+ Reply to Thread
Strana 1 od 2
1 2 PoslednjiPoslednji
Prikazivanje rezultata 1 do 10 od 18

Tema: hrana za bebe od 4 meseca zivota

Moderator mama m's Avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2010

Red face hrana za bebe od 4 meseca zivota

moje bebe pune 4 meseca 12 i dr nam je rekla da polako uvodimo nemlecnu hranu kao sto su zitarice krompir bareni sangarepicu...

oni meni sike pomalo i kao dohranu kao sto sam vec govorila dajem bebilak.sokice jos necu da im ovodim ali zitarice su juce probali nisu nesto odusevljani ali polako navicice se!

Junior Member Babylicious's Avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Draga mama m, do sada si verovatno vec uvela hranu, pa me zanima kojim redosledom si isla?
    Za prvu klopu obicno se daju mlecne cerealije, najbolje pirinac jer se najlakse vari, pa cu ja sa tim poceti. Ali me zanima sta dalje. DOktori su mi rekli da je najbolje poceti sa povrcem jer sve bebe vole slatko pa ako se prvo daje voce, teze prihvataju povrce. ALI od kupovnih kasica povrce uglavnom oznacavaju od 5. meseca i dalje dok vocnih ima sa 4.
    Moze li neko to da mi objasni?

Moderator
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Evo ja cu
    Ja sam krenula sa jabukom, pa tek onda srgarepa... Te pirinacne muckalice ni dan danas ne dajem, ko zna sta je to, u tim kesetinamaaa. kao i dohrana sa taurinom, uzaaaaas, kada sam to videla na kravicu smo presli, i sada je na njoj... Jede sve caki kolacice, i problema nema... Nema ono ako navikne prvo na slatko nece hteti slano... Samo mu lepo spremim da bude ukusno, i nema frke!!!

Datum pristupanja
    Nov 2011
    taurin???
    jezivo...pa, jeste ni ja nisam za kupovno, ovo sam gledala cisto informativno, da znam sta da spremamo, kontala sam ako kupovno ne moze povrce ne moze ni obicno. Aj daj neke ideje za recepte?
    A sto se cerealija tice, iskreno jos uvek se dvoumim, sa jedne strane, mislim da je pirinac dobar, ALI sto ti kazes ko zna sta je u tim kesetinama. Meni je pedijatar to preporucio...ali isto tako je Milupa sponzor naseg Doma Zdravlja...hah

Moderator
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Ma idi, butno da je kesa, za 5 obroka 400din!!
    Gle, za pocetak mu skuvaj srgarepicu, nek se duze malo kuva, i ispasiraj je, samu.. Daj mu prvi put manje pa sve vise i vise.. Mada meni je odma prvi put pojeo skoro celu malu teglicu, ja mu nista nisam davala postepeno osim mleka... Ili mozes jabuku i sragarepu zajedo da mu das, isto skuvas pa ispasiras... Ja sam odma potom krenula i krompir da mu dajem, tikvice, karfiol tek oko 6m... Ona kruske, breskve, banane, jabuke, to sam isto sve odma... Bitno je da sve pasiras.. A do 6m i nema nekih recepata... Sve isto... Smor...

Inace ima Hipp kasice sa povrcem od 4m. doooosta... Daj mail da ti posaljem fajl jedan sa receptima..

Datum pristupanja
    Nov 2011
    E, hvala. Ja sam se bas razmisljala dal pirinac ili sargarepu. Al ipak, da kupim pirinac moram da ga cistim i ko zna dal cu to dobro da uradim, da nebih rizikovala, idemo na sargarepu. A koliko mu kasika dam prvi put? Jel koliko on hoce ili ima ogranicenje? JEr on malo vise jede nego sto bi trebalo (300ml nestleove NAN formule a ona je kaloricnija...sta da radim, kad voli)
    A za mejl, zar nemam na profilu?
    Sacu ti pustim poruku

Moderator
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Ala on papa, svaka mu cast xD Mi 210vec mesecima... Mada sad samo uvece pije i nekad ujutru ako en jede kacamak i td...
    Pa daj mu za pocetak par kasikica... Mada kazem ti, ja sam malom odma dala sve sto sam napravila... Sama odluci
    Kao sto sam mu odma sa 7m dala celo zumance sa pavlakom... Znam da niko u familiji ni u porodici nema nikakve alergije, pa reko neka... Mislim ako tako gledamo moze da dobije alergiju i od neke gluposti, pa i od dohrane, tako da...

Datum pristupanja
    Nov 2011
    Upravo tako. Osim toga, alergiju moze da dobije svako od svega ako pretera. NA primer, moj deda nikad nije imao alergiju na mravlju kiselinu koje inace ima u medu. PA je neko vreme nenormalno jeo med koj smo dobili iz sela. Ali bukvalno kao Winnie Pooh je bio, sa glavom u teglici. I dobio alergiju. Tako da, samo umereno i to je to.
    MA, danas stvarno preteruju, te ne moj gluten, te ne moj jaje...
    nama bre davali ko je sta stigao i kad je stigao. A tek nasim bakama. I nista nam nefali.

Moderator
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Ma ajde bre, kad cujem da pricaju o nekim pirinacnim klicama, brasno ovako, pa onakvo, pa ovo pa ono, povraca mi se... Pa sta smo mi jeli bre... Ajde, jela sam celo jaje przeno na ulju sa 7m, i, jel mi fali nesto... Kravicu sam pila od drugog meseca... Danas je sve postao MARKETING, zato toliko i s.... Ma nek mi dokaze neko da je zdravije dohrana puna ditiva i bikove spremeeee, neko kravlje mleko... Misliiiim...
    Cim sam pocela normalniju hranu da mu dajem, bolje spava!!!

Datum pristupanja
    Nov 2011
    E, ovo me interesuje veoma. Zasto ne moze kravica? I kad "moze"? I ko mi to doredjuje i na osnovu cega? Kako moze hemija od rodjenja ali kravlje mleko ne...?
    Ko da se formula pravi od ljudskog mleka hahah

+ Reply to Thread

Dozvole postovanja

• Vi ne možete postovati nove Teme
  • Vi ne možete postovati odgovore
  • Vi ne možete postavljati attachmente
  • Vi ne možete editovati svoje postove