+ Reply to Thread
Prikazivanje rezultata 1 do 2 od 2

Tema: Pilule za kontracepciju

Senior Member
    Datum pristupanja
    May 2010

Pilule za kontracepciju

Preporučene su mi zbog veoma obilnih menstruacija. Nisam ih ranije pila i pomalo se plašim. Da li neko ima iskustva sa njima?

Junior Member
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Imam zaista pozitivno iskustvo o pilulama za kontracepciju, ali samo u slučaju ako se piju iz još nekih razloga, odnosno zbog većih tegoba.
    Od svog prvog ciklusa sam imala zaista bolne, neredovne i obilne menstruacije, koje su mi zaista zadavele velike muke.
    Posle nekoliko godina mučenja, doktorka mi je prepisala tablete za kontracepciju, ali posle urađenih analiza. Savetujem da se konsultujes sa svojim ginekologom, a možes i na svoju ruku da uradiš analize krvi, konretno su bitni bilirubin i jetrine transaminaze. Ukoliko su vrednosti u granicama normale, nemaš nikakvih prepreka da ih pijes.
    Ja sam imala divno iskustvo konkretno sa Logestom marke Schering, koji sam pila 4 godine bez prestanka. Posle toga sam samoinicijativno napravila pauzu od tri meseca, međutim vratile su se tegobe, neredovnosti i sl. Pa sam, naravno uz prethodni pregled kod ginekoliga prešla na druge tablete Novinete, sa kojima nisam imala toliko pozitivno iskustvo, jer mi se posle nekih 6 meseci korišćenja dogodilo da sam u tokumeseca 2. put dobila, i to preko tableta, što nije očekivano.
    Posle toga sam prestala da pijem tablete, ali najviše iz razloga što smo moj suprug i ja odlučili da želimo bebu.
    Sada sam u drugom stanju, tako da sigurno upotreba tableta za kontracepciju ne utiče na kasniju plodnost žene.
    Imam još jedan savet: NE KORISTITI TABLETE ISKLJUČIVO U KONTRACEPTIVNE SVRHE, JER NE PRUŽAJU 100% ZAŠTITU OD NE ŽELJENE TRUDNOĆE!

Srećno

+ Reply to Thread

Dozvole postovanja

• Vi ne možete postovati nove Teme
  • Vi ne možete postovati odgovore
  • Vi ne možete postavljati attachmente
  • Vi ne možete editovati svoje postove