+ Reply to Thread
Prikazivanje rezultata 1 do 2 od 2

Tema: placenta accreta

Junior Member Desdinova's Avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013

placenta accreta

Imala sam jedan problem na prvom porodjaju. Sada cekam trecu bebu pa bih bila zahvalna na bilo kakvim informacijama. Jako bi mi znacilo ukoliko neko ima slicno iskustvo.
    Naime prva trudnoca je bila uredna sa posteljicom na prednjem zidu tokom citave trudnoce. Medjutim u 9. mesecu neke 2-3 nedelje pred porodjaj je pocela da mi otice plodova voda. Mislim da te kolicine nisu bas bile uobicajene buduci da sam morala da nosim uloske. Na uz pregledu su ustanovili da je sve u redu. Samo da napomene, mada su mi rekli da to apsolutno nema nikakve veze, neznatno pre tih desavanja sam imala manji udes gde se nisam povredila. Ja se pitam da nije uzrok tom oticanju plodove vode prezivljeni stres. Medjutim to je manje bitno. Ono sto je za mene u ovom trenutku bitno su desavanja na porodjaju. Posteljica nije htela da izadje. Babica ju je par puta cimnula ali nista. Morali su da me uspavaju da bi uradili reviziju usled cega sam dozivela prsnuce materice i izgubila jako mnogo krvi. Tacnije i pre nego sto su me uspavali cula sam sestru kako kaze da mnogo krvarim. Problem je bio u urasloj posteljici kako sam procitala na otpusnoj listi (placenta accreta). Nakon porodjaja sam morala primiti 4 jedinice krvi. Nisam osecala nikakve bolove do onih indukovanih. Porodila sam se 2 dana pre termina.
    Druga trudnoca je takodje bila uredna sa postejicom na zadnjem zidu. Beba je bila veca od prve (4340g) i porodjaj je protekao u najboljem redu bez ikakvih komplikacija. Posteljica je izasla sama.
    Sada sam u 14 nedelji trudnoce. Posteljica je na prednjem zidu. Mene to pomalo plasi. Zanima me da li imam razloga i sta bih trebala da uradim kako bih otklonila svaki rizik?

Junior Member Desdinova's Avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    jos samo da dodam, da sam na pocetku ove trudnoce osecala blage bolove slicne menstrualnim. Sada me ponekad presece u donjem delu stomaka. Juce npr. me je sa desne strane seklo, dakle neki jako ostar bol sam osecala. Ne znam da li ima veze ili ne.

+ Reply to Thread

Dozvole postovanja

• Vi ne možete postovati nove Teme
  • Vi ne možete postovati odgovore
  • Vi ne možete postavljati attachmente
  • Vi ne možete editovati svoje postove