+ Reply to Thread
Strana 2 od 2
PrviPrvi 1 2
Prikazivanje rezultata 11 do 18 od 18

Tema: hrana za bebe od 4 meseca zivota

Moderator
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Kazu kravica ne pre godinu dana, kao tesko se vari i ima nesto, ne znam... Ako je dajes toplu, i ujutru i uvece, a pored pije tecnost i lepo rucka ostalo, nema niiikakvih problema...
    Ja lazi napravim cokolino, dam mu na flasicu, i super...
    Ma znam mnoge zene koje su jos od 5og meseca pocele da daju kravicu...

E a kad je imao problema sa grcevima, negde oko cetvrtog meseca ja pitam dr da li da mu kupim aptamil comfort, zbog toga, kao ne ne, ne valja da se menja dohrana, sl put ja opet ona meni kao a bolje ovaj, i pokaza mi da li bebelac ili tako neko s. isto za grceve... kao njega bolje... cek, prvo mi kazes da ne valja menjati, a posle mi jos drugog preporucis O_o... Kad ono sto ti kazes, oni im "sponzori" pa mora da preoruci... Tako da, ja tvrdim MARKETIIIING je cudooo!!!

Junior Member Babylicious's Avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Jeste, ima bebelac protiv grceva i g...o je, to su mi svi rekli
    Mi smo probali i aptamil, ali nije mu se nesto dopao, tako da smo nastavili sa NAN-om
    Doduse on i nema Grceve, pije Bio Gaiu i stvarno nema frke sa tim

Junior Member
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Moja beba ima puna 4 mj i hranim je humanom. Sad ubacujemo u ishranu vocne sokice i kasice pa onda povrce i ostalo. Doktorica mi je savjetovala da prvo voce pa tek onda povrce od 5 mj,i da je hranim do godinu dana sa Humanom,sto je meni nezamislivo,ja sam joj to i rekla gospodjo pa i ja i muz smo odrasli na kravljem mlijeku i jos milion djece.A ona meni kaze da su druga vremena dosla da se sad djeca hrane po TRENDOVIMA. Izlaze novi trendovi. Zamislite dijete sa ishranom po trendu. I danas mi je patronazna sestra objasnila da do punih 5 joj dajem humanu i onda Moju kravicu sto masnije 3.2 i 3.6 i onda sve pomalo da joj dajem. Uh ovaj prelaz je malo tezi,ali i zanimljiv. Prvo hranjenje sa kasikicom

Junior Member Babylicious's Avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    ne znam sta da ti kazem, moj Vlada je vec dugo cekirao nas kako jedemo, pa je jedva docekao da mu ponudim kasikicu. MI od prvog puta jedemo ko veliki. Nijednom nije pljunuo, odmah je poceo da mljacka i dopalo mu se sve sto smo mu ponudii sem naravno brokulija...al ko jos voli to
    Najvise voli multivitaminski hippov sokic

Junior Member
    Datum pristupanja
    Aug 2012

Question

caooooooooooo.... imam jedno pitanje... moja beba je sada 4 meseca lepo napreduje od sisanja ... zanima me da li je vreme za prvu kasicu i koja bi to trebala da bude ...

Senior Member sandra kika jovanovic's Avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    3 mesec=kasice i sokici
    4 mesec=supice,pire krompir
    5 mesec= hleb,sirko,virsle,corbice....
    6 mesec=punjene paprike,meso,riba,pasulj,grasak.....
    2 i po god=rucka bas sve......
    MaLeNa MaZa

Senior Member sandra kika jovanovic's Avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    to sa mlekom nema veze..... u 6 meseci je pocela da pije kravlje ali domace ne u kesice ili tetrapak.....
    sad ga isto voli ali samo ne kuvano....
    i sta joj hvali.....zdravo!
    MaLeNa MaZa

Junior Member
    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Pozdrav, mame
    evo, stavila sam mog malog bebača na kašice i moram priznati da sam išla po principu kako ću to sve ja sama stalno miksati, blendati i ostalo pa se dogodio..pa..život nisam stizala baš svaki put napraviti kašicu na vrijeme i onda sam na nagovor supruga ipak popustila i uzela kupovne Bebivitine i jako sam zadovoljna...ne kažem to zato što se nemam vremena posvetiti svom djetetu nego zato što bih rađe to vrijeme sjeckanja i blendanja koristila za igru s njim i pričanjem pričica, a ne da to vrijeme provodim u kuhinji iako skidam kapu onima koji stignu...ja zaista ne stižem, ne znam jel to zato što mi je ovo prvo dijete i tek sam se vratila na posao pa još uvijek traje proces prilagodbe ili se jednostavno ne znam organizirati...svakako najbitnije mi je da je on sretan, a sretan je

+ Reply to Thread

Dozvole postovanja

• Vi ne možete postovati nove Teme
  • Vi ne možete postovati odgovore
  • Vi ne možete postavljati attachmente
  • Vi ne možete editovati svoje postove