+ Reply to Thread
Prikazivanje rezultata 1 do 7 od 7

Tema: zakonom zabranjeno tuci decu

Moderator mama m's Avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2010

Angry zakonom zabranjeno tuci decu

da li i vi mislite da je ovo uredu?

decu netreba tuci bez razloga i netreba decu ubijati od batina to se slazem ali da dete nesmes udariti uopste to nepodrzavam!!!!!!!!!!!!

razlog:::::::::onekad ili cesto bilo kom detetu nmoze recima da se objasni da nesto nesme ako nestanemo na put tome sve radi gore i sve gore bude po dete jer misli da to sme raditi!evo ja imam takvog ako ga nesljapim malo po guzi ma cak i kad ga lunem po guzi on nastavi da radi po svom!

drzava treba da formulise ovaj zakon!!!!!!!!!decu netreba tuci ali ima i onih razmazenih(kao moj stefan)koji jedino batinama poslusaju!po batine mislim po guzi sa ili bez varjace nikad toliko jako da mu ostane masnica!pa to je moje dete zasto bih ga ja urnisala!!!!!!!!!

peticija za drzavnike koji su napravili ovakav zakon!FORMULISITE GA!!!!!!!!!

JA SVOJU DECU VOLIM NAJVISE NA SVETU ALI NECU DA DOZVOLIM DA IH NAPUSTIM DA RADE STA ONI HOCE JER KAO STO SAM VEC REKLA NEKAD STVARNO TREBA DETE ISTUCI!NEMISLIM DA GA UBIJEM OD BATINA VEC DA ZNA DA TO NESME!!!!!!!!!!

Member
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Vidim, niko se ne usudjuje da prvi odgovori na temu. Dobro, jeste tema osetljiva, ali i o takvim treba diskutovati. Ja (za sada) imam dvoje dece. Deca su mi lepo vaspitana i "normalna". Ne verujem da bi tako moglo da bude da povremeno nisu dobili po guzi. Naravno da ne treba decu lemati, ali smatram da packa po ruci ako je dete npr. htelo da stavi prste u uticnicu ili na vrucu ringlu, nece od deteta napraviti siledziju ili nesto slicno. Da ne bih duzila mnogo, evo jedne interesantne pricice.
    Jedna baka je na kasi velike samousluge na redu da plati.
    Iza nje u redu stoji jedna mladja zena sa nestašnim sinom od 9 ili 10 godina.
    ... Sin stalno gura majčina kolica koja već 5-6 puta udaraju baku po nogama.
    Baka se okrene malom i zamoli ga da prestane da je udara.
    Pošto mali nastavlja da je udara, baka se okreće njegovoj majci i kaže :
    - Zar ne možete da kažete vašem sinu da me ne udara?
    Mlada gospodja, bez uzbuðenja - hladno odgovara :
    - Ne! Moja metoda vaspitanja mu dozvoljava slobodu da radi šta god želi, sve dok do njegove svesti ne dodje da to što radi drugima ne valja. Naučno je dokazano da je ta metoda daleko efikasnija!
    U redu iza dame sa detetom stoji jedan momak od nekih 19-20 godina, koji sve to pažljivo sluša, a u ruci drži teglu sa pekmezom od crvenih ribizli.
    Kad je dama završila svoje objašnjenje metode vaspitanja, on otvori poklopac od tegle i mirno istrese celu teglu pekmeza mladoj dami na glavu.
    Sva besna, van sebe, dama se okrene mladiću, a on hladnokrvno odgovara:
    - Znate, gospodjo, ja sam vaspitavan slobodno, baš na isti način kao i vaš sin. I - evo vidite rezultat!
    Starica se veselo okrene blagajnici i kaže :
    - Molim vas, stavite ovu teglu pekmeza na moj račun...

Senior Member
    Datum pristupanja
    May 2010
    Mislim da su roditelji koji nikada nisu udarili svoje dete prava retkost, ali isto tako verujem da neki roditelji previše i olako udaraju svoju decu jer su nervozni, nezadovoljni pod stresom i dovoljno je da dete jednom ne posluša...Ima tu i straha od gubitka kontrole nad detetom.
    Ali, ko će uopšte i na koji način da sprovodi taj zakon? Toliko čitamo o pravom nasilju nad decom. Sve se sazna kad postane prekasno. Ja bi volela da svi postanemo savesniji i da prijavimo maltretiranje dece, pri tom mislim na pravo maltretitanje i zapostavljanje a ne na roditeljsku ćušku.

Junior Member
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Ne volim mešanje u tuđ način vaspitanja, i viđenje pedagogije, ukoliko to nije neophodno za nečiju bezbednost.
    Poznajem dosta roditelja...neki ne tuku svoju decu uopšte, neki to rade umereno, a neki zaista preteruju. Lično nisam bila dete koje je dobijalo batine, mozda sam za svoje čitavo detinjstvo dobila 3 puta po guzi, i ne smatram da sam zbog toga razmažena, nedokazana, nevaspitana sada kao odrastao čovek.
    Mislim da ljudi koji se prethodno ne zapitaju šta će sa udarcem upućenom detetu postići, i koji nemaju strpljena deci da na drugi način objasne, i da ih neke stvari nauče...e takvi se odlučuju za udarac.
    Konkretno mislim da batine nemaju konkretnog uticaja na to da dete bude bolji čovek kao odrastao, već može da bude samo gori..i da na konto primera iz svoje kuće, misli da se takvim načinom rešavaju stvari u životu.
    Tragično je što uopšte oko toga treba da se donosi zakon, jer to samo po sebi znači da ljudi nemaju ličnu svesto o tome, već zakon mora da ih natera da budu nežniji.
    Još tragičnije je što će se više roditelja odlučiti pre za batine kada dete nešo pogreši ili dovede sebe u opasnost...nego da npr. pohvali mnogo puta kada dete nešto dobro uradi, pogotovo svakodnevne "sitnice", pa da im na takav način priže stimulaciju. Uvek će roditelj vikati na svoje dete ako pretrči ulicu bez gledanja, ili na crveno svetlo, ali će retko roditelj pohvaliti dete kada se samoinicijativno zaustavi, jer se to mnogima podrazumeva...da ne pominjem oni koji nemaju nimalo strpljenja, pa ce sa svojom decom i sami pretrčavati, ne razmišljajući o tome da su oni kao roditelji, deci največi uzori i idoli.
    Volite i mazite svoju decu...pa pobogu.. nećemo ih slati u Legiju Stranaca...neka od nas uče korake, a život sami moraju da igraju!

Moderator
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Oh, tek sad videh temu...
    Ja sam bila bijena, sto sa razlogom, sto bez njega...
    Naravno da ce dobiti po dupetu ako ne bude slusao, ili ako bude kontrirao, ali trudicu se da sto vise kroz pricu uspem da ga usmerim na pravi put, i naucim nekim stvarima...
    Iskreno, ja mislim da ne postoji roditelj koji nije udario dete barem jednom u zivotu!!!
    Tasho pricica je sjajna
    Pravi primer...

A naaaajvise sto mrzim, iz dna duse, je to kada roditelji odvedu decu u robnu kucu igracaka, i onda nece nista da mu kupe(svedok vise puta), a onda oni krecu da vriste... E tu su i roditelji krivi... STa vodis ako neces nista da mu uzmes...
    Ili opet dernjanje dece po ulici, bacakanje i td, sto to ne volim...
    I uvek kazem, svako dete, pa i ono najmanje, moze da se vaspita na ovaj ili onaj nacin !!!

Senior Member sandra kika jovanovic's Avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    nece detetu pasti kruna sa glave ako dobije po guzi.
    Moj metod je uvek standardan,opomenem lepo dva puta treci put viknem a cetvrti opalim guzu.Da se ogranicim,moje dete nikad nije dobilo batine da sad ja nju istucem ili da ima modrice i crvenilo od udarca.
    Mada slusa me sve tako da ne dobija batine ali kad je uhvate bubice.......
    zbog danasnjeg zakona,vise se ne zna Joca je otac a ko cerka,ko je majka a ko sin,ko je sestra i brat.
    MaLeNa MaZa

Senior Member sandra kika jovanovic's Avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Jedan covek je lepo rekao
    ZBOG OVOG ZAKONA MI NE SMEMO DA TUCEMO DECU ALI ZATO ONA SMEJU NAS
    nema vise tog postovanja prema roditeljima i starijima
    iskreno hvala mom ocu sto je u moje vaspitanje uneo i batine
    ja imam 20god i njemu se i dalje obracam sa postovanjem i ne zovem ga po ime.
    nikada nisam podigla ton na njega niti mu rekla NECU.tako me vaspitao
    a danasnja omladina,dize ton roditeljima i naredjuje im
    pa ne moze moje dete da vuce mene za nos,zna se ko je kog rodio
    dok zavisi od nas ima i da slusa,kad se osamostali,nadje poso i zaradjuje,tad neka radi sta oce.
    MaLeNa MaZa

+ Reply to Thread

Dozvole postovanja

• Vi ne možete postovati nove Teme
  • Vi ne možete postovati odgovore
  • Vi ne možete postavljati attachmente
  • Vi ne možete editovati svoje postove