+ Reply to Thread
Prikazivanje rezultata 1 do 3 od 3

Tema: Zakoni oko usvajanja i zakoni oko surogat majke

Junior Member
    Datum pristupanja
    May 2012

Zakoni oko usvajanja i zakoni oko surogat majke

Ja sam imala nesrecu pre 8 godina, izgubila sam bebu u 8om mesecu I prakticno sam ostala invalid. Iako se ja ‘dobro drzim’, a to je jos uvek zahvaljujuci godinama, ja sam I dalje u prizeljkivanju prave porodice. Ja vise nemogu da imam dece I to je u mom zivotu nesto sto nikad necu preboleti.
    Ovo su podaci koje sam ja procitala I ako gresim ili nisam dobro razumela volela bih da me ljudi isprave.

U Srbiji se niko ozbiljno ne bavi pitanjem zakonima oko usvajanja I pitanjem zakona oko surogat majke. Zakoni oko usvajanja dece su besmisleni, pogotovo kad se uzme u obzir bela kuga I broj ostavljene I napustene dece. Zakon kod nas nalaze da se ne moze usvojiti dete kome su poznati roditelji, a opet prosle godine je ostavljeno 11 beba u Betaniji, Novi Sad. Majke su se porodile na racun drzave I ostavile dete da ga drzava podize! I zakon je na njenoj strani? U Beogradu je jos veci broj ostavljene dece u porodilistima. Zakon dozvoljava parovima da budu neka vrsta staratelja, ali ne I da usvoje tu decu, sto dovodi te ljude u jako losu poziciju jer bioloski roditelji dolaze u kontakt sa decom. Isto tako postoji podatak da oko 300 parova ceka da dodje na red za usvajanje, a nema dovoljno dece, jer niko od tih parova nece da usvoji romsku decu iz domova.

Srbija je donela zakon koji je protiv usvajanja preko surogat majke. Taj zakon je donesen davno u vecini zemalja Evrope, Amerike, Australije, Azije cak I Afrike. Kod nas se proteze po clancima u casopisima I magazinima kako Srpska Pravoslavna Crkva ima problem sa tim zakonom, iako su I Grcka I Rusija usvojile taj zakon I praktikuju surogat majcinstvo. Otici u inostranstvo I uraditi usvajanje preko surogat majke kosta oko 100 000 evra. Kod nas taj zakon nije donet, a rade se promene pola besplatno tj. opet na racun drzave u Beogradu u Narodnog Fronta. Radi se I vantelesna oplodnja besplatno, ali to nista ne znaci stotinama zena bez materice ili drugih organa.
    Mi izgleda ne shvatamo problem, niko ne prica o tome, zakoni su apsurdni I zastareli. Ja sam imala sedam operacija od svoje 23. godine I provela sam puno vremena u bolnicama gde sam videla jako puno zena, koje su raznim zahvatima osudjene na zivot bez dece, ne svojom voljom. U Srbiji zene kriju problem I ne pricaju o tome. Nece da budu odbacene od drustva, jer cesto budu odbacene od strane partnera I zive sa nekom nerealnom ‘krivicom’ do kraja zivota. Ja poznajem dosta zena koje nece imati decu, koje su mladje od mene.

Nakon 8 godina jasno mi je zasto je trafficking dece jako rasprostranjen I jasno mi je da se sve vrti oko para, kad se pogleda broj dece koja su usvojena od strane bogatih I poznatih ljudi.
    Ja samo zelim da znam koji je nacin da se uradi legalnim putem usvajanje preko surogat majke? Mora da postoji ‘rupa u zakonu’. Da li postoje sluzbe, advokati, doktori, novinari koji se time bave?

Junior Member Baby's Avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Mozda sam promasila temu,ali sam trazila po forumu i ovde mi dodje kao najadekvatnija tema gde bi mogla da postavim jedno pitanje....Interesuje me da li je neka od vas bila u postupku sto se tice usvajanja deteta i da li je sve to tako jako sporo kao sto svuda pise?Bila bi jako zahvalna na informacijama oko usvajanja...Hvala

Junior Member
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Voljeli bi da nam netko pomogne sakupiti informacije o ovoj temi za naš novi portal, u potpisu

+ Reply to Thread

Dozvole postovanja

• Vi ne možete postovati nove Teme
  • Vi ne možete postovati odgovore
  • Vi ne možete postavljati attachmente
  • Vi ne možete editovati svoje postove