+ Reply to Thread
Prikazivanje rezultata 1 do 8 od 8

Tema: viroza u prvim nedeljama trudnoce

Junior Member
    Datum pristupanja
    Mar 2012

viroza u prvim nedeljama trudnoce

Postovani, ja sam nova na ovom forumu i uopste na bilo kakvom forumu pa nemojte zameriti ako ste o ovoj temi razgovarali jer ne mogu to da pronadjem.
    Ja sam u osmoj nedelji trudnoce dobila virus, prehladila se. Imala sam blago povisenu temperaturu 37.6 i samo jednom mi je skocila na 38.2. To je trajalo jedan dan. Nisam pila lekove, tusiranjem sam je spustila. Sutradan sam bila kao nova. Kasljala sam, slinila ali nisam imala temp. Na UZ je sve bilo ok ali mi je ginekolog rekao da se posledice viroze ne mogu videti na UZ i da dete moze imati ozbiljnih posledica zbog toga. Sada sam u 9oj nedelji. Ne znam sta da radim. Treba li da prekidam trudnocu? Ima li neko slicna iskustva? P.S. Ja imam 27 godina. Ovo mi je druga trudnoca.

Moderator mama m's Avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2010
    joj bre i ja sam imala t u trudnoci sa blizancima al niko me tako nije uplasio da pomislim da prekidam trudnocu.moj ti je savet da potrais drugo misljenje.sta ti je tacno rekao doktor?ako vec te je poplasio bolje uradi 4g uz on ti moze videti sve...

Junior Member
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    I ja sam bila bolesna tokom prve trudnoce u tom periodu i sve je bilo posle ok. Trenutno me isto drma virus mada bez visoke temperature. Mislim da je najvaznije da se ne piju antibiotici, tako da mozes slobodno da uzivas u trudnoci a za svaki slucaj, cisto da bi se smirila, uradi neki od testova i Uz.

Junior Member
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Rekao mi da je viroza strašno opasna i da može da ostavi velike posledice na plod koje se ne mogu videti na UZ i da nema testova koji bi to mogli da utvrde! u pitanju je jedan čuveni ginekolog. Rekao mi je i to da se opustim i uživam!!!!! Mislim da je nemoguće opustiti se i uživati posle svega što mi je rekao! Planiram svakako da odem kod još nekoga. Ja sam i po prirodi paničar tako da mi malo treba da se poplašim! Hvala puno na odgovorima! Malo ste me utešile! Veliki pozdrav!

Junior Member
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Navodnik Orginalno postovao nina85 Pogledaj post
    Rekao mi da je viroza strašno opasna i da može da ostavi velike posledice na plod koje se ne mogu videti na UZ i da nema testova koji bi to mogli da utvrde! u pitanju je jedan čuveni ginekolog. Rekao mi je i to da se opustim i uživam!!!!! Mislim da je nemoguće opustiti se i uživati posle svega što mi je rekao! Planiram svakako da odem kod još nekoga. Ja sam i po prirodi paničar tako da mi malo treba da se poplašim! Hvala puno na odgovorima! Malo ste me utešile! Veliki pozdrav!
    Molim..i drugi put Takvi "cuveni strucnjaci" se cesto zaborave, mozad od silnih teorijskih radova koje pisu i na kojima su izgradili karijere pa zaborave kako je vazan nacin na koji nesto saopste. On ti je posla tzv.duplu poruku sa jedne strane:c,c,c..viroza je strasno opasna..a sa druge...da se opustis i uzivas..a ti posto si prestrasena normalno da si se zakacila za prvo.Inace, cerkicu smo zaceli pocetkom oktobra pre nekoliko godina, radila sam i tokom sezone gripa, kao sto rekoh bila i bolesna i ..puj puj...evo je zivahna, ne staje ceo dan. Cerki moje koleginice je cuvena dr pocetkom trudnoce rekla da ne cuje rad srca koji je prethodno bio uspostavljen i da predlaze prekid trudnoce sto pre...i evo dete raste, sve ok. To sto je tvoj cuveni dr rekao da viroza "moze da ostavi posledice.." ne znaci i da ce ih ostaviti, tj.sigurno je to rekao jer se bebica formira u prvom trimestru...ali ne zaboravi da je majka priroda mnogo toga udesila da se bebica zastiti dok je kod mame u stomaku. Kada bi dejstvo viremije bilo toliko katastrofalno svako drugo dete bi bilo sa necim sto ne treba a nije tako. Uostalom, mozda je bila prolazna bakterijska infekcija (ako si imala i stomacne probleme i sl.)...a da li je virus ili bakterija se cesto ne moze utvrditi odokativno (zato im trazim da radim bris pre gutanja antibiotika), to moze analiza CRP, to se radi odmah da se utvrdi da li je bakterija i virus..mada moze i ako se vadi krv, pa se vidi po leukocitima...

Junior Member
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Draga Nina85, i ja sam bila bolesna tokom prve trudnoce, i to u trecem trimestru. Odem kod lekara, a on mi kaze da je prehlada veoma opasna u trecem trimestru, da upotreba antibiotika nosi veliki rizik, ali ako se mora onda su najbezbedniji oni na bazi penicilina, a ja alergicna na isti! I tako, ne dobijem nikakav lek, samo preporuku mirovanje, sto vise tecnosti i sl. I da se javim ako mi skoci temperatura, srecom to se nije dogodilo. A prehlada mi je trajala skoro 2 nedelje. Sad imam malog kauboja pu,pu ;-) Tako da, nemoj da panicis, nisi uzimala nikave antibiotike i stvarno verujem da je tvoja bebica pomogla mami da ozdravi i da je sve ok! :-)
    A sto se tice UZ, on nikada nije 100% siguran, meni su to govorili i prilikom dabl testa, i kasnijih UZ. Nemoj da lupas glavu, nego osmeh na lice i samo pozitivne i lepe misli i videces kako cete da uzivate i ti i tvoja bebica!

Junior Member
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Drage moje, samo sam htela da vam kazem da sam se porodila i da je beba sasvim dobro!

Junior Member
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Trenutno me isto drma virus mada bez visoke temperature. Mislim da je najvaznije da se ne piju antibiotici, tako da mozes slobodno da uzivas u trudnoci a za svaki slucaj, cisto da bi se smirila, uradi neki od testova i Uz.???
    Sale Sale Sale 75% off on all here Winter Sale sale..

+ Reply to Thread

Dozvole postovanja

• Vi ne možete postovati nove Teme
  • Vi ne možete postovati odgovore
  • Vi ne možete postavljati attachmente
  • Vi ne možete editovati svoje postove