+ Reply to Thread
Strana 2 od 5
PrviPrvi 1 2 3 4 ... PoslednjiPoslednji
Prikazivanje rezultata 11 do 20 od 42

Tema: Kako preci sa vestackog mleka(formule) na obicno?!?!?

Senior Member mina's Avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    pozdrav!ja sam mom sinu kad je ima tri meseca dala sokic juvitanu a bebilak smo prestali sa sest meseci da mu dajemo i presli smo na kravicu!!!!!!!jedan lekar kaze da se nesme davati kravica do godinu dana(pa jesu li oni normalni,znaju li oni kakva je situacija ...neredovne plate ili je uopste nema?!)e ja nikog nisam slusala i radila sam onako kako ja mislim da je najbolje i za njega a i za nas!

Senior Member Skarlet's Avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    stoji da je formula skuplja od kravljeg mleka,ali je meni na prvom mestu zdravlje deteta....ustedecu na meni,ali on mora da ima najzdraviju ishranu,na prvom mestu-pored svega ostalog!!! Zasto ne kravlje mleko pre prve godine? Evo nekoliko primera;ne obezbedjuje sve hranljive materije,siromasno je gvozdjem i njegova bioiskoristljivost je niska za bebine potrebe,kod neke dece moze da izazove gubitak male kolicine krvi preko digestivnog trakta,sto moze da izazove anemiju;visok sadrzaj proteina,natrijuma,kalijuma i hlorida opterecuje bebine bubrege....

Senior Member Mamamica's Avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Skarlet ti je lepo objasnila zašto ne mleko do godinu dana. A tu je i netolerancija laktoze. To je nama pravilo problem pa smo bili na formuli do 2 godine. A i obično mleko kupuješ, i nije neka velika ušteda da bi se igrala sa zdravljem deteta. Sebi nisam ništa kupovala i nigde išla ali moje dete je imalo formulu do kad mu je trebalo. A ako bude drugo uopše mu neću davati kravicu do 2godine ako ne i do 3 godine. Znam šta je alergija i ne bih rizikovala da mu upropastim život zato što je meni lakše i jeftinije. Bebama se sad uvodi hrana od 6 meseca do godinu dana, i stvarno nevidim šta je tu problem da sa 6 meseci vodi računa a to će bebi mnogo značiti. Ja i sad kad ima skoro 4 meseca pa vodim računa šta i koliko jede.

Member DreamDiva's Avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    I mi smo sa 6 meseci presli na obicno mleko... Logicno mi je da ako dajes detetu jogurt i sir mozes da das i kravlje mleko!
    Last edited by DreamDiva; 08-13-2010 at 13:29.

Datum pristupanja
    May 2010
    Сир и јогурт немају лактозу , и беба их поједе до 200г или мл .
    И са јајетом крећеш од 6-7 месеца али само беланац

Member DreamDiva's Avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Mi smo imali srece, nikakvih problema nije bilo... I prvo se daje zumance

Datum pristupanja
    Jun 2010
    jogurt i sir se ne mogu stavljati u isti "kos" sa kravljim mlekom....jogurt je jako zdrav,ima puno korisnih bakterja,jacaju imuni sistem,preveniraju infekcije koje izazivaju dijareju....a vec sam pisala o kravljem mleku,pa da se ne ponavljam.....i da,ja sam krenula prvo sa zumancetom,belance tek posle prve godine....

Datum pristupanja
    May 2010
    Да , моја грешка . Прво жуманце па беланце .
    А оно , беби сам дала то и то па није му било ништа .
    Питање је какве последице оставља касније по здравље
    Већ сам рекла да се бебама уводи нова храна само 6 ( шест) месеци и да то мамама не би требало да буде проблем . Нама то мало значи а нашим бебама и њиховом здрављу много .
    Last edited by Mamamica; 08-16-2010 at 14:09.

Datum pristupanja
    Jun 2010
    Navodnik Orginalno postovao Mamamica Pogledaj post
    Да , моја грешка . Прво жуманце па беланце .
    А оно , беби сам дала то и то па није му било ништа .
    Питање је какве последице оставља касније по здравље
    Већ сам рекла да се бебама уводи нова храна само 6 ( шест) месеци и да то мамама не би требало да буде проблем . Нама то мало значи а нашим бебама и њиховом здрављу много .
    Slazem se!!!!

Senior Member zoranabat's Avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    ja sam bebi davala aptamil do cini mi se treceg mesea a onda sam presla na dvotrecinsko kravlje mleko sad mu dajem cistu kravicu.

+ Reply to Thread

Dozvole postovanja

• Vi ne možete postovati nove Teme
  • Vi ne možete postovati odgovore
  • Vi ne možete postavljati attachmente
  • Vi ne možete editovati svoje postove