam licno imala zelju da postanem donor mleka,posto ga ima poprilicno, ali je malo komplikovana procedura s obzirom da sam iz Kragujevca.Potrebno je prethodno izvrsiti odredjne pretrage, pa kada stignu rezultati da je donor zdrav dobija se set za davanje uzorka.

Senior Member
    Datum pristupanja
    May 2010
    Meni je to palo na pamet još doksam ja dojila svoje i bacala i po dve pune flašice mleka. Ali ja samto zamišljala drugačije, da majke odnesu mleko i da svaka majka koja nemasvoje a volelabi da dete hrani prirodno uzima to mleko besplatno.

Junior Member
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Koliko sam ja razumela, potrebno je da se mame jave Institutu i odu na testiranje.

Mleko oni rasporedjuju kojoj je bebi najpotrebnije. To mi je okej, posto se tamo nalaze najugrozenija deca koja su prevremeno rodjena ili imaju nekih zdravstenih problema.

Junior Member
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Da li poznajete nekog ko je vec bio donor mleka? Kakva je tacno procedura?

Junior Member Anna's Avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Navodnik Orginalno postovao Anita Pogledaj post
    Da li poznajete nekog ko je vec bio donor mleka? Kakva je tacno procedura?
    Anita, kada sam se ja raspitivala da to ucinim, zakljucak je bio da ipak odes licno u Institut i dobices sve potrebne informacije a u smakom slucaju moras i da das uzorak kako bi ispitali da li je bakterioloski ispravno mleko. http://www.neonatologija.rs/bankamleka.htm
    Last edited by Anna; 07-31-2010 at 22:00.

Senior Member sandra kika jovanovic's Avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Da mleko mora da ti je zdravo po svim njihovim tackama.Ako nisi pusac,alkoholicar,narkoman,ako se zdravo hranis,ako nisi bolesna ili od necega bolujes,da li su ti dojke u stanju kakvom treba da budu...ma svasta traze.Moja sestra koja je u Bg je bila na pregledima i nisu je primili zato sto ima nizak pritisak.
    MaLeNa MaZa

Moderator mama m's Avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2010
    moje bebe su bili u institutu za neonatalogiju i tamo ima banka mleka i ja sam nosila moje mleko dok su bili tamo~to je veoma lepo sto su se tako dosetili!

Junior Member
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Dobro je da tako nesto postoji i kod nas.

Kada procitam iskustva roditelja prevremeno rodjene dece, https://www.facebook.com/BankaMleka, ne mogu da ostanem ravnodusna.
    Nazalost nisam u mogucnosti da doniram mleko, ali se nadam da ce mame koje imaju visak mleka donirati i pomoci malim bebicama......

+ Reply to Thread

Tags for this Thread

Dozvole postovanja

• Vi ne možete postovati nove Teme
  • Vi ne možete postovati odgovore
  • Vi ne možete postavljati attachmente
  • Vi ne možete editovati svoje postove