+ Reply to Thread
Strana 1 od 5
1 2 3 ... PoslednjiPoslednji
Prikazivanje rezultata 1 do 10 od 42

Tema: Kako preci sa vestackog mleka(formule) na obicno?!?!?

Senior Member Skarlet's Avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010

Kako preci sa vestackog mleka(formule) na obicno?!?!?

Ja svom decaku dajem Bebelac od rodjenja(sada ima sedam ipo meseci) i bice na formuli jos par meseci do godinu najdalje....kako da postupim kad budem prelazila na obicno-da li da odjednom prekinem ili da mu samo jedan mlecni obrok zamenim? mada on inace ne pije puno mleka,oko 400ml na dan....

Senior Member mama Taca's Avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Mozes i tako, sta ti predlaze pedijatar?Nemam licno iskustvo sa tim adaptiranim mlkeom, moja prijateljica je davala svom decaku, ali ona je opusteno ,posto je bilo jako skupo presla na mlkeo kravicu... onako odjednom, posto je hvala Bogu jeo, a mleko mu je bilo jutarnja i vecernja zanimacija, prosto kada ga je nestalo dala muje kravicu...Ne zanam da li bi trbao neki blazi prelaz...

Datum pristupanja
    Jun 2010
    Nazalost Vukova doktorka se preselila za BG tako da sad imam bas problem-mislim imam je ja na telefonu,ali nije to-to! Ovi drugi pedijatri,trabunjaju-ma predji na obicno mleko kako god hoces,ijuuu pa on jos uvek pije formulu itd....Nemaju pojma,nerviraju me....Ma i on pije samo pred spavanje i u toku noci....to je sve od mleka,"covek" voli ozbiljniju hranu!!!!! Hvala mama Taco!!!!

Datum pristupanja
    Apr 2010
    Nema na cemu, pa i nisam ti bilaod neke pomoci

Datum pristupanja
    Jun 2010
    Jesi,bar smo procaskale......!!!!!!!

Junior Member
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Kada beba napuni godinu dana može se preći na kravlje mleko.Prvi dan dati veštačko mleko i samo jedan obrok u sredini dana zameniti čistom kravljem mlekom.Ako beba dobro podnese, tj. ne povraća nema proliv sutradan može se dati 2 obroka kravljeg mleka umesto veštačkog.Svaki dan ubaciti jedan obrok kravljeg mleka da bi za nedelju dana polagano prešli na kravlje mleko.Oko podne treba bebi dati povrće uz meso ili žumance i 2 obroka voćne kašice.

Junior Member Anna's Avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Navodnik Orginalno postovao Skarlet Pogledaj post
    Ja svom decaku dajem Bebelac od rodjenja(sada ima sedam ipo meseci) i bice na formuli jos par meseci do godinu najdalje....kako da postupim kad budem prelazila na obicno-da li da odjednom prekinem ili da mu samo jedan mlecni obrok zamenim? mada on inace ne pije puno mleka,oko 400ml na dan....
    Takodje ni ja ne mogu dati savet na osnovu licnog iskustva ali kuma je u takvoj situaciji. Kako mi je ona rekla, mleko, kada budes krenula da ubacujes, pocinjes sa koriscnjem kroz pravljenje kase, a tek kasnije posle par meseci da ga dajes samostalno. Doktori su joj savetovali da mleko ne ubacuje sigurno pre bebinih punih 10 meseci (dok je savet za dojene bebe, da se ubacuje jos kasnije). U svakom slucaju Skarlet, tvoja je zadnja, jer svaka majka najbolje zna sta je dobro za njenu bebanu.

Senior Member Mamamica's Avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Moja beba je bila na formuli do 2 godine. Nije podnosio kravlje mleko. Kad sam mui dala da pije dobijao je strašan proliv, užas.
    Kad sam mu uvodila, mešala sam formulu i kravlje mleko par dana. A onda sam dodavala više kravljeg nego formule sve dok nije počeo da pije samo kravlje. I sad ga ne pije nešto preterano. Ako popije 400ml ja sam zadovoljna

Datum pristupanja
    Jun 2010
    Vuk sad puni 9 meseci i vec sada pije jako malo formule,oko 400 ml na dan. Vecera,pa posle ne pije mleko,tek negde oko ponoci 180 ml i isto toliko oko 6h... medjutim u toku dana popije 250ml jogurta,jede sir pa mi je doktorka rekla da ne moram da brinem sto ne pije puno formule.... hvala na savetima,videcemo kako ce reagovati na kravlje mleko ali tek posle prvog rodjendana!!!!!

Datum pristupanja
    Apr 2010
    Moji u to doba nisu pili mleko, neko je pio jogurt, a neko pavlaku i sir...evo Pipi tek sada sa 7 godina trazi mleko, do skoro nije htela ni da ga pogleda, pila je jogurt.Aci je prvo pio jogurt, pa je presao na mleko, a Laki pije jogurt i vrlo retko mleko..Deca izaberu ono sto im prija.Recimo Aci i Pipi jedu slaninu i crni luk i zalivaju kravicom iz frizidera, a Laki sve to isto samo sa jogurtom, pije ga i uz dzem...

+ Reply to Thread

Dozvole postovanja

• Vi ne možete postovati nove Teme
  • Vi ne možete postovati odgovore
  • Vi ne možete postavljati attachmente
  • Vi ne možete editovati svoje postove