+ Reply to Thread
Strana 3 od 5
PrviPrvi 1 2 3 4 5 PoslednjiPoslednji
Prikazivanje rezultata 21 do 30 od 42

Tema: Kako preci sa vestackog mleka(formule) na obicno?!?!?

Senior Member sandra kika jovanovic's Avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Pa ja bas sad gledam i nije mi jasno zato na adaptirano do godinu,dve?Dete sa sest meseci ima dovoljno zeludacne kiseline da svari obicno mleko kao sto je kravica.Zasto da dete hranite na onaj prah???Kravlje mleko je zdravije,pa svi mi smo odrastali sa njim.Cak je jogurt jace kaloriske vrednosti nego mleko,ima vise masti,pa ako dete podnosi jogurt zasto ne bi i mleko?!?To Zoko care?
    MaLeNa MaZa

Senior Member mama Taca's Avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    I ja sam mojima, cim su prestali da sike, uvalila jogurt (njega i ranije uz slane obroke) a onima koji su hteli kravicu, davala sam kravicu. I eto, porasli bez alergija, dobrog su zdravlja i jedu sve, uglavnom kuvano... slatkise i grickalice , retko ali im ni to ne uskracujem, vec kupujem dosta voca i povrca .

Datum pristupanja
    Sep 2010
    Pa da....zasto toliki novac na adaptirano kad mogu kravlje.
    MaLeNa MaZa

Senior Member Mamamica's Avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    I kravlje mleko košta. A zdravlje je neprocenjivo. A pogotovo zdravlje dece. Kupujemo najskuplja kolica, stolice, cipele i ostalo i nije nam nije žao parica a kad je dečije zdravlje u pitanju onda nam je formula skupa, kravica je jeftinija!!!!!!
    Moja kuma ima ćerkicu koja je alergična na gluten i znam kakve su to tantalove muke kad dete nesme ništa normalno da jede. Nije mi teško da kupujem formulu ako će to pomoći mom detetu, kao što rekoh sebi neću ništa kupovati ali za decu sve

Datum pristupanja
    Sep 2010
    Pa da mama Mico ali adaptirana su za bebe koje do sest meseci ne mogu drugo mleko pa moraju adaptirano kao zamenu.A imas i mleko bez glutena,ne znam,mozda ja gresim.A ne kazem ja da se na dete mora stedeti nego sto pije taj prah.Po meni,kravlje mleko je zdravije,puno je vitamina,a adaptirano,kakve ono ima vitamine?Samo goje decu,meris mu koliko da mu sipas,ako stavis vise,vise se goji....ne znam stvarno.
    MaLeNa MaZa

Datum pristupanja
    May 2010
    Navodnik Orginalno postovao Skarlet Pogledaj post
    Zasto ne kravlje mleko pre prve godine? Evo nekoliko primera;ne obezbedjuje sve hranljive materije,siromasno je gvozdjem i njegova bioiskoristljivost je niska za bebine potrebe,kod neke dece moze da izazove gubitak male kolicine krvi preko digestivnog trakta,sto moze da izazove anemiju;visok sadrzaj proteina,natrijuma,kalijuma i hlorida opterecuje bebine bubrege....
    Skarlet je lepo objasnila da i to kravlje mleko nije mnogo zdravije od formule. Pogledaj na internetu o tome. I o alergijama na hranu. Nijedna alergija nije naivna i bezazlena, ali kad je malo dete u pitanju i alergija na hranu je katastrofa. Moja kuma muku muči sa malom, jer je alergična na gluten. Izbor hrane je ograničen, pogotovo na našem tržištu. Zamisli scenu kad njeno dete ode na rođendan a ne sme ni tortu da pojede. Ana ima disleksiju i disgrafiju, i tu joj odmaže alergija na gluten. Kako je prešla na bezglutensku ishranu dete je napredovalo. Imamo i drugara iz parkića kome gluten pravi još veće probleme. Možda sam preoštra u svom nastojanju da vas ubedim da je ishrana deteta do godinu dana veoma bitna, i da može da ostavi velike posledice na bebu. Suviše sam videla posledica neadekvatne ishrane. I sama imam alergiju na polen i znam šta je alergija i kako utiče na kvalitet života. Pozdrav od Mamamice

Datum pristupanja
    May 2010
    Navodnik Orginalno postovao Skarlet Pogledaj post
    jogurt i sir se ne mogu stavljati u isti "kos" sa kravljim mlekom....jogurt je jako zdrav,ima puno korisnih bakterja,jacaju imuni sistem,preveniraju infekcije koje izazivaju dijareju....a vec sam pisala o kravljem mleku,pa da se ne ponavljam.....
    Skarlet je lepo objasnila i kakva je razlika između mleka i jogurta.

Senior Member zoranabat's Avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    kad sam prestala da dojim davala sam mesec dana aptamil ar koji kosta 900 din a onda sam presla na kravicu.Doktorka mi je rekla da gresim ali sam nastavila...

Senior Member emadora's Avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Moja najstarija cerka je bila alergicna na mleko, pa smo joj davali mleko od soje negde do 2-3 godine. Moje misljenje je da je bolje sacekati do godine pa pceti sa kravicom. Ja spremam kasice sa jogurtom. Mislim da je dobro i Nestle mleko sa probioticima, ali ono se daje tek od prve, odnosno druge godine. Ja cu da probam sa njim, s obzirom da Nikola ima problema sa stolicom.
    Emilija 05.08.1995.
    Isidora 17.05.2002.
    Nikola Lav 25.10.2009.

Datum pristupanja
    May 2010
    Navodnik Orginalno postovao zoranabat Pogledaj post
    kad sam prestala da dojim davala sam mesec dana aptamil ar koji kosta 900 din a onda sam presla na kravicu.Doktorka mi je rekla da gresim ali sam nastavila...
    Mislim da se ponavljamo

+ Reply to Thread

Dozvole postovanja

• Vi ne možete postovati nove Teme
  • Vi ne možete postovati odgovore
  • Vi ne možete postavljati attachmente
  • Vi ne možete editovati svoje postove