+ Reply to Thread
Prikazivanje rezultata 1 do 7 od 7

Tema: Testovi u trudnoci, koji (ni)su neophodni

Junior Member
    Datum pristupanja
    Mar 2012

Testovi u trudnoci, koji (ni)su neophodni

Zanimaju me iskustva drugih mama u vezi sa dabl testom, tripl testom, UZ...

Moderator mama m's Avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2010
    dabll test je obavezan u svakoj trudnoci.sto se tice tripl testa to odredjuju gonekolozi a to zavisi da li je dabl test dobar ili ne ako nije dobar odna je obavezan i tripl test...da se iskljuci mogucnost nekog nezeljenog dejstva kod ploda.a sto se uz tice on ej obavezan svakog meseca....reci mi sta te konkretno interesuje?da ti malo vise objasnim...i da dobro nam dosla

Junior Member
    Datum pristupanja
    Mar 2012

Prilicno hitno

Navodnik Orginalno postovao mama m Pogledaj post
    dabll test je obavezan u svakoj trudnoci.sto se tice tripl testa to odredjuju gonekolozi a to zavisi da li je dabl test dobar ili ne ako nije dobar odna je obavezan i tripl test...da se iskljuci mogucnost nekog nezeljenog dejstva kod ploda.a sto se uz tice on ej obavezan svakog meseca....reci mi sta te konkretno interesuje?da ti malo vise objasnim...i da dobro nam dosla
    HVALA NA DOBRODOSLICI! Evo sta me konkretno zanima: kada sam kalendarski bila na pocetku 1.nedelje isli smo na 4D i tu je procenjena starost bebice kao 1onedelja,kazu da je to sve ok.E sad,dabl se radi u 12nedelji,u kojoj sma trenutno,negde sam nasla do 12+6,a posto jos uvek radim,moci cu zbog posla(a i zbog dr koja radi petkom UZ) na UZ tek u petak kada ulazim kalendarski prvog dana u 13ned(po starosti ce to biti verovatno 12ned).Moje pitanje je:da li je to kasno za dabl-test tj.UZ pa da idem istog dana na dabl?Tj.da li se gleda kalendarski vreme za dabl ili procenjena starost bebice na UZ? Hvala!!!

Junior Member
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Smeskice, mislim da je najbolje da pitas to svog ginekologa. Ako ti nesto pomaze, evo ja sad izvukla svoje rezultate sa dabl testa i na njemu pise da je UZ starost u tom trenutku bila 14ng1dan, dok sam kalendarski bila 13nedelja1 dan.

Datum pristupanja
    Oct 2010
    ja cu ti reci moju situaciju u prvoj trudnoci:ja sam dabl radial u 14 nedelji...ja nisam mogla ici istog dana nema to veze samo da nebude velika ralika vise od 10 dana od uz i od vadjenja krvi...javi kad dobijes reultate...

Datum pristupanja
    Oct 2010
    a sa blziancima sam radila u nepunoj 12 nedelji tzv na uz za dabl su bili manji od 12 nedelje iako su mi racunali da sam vec u 12 nedelji...gore dole par dana nije toliko ni bitno...al ne vise od 7 do 10 dana od uza i od vadjedja krvi za dabll test

Junior Member
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    [QUOTE=mama m;12948]ja cu ti reci moju situaciju u prvoj trudnoci:ja sam dabl radial u 14 nedelji...ja nisam mogla ici istog dana nema to veze samo da nebude velika ralika vise od 10 dana od uz i od vadjenja krvi...javi kad dobijes reultate...[/QUOT
    ...Resila sam misteriju: ginekolozi pisu broj punih nedelja od pocetka poslednjeg ciklusabroj dana, tj.ako je neko u 12-oj nedelji to je, prema njihovom, 11w+br.dana. Zbog toga sam izgleda ja malo poranila sa dabl-testom (najbolje je kada je punih 12nedelja), pa mi nisu bas dobri rezultati, tj.beta hcg je dosta povisen...

+ Reply to Thread

Dozvole postovanja

• Vi ne možete postovati nove Teme
  • Vi ne možete postovati odgovore
  • Vi ne možete postavljati attachmente
  • Vi ne možete editovati svoje postove