+ Reply to Thread
Prikazivanje rezultata 1 do 9 od 9

Tema: Porodjaj u vodi! KBC Zvezdara

Junior Member
    Datum pristupanja
    Oct 2011

Question Porodjaj u vodi! KBC Zvezdara

Zanima me da li ste cule za tzv kadu za porodjaj koju navodno poseduje samo Zvezdara? Kazu da je prirodan porodjaj u njoj mnogo laksi i bezbolniji, ali detalje nisu naveli. Pise da je besplatno, pa i to da nema potrebe da se zakazuje. Naveli su kako se kada jako malo koristi i da je to mnogo bolji nacin porodjaja zbog toga shto beba iz plod.vode izlazi u tu vodu i da je dosta manji šok po nju.

Member
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    To je najbolji nacin za porodjaj, zato sto je bol pri porodjaju na taj nacin znatno smanjen, a sam porodjaj je za bebu, fakticki bez stresa, jer iz maminog stomaka, tj. iz plodove vode ne izlazi direktno na ovaj nas surovi svet, vec takodje u vodu, sto je daleko bolje za bebu.

Junior Member
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Da. Koliko se radujem tom događaju, toliko se i pomalo plasim. Spremna sam na bol i sve sto predstoji, ali se plasim da se neasto ne iskomplikuje...valjda je to normalno osecanje Desava se i da doktori pogrese, a da je pritom sa trudnicom sve ok. Videcemo...krenucu na prirodno pa kako bude

Senior Member zverka's Avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    ne brini se sve to ide kako mora
    JA TI SAVETUJEM SAMO BEZI OD NARODNOG FRONTA
    sto dalje I EPIDURAL!!!!!!
    i love to love just let me

Junior Member
    Datum pristupanja
    Nov 2011

Cool

Postovane,
    Nadam se da ce vam moje iskustvo pomoci. Medicinska sam sestra i imala sam praksu dok sam studirala u N. frontu i Visegradskoj, naravno nisam zadovoljna njihovim radom( odnos prema pacijentu) i zato sam se odlucila da na porodjaj odem u manju bolnicu( manje ljudi- vise postovanja), kad sam saznala da na Zvezdari moze prisustvo oca na porodjaju odlucila sam da ta bolnica bude moj izbor. Pred kraj trudnoce sam saznala za kadu i odmah pristala na to, nisam ni znala koja je procedura osim da mi treba koprokultura ( analiza stolice na parazite). Moj doktor me je savetovao da se ne poradjam u kadi jer nosi rizik sa sobom ( beba moze da udahne tu vodu u kojoj moze da se nadje i moje stolice ako se dobro ne klistiram, nasi doktori nisu bas izvesteni za porodjaj u kadi, a bilo je i onih porodjaja gde je beba zaradila infekciju). Postoje doktori koji to podrzavaju, a postoje i oni koji su protiv toga.
    Meni je inace pukao vodenjak na klistiranju, sto je kontraindikovano za kadu. Kad sam legla na sto i trazila da mi napune kadu, dezurni lekar mi nije dozvolio, imala sam srece da je usla nacelnica porodjajne sale i pitali su nju ( zena je bez pogovora dozvolila- moj savet prvo kod nje da se rezervise kada). Inace bila sam za kadu iz 2 razloga. Prvi je bio taj sto topla voda umanjuje bolove, a drugi da bebi bude lepse i lakse . U kadu sam legla sa 4,5 cm otvorena, bila sam pola sata ( nisam mogla da izdrzi vise, bilo mi je jaku vruce, napolju isto koliko i u kadi temp. oko 38 C, a i bojala sam se da mi ne krenu trudovi, a da nisam dovoljno otvorena). Kad sam osetila da mi se pojavljuju trudovi, trazila sam muzu da zove babicu i da me prebace na sto. Kad su me prebacili babica je "proverila" koliko sam otvorena i rekla mi je da sam se skroz otvorila 8D , porodila sam se u roku od 3 min.
    Iskreno to je za mene najlepse iskustvo ikada, biti na porodjaju sa svojim muzem, brckati se u djakuziju pola sata i slusati muziki na radiju koji je na pola metara od mene ( mogla sam da menjam stanice koje sam htela ili da ubacim CD sa muzikom i cekati da ugledam dva najmilija oka koja cu neizmerno da volim. Bilo mi je mnogo bolje nego zeni pored mene koja je urlala od bola, poradjala se 10 sati. Moje iskrene preporuke za ovu bolnicu jer sam se tu osecala kao da sam negde drugde, a ne u nasoj drzavi, cene te kao coveka ( niko nije znao da sam koleginica dok nisam izasla iz bolnice)!
    https://www.facebook.com/media/set/?...8073675&type=1

Puno pozdrva od Jelene i njene petomesecne cerke Nine :*

Junior Member
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Divnooooo!!!! Napokon da cujem nesto sto je iz licnog iskustva E sad mi je mnogo lakse, kada znam otprilike proceduru Svakako cu ovih dana ici do Zvezdare da od njih cujem sta i kako predlazu, a verujem da ce me uputiti na te potrebne analize. Jos malo ulazim u 7 mesec i hocu da na vreme sve to regulisem i da budem mirna. U sustini mnogo je lakse opustiti se u toploj vodi i verovatno ce mi prijati obzirom da cu se u zimskom periodu poradjati. Kontam da cu se tako lakse otvoriti, a onda na sto i to je vec maltene gotov porodjaj.

Junior Member
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    citam sve ovo i setih se da sam gledala na jednom stranom kanalu porodjaj u kadi....mislim,zena se zaista porodila u kadi,urlajuci od bola i trazeci epidural,a beba je izasla jako ljubicasta....

Junior Member
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    cao, da se nadovezem na Jecony, ja sam pre skoro tri godine imala porodjaj u kadi na zvezdari i iskustvo je sjajno, vrlo slicno, samo je meni trajalo skoro 2h. Inace temperature vode moze a se podesava, tako da to nije bio neki problem, jer meni je nekad bilo pretoplo, nekad hladmo, al mislim da je to do hormona, a muzic i babica su bili tu da ugadjaju :-)
    ja uskoro treba ponovo da se porodim i zelela bih na isti nacin, pa me zanima da li neko zna da li je ta kada i dalje u funkciji? :-)

Junior Member
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Uh, porodjaj u vodi je moj san... Nazalost, cak ni redovno prirodno nisam mogla (disproporcija). Vise srece nekim drugim mamama

+ Reply to Thread

Dozvole postovanja

• Vi ne možete postovati nove Teme
  • Vi ne možete postovati odgovore
  • Vi ne možete postavljati attachmente
  • Vi ne možete editovati svoje postove