+ Reply to Thread
Prikazivanje rezultata 1 do 3 od 3

Tema: Miomi maternice

Junior Member
    Datum pristupanja
    Jun 2012

Miomi maternice

Otvaram ovu temu u nadi da se ispričamo o ovom problemu koji me jako plaši.
    Trudna sam 11. nedelja i imam miom velicine oko 3 x 2 na na vanjskoj strani maternice (na vrhu).

Ginekolog je reko da nije nista strasno, vazno da se ne poveca previse. Dao mi je lek UTROGESTAN 200mg 1 tabletu vaginalno i zabranio odnose.

Išla sam na pijacu kod jedne travarke koja ima poseban "Čaj protiv miome maternice" od nevena i jos nekih stvari (ne mogu da se setim) od ove firme http://chamomilla.rs/

Gospođa je rekla da moze miom sa cajom ublaziti da ne raste previse ali nece nestati. Kako znam miomi nastaju zbog viska "estrogena - zenskog hormona". Ni moja mama ni baka nisu nikad imale miom, a ginekolog mi je rekao da je to genetski, pa mi to nije jasno.

Isto tako kazu da se miomi najcesce pojave posle 35 godine a ja imam tek 29. Imala sam radnije strasne PMS, vaginalni sekret bio non stop pojacan ali kad su uradili bris nista se nije naslo.

Kako sam shvatila vrlo je bitna zdrava prehrana. Uvek sam imala visak 5-7 kilograma, ponekad sam jela masno, mnogo sam volela cokoladu, meso krumpir. itd Sada jedem nogo povrca, voca, sto prirodnije stvari mogu da nađem...

Pre dve godine sam prestala da pusim i uopste me ne vuce nazad. Tako sam i "ostavila alkohol" tako da sam u zadnje dve godine popila svega ukupno 1 litar vina i 2 piva. Ako neko zeli da ostavi pusenje priporucujem ovu knjigu Alan Carr - Lak nacin da prestanete pusiti

http://www.scribd.com/doc/55241353/C...restati-Pusiti

Kakva su vasa iskustva u vezi mioma? Kako se najbolje boriti sa njim?

Junior Member
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    I ja sam imala slično iskustvo.Miom su mi preimetili tek u četvrtom mesecu,a tada je bio oko 6*7cm,spoljni zid materice.Jako je ružno izgledalo,kada je beba bila već velika a nemirna,pa zauzme položaj tako da gura taj deo zida,spolja se videlo od prilike vekičina pesnice(donji deo stomaka levo).Lekari kažu da raste,čini mi se,do petog meseca.U principu,nije smetalo ni bebi ni meni.Ponekad je umelo da zaboli kada beba gura na tu stranu,ali ništa strašno.Meni je lekar za svaki slučaj predložio da mirujem i pila sam ginipral jer je i sam stomak bio prilično nisko,pa kao prevenciju.Što se tiče toga da je genetski,ne znam,ni u mojoj porodici nije bilo mioma.Sve u svemu nije smetalo ni trudnoći,ni porođaju.Moj dečak ima već devet meseci i,hvala Bogu,zdrav je,jak i krupan.Moja drugarica je imala dva mioma i takođe se porodila bez ikakvih problema.Nemoj da razmišljaš crno.Uživaj u trudnoći,poštedi sebe nekih aktivnosti koje ti nisu obavezne da se ne bi puno naprezala,kao što su meni predložili i biće sve u redu.U vreme kada sam saznala za miom upoznala sam još nekoliko žena koje su se već porodile,a imale su miome,čak i veće,i sve su bile ok.To mi je tada dalo snagu da razmišljam pozitivno,i isplatilo se.

+ Reply to Thread

Tags for this Thread

Dozvole postovanja

• Vi ne možete postovati nove Teme
  • Vi ne možete postovati odgovore
  • Vi ne možete postavljati attachmente
  • Vi ne možete editovati svoje postove