+ Reply to Thread
Strana 1 od 6
1 2 3 ... PoslednjiPoslednji
Prikazivanje rezultata 1 do 10 od 58

Tema: Sta je vasa beba danas rucala?!?!?!?

Senior Member Skarlet's Avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010

Sta je vasa beba danas rucala?!?!?!?

Da pomognemo malo jedna drugoj....Znate ono-o ne,sta ce sutra za dorucak,pa za rucak,oooo pa vecera!!!! Taman neki recept usput.... Pa da zapocnem-za dorucak MILUPA, vocne ceralije, rucak-pileca dzigerica sa boranijom,tikvicom,sargarepom i kajmakom i malo maslinovog ulja(sve kuvano na pari)+100ml punomasnog jogurta, vecera-pirincano brasno,pola zumanceta i parce mladog sira(pripremljeno kao kasa) Eto nadam se da sam ja nekom dala ideju,pa nk se nastavi.....

Senior Member
    Datum pristupanja
    May 2010
    Jao Bože kad se setim pasiranja hrane... Ja to u cetku pa drn, drn, drn ali lepo je ruckao te mix kašice.

Member DreamDiva's Avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    E blago tebi Skarlet, tvoj bebac sve hoce da jede! Moja Minja je danas prvi put jela milupa zitarice za veceru, gurala sam joj ih pod nos nedelju dana! A na sve slano se mrsti, i kad je prevarim i nateram je da uzme zalogaj iskasljava se kao da ce povratiti, muka ziva!

Senior Member
    Datum pristupanja
    May 2010
    Ne brini ništa, treba malo vremena da prihvati nove ukuse, ješće ona sve.

Senior Member mama Taca's Avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Svi smo kroz to prosli, zato si ti mama, menjaces joj ukuse i onda ponovo i ponovo...daj joj manje slatkih obroka, sok od cedjenje sargarape i jabuke kao obrok, pa kad ogladni ti pokusaj ponovo sa slanim obrokom...probaj to sto joj dajes, da mozes da uporedis...

Datum pristupanja
    Jun 2010
    Ja generalno nisam nikad imala problema sve hoce da jede,osim slatkih stvari sto je bas i cudno zar ne?!!?! slatko moze da prodje samo-jabuka,banana,kruska,vocni jogurt,dok cokoladni pudinzi,monte i takvi slatkisi-retko kad....on je obozavaoc mesa i svog povrca... sokice nece ni da okusi,samo hipovi cajevi i voda.... ja sam dobila savet kad sam krenula sa cvrstom hranom-samo budi opustena,bez nervoze i polako,pa ce dete jesti sve...ja poslusala i hvala Bogu za sad je ok,pa i tebi DreamDIVO(!) ISTO PREPORUCUJEM-samo REALX!!!!

Datum pristupanja
    Jun 2010
    Hmmm,niko ne pomaze,izgleda da je moja beba ovde najmladja pa se samo ja "maltretiram" sa ruckovima,vecerama,uzinama....Elem,da ja nastavim mozda tako pomognem sama sebi!!!!!! Dorucak-milupa buter keks,Rucak-junetina,krompir,sargarepa,persun i paskanat +sir i pavlaka, Vecera-pureca virsla+ zumance pomesano sa sirom i pirincanim brasnom i naravno nezaobilazni jogurt!!!!!!!!! ETOOOO,sad samo da smislim sutrasnji meni!!!!!!

Member DreamDiva's Avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Patim se vec 2 meseca :/ nece povrce ni da pipne! Vec sam pobelela od citanja knjiga, casopisa, trazenja na internetu! Svuda pise da ako nece nesto da jede da zakamufliram sa necim sto voli, a ona ne voli bas nista! Ni sargarepu, ni krompir, cak ni zitarice! Ja mislim da je moja beba najmladja, juce je napunila 7 meseci

Senior Member mama Taca's Avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Moze li jedan savet?!? Ako nece i ne mora, ranije su decu hranili prvo sa vocnim obrocima pa tek onsda povrce, i to vrlo kratko upoznavanje povrca, pa odmah prelazak na klsasican rucak.Nije sve bez veze ono od ranije, da li si se zapitala zasto sada ima mnogo vise gojazne dece, nije sve genetika jer sam vidjala izuzsetno mrsave mame i tate sa bas bas debelom decom, ne gojaznom vec debelom.zivimo u takvom podneblju da nam treba raznovrsna ishrana, azne vrste mesa, ali ne preterivati sa morskom ribom, jer nam ona nije po "geografiji" bliska , recna da, soja ne...ne uzbudjuj se, ponudi joj rucak koji si spremila za vas odrasle!I salatu, sto da ne, a uzina ... neka bude nesto lagano da istrpi do vecere koja takodje mora biti lagana tek toliko da ti se ne budi u sred noci od gladi, tako ce se navici da ne jede mnogo za veceru i soka i limunade i vode u ogromnim kolicinama, u jagosdama ima vise kalcijuma nego u solji mleka... pa sta ima veze sto ce radije da pojede jagode osim toga od njih ce joj zubici biti belji...Mogu jos da te smaram, ali je dosta za sada.Poseti nas album pa ces videti nesto vrlo interesantno!
    Last edited by mama Taca; 06-13-2010 at 18:22.

Datum pristupanja
    Jun 2010
    pa nase bebe,dreamdivo,su mozda i rodjene na isti dan-moj decak je 11 juna napunio 7 meseci...hmm pa ti bas imas problem,pa sta jede tvoja beba ako nista ne voli? ja bih ti preporucila da nabavis knjigu OD PRVOG OBROKA DO SKOLSKE UZINE Doktorke Jasminke Komnenovic-meni je dosta pomogla... mama Taco,ja se ne slazem sa tobom oko par stvari-prvo dete koje ima 7 meseci ne treba,po meni,da ruca ono sto odrasli rucaju,prvenstveno iz razloga sto je hrana koju mi jedemo posoljena a deca do godinu dana ne trebaju da konzumiraju so....so je steceni ukus tako da nije tacna fraza da ce se tako detetu vise dopasti obrok...drugo,jagode se ne preporucuju do godinu dana zbog mogucih alergija,kao ni drugo bobicasto voce...ja mog beberona hranim zdravo,raznovrsno ( imam i srecu da sve hoce), i samo kuvano na pari tako da svo voce i povrce zadrzava vecinu svojih hranljivih vrednosti.

+ Reply to Thread

Dozvole postovanja

• Vi ne možete postovati nove Teme
  • Vi ne možete postovati odgovore
  • Vi ne možete postavljati attachmente
  • Vi ne možete editovati svoje postove