+ Reply to Thread
Strana 4 od 5
PrviPrvi ... 2 3 4 5 PoslednjiPoslednji
Prikazivanje rezultata 31 do 40 od 42

Tema: Kako preci sa vestackog mleka(formule) na obicno?!?!?

Senior Member Skarlet's Avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Navodnik Orginalno postovao Mamamica Pogledaj post
    I kravlje mleko košta. A zdravlje je neprocenjivo. A pogotovo zdravlje dece. Kupujemo najskuplja kolica, stolice, cipele i ostalo i nije nam nije žao parica a kad je dečije zdravlje u pitanju onda nam je formula skupa, kravica je jeftinija!!!!!!
    Moja kuma ima ćerkicu koja je alergična na gluten i znam kakve su to tantalove muke kad dete nesme ništa normalno da jede. Nije mi teško da kupujem formulu ako će to pomoći mom detetu, kao što rekoh sebi neću ništa kupovati ali za decu sve
    ja sam odusevljena,ovaj post sam tek sada videla,slucajno listajuci...a vec sam se pomirila sa tim da je tako kako je,tj da sve vise majki,i to mladih na zalost koje razmisljaju u prevcu~ma sta,moze i kravica a i jeftinije je,ma da i moja baba je tako odrasla i nista joj ne fali.....bar nisam sama u mojim shvatanjima.....

Senior Member sandra kika jovanovic's Avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    koliko ja vidim,ovde se vodi glasanje,ko za kravicu a ko za formulu...........
    aj da glasamo!
    ja sam za kravicu
    MaLeNa MaZa

Datum pristupanja
    Jun 2010
    Navodnik Orginalno postovao sandra kika jovanovic Pogledaj post
    koliko ja vidim,ovde se vodi glasanje,ko za kravicu a ko za formulu...........
    aj da glasamo!
    ja sam za kravicu
    mislim da si pogresno shvatila...nikakvo glasanje nije u pitanju...govorimo o zdravoj ishrani dece,i naravno da ima razlicitih stavova...ovde je rec o tome zasto je jedno bolje od drugog i obrnuto...

Datum pristupanja
    Sep 2010
    pa dobro.....tebi je bolja formula,meni kravica i sta sad?treba da se pobijemo?!?
    svaka mama zna sta je najbolje za svoju bebu.....nikad nisam koristila formulu i trenutno mi je kravica dobra.
    drugo ne kupujem kravicu zato sto je jeftinija.....niti pricamo o babama,pusti njih neka odmaraju.Tehnologija jeste napredna kao i nauka ali da li se nekad zapitamo da li taj napredak prouzrukuje sve ovo:bolesti,ne zdrava hrana,promena klime.....jos malo pa cemo ostati i bez kiseonika.
    da li se nekad zapitate kako ste se vi hranile a kako se hrane vasa deca?
    ne kazem da niste dobre nego.....
    te formule i ostale zebancije nije na odmet ali sto je prirodno,zdravo je.dajem primer:
    da li je bolje dati kupljenu kasicu ili je napraviti?
    kravlje mleko je mozda stetno ali i zdravo.....koliko samo krava vitamine unese na dan?I to popije dete.........
    Sav taj napredak nas je i dogurao dovde.....i kako vreme ide,bice gore.

i jos nesto:kada sam prvi put kupovala formulu za rodjaku i da mi sad farmaceut objasni kako sta da dajemo,humana je u pitanju,i sada meni covek objasnjava kako i onda mi napomene ako sipamo vise praha,bebi nece biti nista samo ce vise da se goji!Znaci ja mogu sama da odredjujem kikinu kilazu?tako sam ja razumela.
    Last edited by sandra kika jovanovic; 12-10-2010 at 03:14.
    MaLeNa MaZa

Datum pristupanja
    Jun 2010
    Navodnik Orginalno postovao sandra kika jovanovic Pogledaj post
    pa dobro.....tebi je bolja formula,meni kravica i sta sad?treba da se pobijemo?!?
    svaka mama zna sta je najbolje za svoju bebu.....nikad nisam koristila formulu i trenutno mi je kravica dobra.
    drugo ne kupujem kravicu zato sto je jeftinija.....niti pricamo o babama,pusti njih neka odmaraju.Tehnologija jeste napredna kao i nauka ali da li se nekad zapitamo da li taj napredak prouzrukuje sve ovo:bolesti,ne zdrava hrana,promena klime.....jos malo pa cemo ostati i bez kiseonika.
    da li se nekad zapitate kako ste se vi hranile a kako se hrane vasa deca?
    ne kazem da niste dobre nego.....
    te formule i ostale zebancije nije na odmet ali sto je prirodno,zdravo je.dajem primer:
    da li je bolje dati kupljenu kasicu ili je napraviti?
    kravlje mleko je mozda stetno ali i zdravo.....koliko samo krava vitamine unese na dan?I to popije dete.........
    Sav taj napredak nas je i dogurao dovde.....i kako vreme ide,bice gore.

i jos nesto:kada sam prvi put kupovala formulu za rodjaku i da mi sad farmaceut objasni kako sta da dajemo,humana je u pitanju,i sada meni covek objasnjava kako i onda mi napomene ako sipamo vise praha,bebi nece biti nista samo ce vise da se goji!Znaci ja mogu sama da odredjujem kikinu kilazu?tako sam ja razumela.
    hahaha,ma nisam ja u tim dobrim godinama,kako bih se i tukla sa tobom,taman posla!!!!! naravno,svaka na svoj nacin...ja sam samo i uvek govorila o sastavu kravljeg i mleka zvanog formula...to je ono zbog cega sam sam se ja odlucila za F. a sto se tice doziranja,nije tacno da ce se dete vise gojiti ako je u pitanju doza praha na kolicinu vode,vec ce to lose uticati na bebine bubrege,i probavu a ako je rec o kolicini,samoj kolicini mleka,tj formule e pa to je relativna stvar...na svakoj konzervi imas preporucenu mililitrazu za odredjeni uzrast,ali ako ti je beba jesna,ako trazi jos i ako joj dajes recimo po 180 ml na svakih sta ja znam,i zaboravila sam vise,recimo 3 sata naravno da ce biti buca...ali ako beba voli da klopa ugojice se i ako je na majcinom ili kravici,sve jedno....tako da ,ne ne bi mogla da biras kilazu svoje Kike da se hrani formulom...

Senior Member zoranabat's Avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Skarlet obrati paznju na ponasanje i nemoj da se kacis sa Sandrom

Datum pristupanja
    Jun 2010
    Navodnik Orginalno postovao zoranabat Pogledaj post
    Skarlet obrati paznju na ponasanje i nemoj da se kacis sa Sandrom
    hahaha,pa vidis da sam se odmah predala....Sandra je cudo!!!!!!

Datum pristupanja
    Sep 2010
    ha ha ha.......ma ajde begajte obe.....ne moze covek da se uozbilji od vas
    e a stvarno sad gledam forum i vidim na ovu temu Skarlet zadnja pisala,evo iskreno,reko:"jaooo sad me nesto naj........posto se vise posvadjamo oko to mleko"
    Skidam kapu,Skarlet pobedila si...
    Necu vise da trnim kad god treba da otvorim ovu temu.
    he he he...........zezam se nego necu mnogo da pametujem zato sto sam najmladja ovde,a vi ste iskusnije pa ja treba da povijem rep i ucim od vas.
    MaLeNa MaZa

Datum pristupanja
    Jun 2010
    hahahah,pa zar me se plasis|????????????????!!!!!!!!!!!! a ne,ucimo mi i od tebe,i mladji svasta znaju....taman posla da podvijas rep!!!!!!!!!!!!

Datum pristupanja
    Sep 2010
    U taman posla.....ne plasim se ali kako bi to licilo da se sad kao ja i ti dohvatimo pa vucemo za kosu????
    ha ha ha............
    eeeeeee........znam i ja ponesto ali ja sam novopecena dok su vasi bebci veci i iskusile ste vise od mene...
    MaLeNa MaZa

+ Reply to Thread

Dozvole postovanja

• Vi ne možete postovati nove Teme
  • Vi ne možete postovati odgovore
  • Vi ne možete postavljati attachmente
  • Vi ne možete editovati svoje postove