+ Reply to Thread
Prikazivanje rezultata 1 do 9 od 9

Tema: sokici i kasice

Moderator mama m's Avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2010

Lightbulb sokici i kasice

ja sam mom stefanu od tri meseci uvela sokice pa se sad premisljam da od 3 meseca da dam i blizancima!sta vi mislite?naravno jedan sokic zamenjije jedan obrok a taj sokic koji bi mu zamenio obrok dala bi im nocu.

saveti......

Junior Member
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Ako blizanci napreduju oko kilogram mesecno nema potrebe za sokicima do 6.meseca, pogotovu ne uvodite prvo vocne sokove. Moja beba ima 4 meseca i 6kg, za sada ga samo dojim, a pedijatar mi je rekao da sa 4.5 meseca uvedem krompir i sargarepu, a kasnije i zumanac. Kad beba prihvati slano, onda ce i slatko, a ako im prvo das slatko, onda teze prihvataju slano. U svakom slucaju, kako ti smatras da treba, tako i uradi

Junior Member
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Sokice mozes slobodno uvesti, ali nemoj nikako nocu. Navicice se da nocu piju slatke sokove i pokvarice im se zubici kada budu krenuli da rastu. Nocu samo mleko, voda ili nezasladjen caj.

Junior Member
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Navodnik Orginalno postovao biberce Pogledaj post
    Ako blizanci napreduju oko kilogram mesecno nema potrebe za sokicima do 6.meseca, pogotovu ne uvodite prvo vocne sokove. Moja beba ima 4 meseca i 6kg, za sada ga samo dojim, a pedijatar mi je rekao da sa 4.5 meseca uvedem krompir i sargarepu, a kasnije i zumanac. Kad beba prihvati slano, onda ce i slatko, a ako im prvo das slatko, onda teze prihvataju slano. U svakom slucaju, kako ti smatras da treba, tako i uradi
    Ovo su klasicne price medicinskih sestara i ponekog pedijatra. Beba ce uvek lakse prihvatiti kao prvu hranu slatku hranu (jer je i majcino mleko slatko) ali to nema nikakve veze sa kasnijim tezim prihvatanjem slane hrane. Moja tri decaka su potpuno individualno prihvatala hranu, slanu ili slatku, po svojoj zelji. Zdravi su, jaki i rasli bez ikakvih problema. Sada brisu sve, slano, saltko, kiselo, sveze voce i povrce, meso, mleko, jaja, sir, kuvanu i suvu hranu, nema sta ne jedu.

Moderator
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Ma nama nasa rekla kao ne sokice pre 7m... Alooo, pije ih od treceg... Jeo je prvo jabuku, a sad jede sve, nema sta nece, osim sto se mrsti na teletinu, junetinu.... Ovako sve, cak i vise nego sto bi trebalo

Datum pristupanja
    Oct 2010
    upravu si nikako nocu evo stariji sin nocu trazi sok.na greskama se uci!12 pune 3 meseca lepo cu da kupim prvo sangarepicu i krompiric i da im napravim sokic ako ne nakraju krajeva za prvi sokic kupicu juvitanicu!da znam da je prvo bolje slano pa slatko!tako sam i sa starijim prvo sam mu dala sangarepicu (sokic)

Datum pristupanja
    Oct 2010
    za mesec dana dobiju po kilo ipo!merili smo se pre mesec dana imali su skoro cetiri ipo a sad cemo videti ali imaju bar nemanja ima oko sets jer je bas debeljuca i samo rucka! a anja mi je opet od danas na siki malo se brecala ali opet sam joj pocela davati jer vise nepijem lekove(za s.materice i antibiotike(a mleko mi nije otislo skroz!dr mi je rekao ako hoce da sike da im dam ako nece onda nikom nista!i ako hoce da sike sad su vec veliki imaju svoju rutinu preko dana tako da mogu u toku dana mirno da jedno po jedno siki a dr mi kaze adko hoce da sike mogu primiti unfuziju u ambulanti da mi nadodje mleko!infuzija tecnosti neznam kako se po njihovom to zove....tako da superiska makar malo da im smanjim bebila!

Member Mama Bojana's Avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Ja Vuku nista nisam pre punih 6 meseci davala,samo mleko,voda i caj. A kada smo poceli sa kasicama,slanu nikako nije hteo da jede,ni kupovnu,ni kad ja napravim bez jogurta,samo pljune ako vidi da nema jogurta pomesanog,i tako i danas danju,a slatko naravno jede ma samo guta,to nikako ne vraca nazad napolje ))

Member
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Prvom detetu nisam uopste davala sokice,evo sad ima 4 godine i retko kada i hoce da pije jer joj nikad nisam ni nudila,uvek pre hoce vodu,a ni ovom bebcu necu davati,nikad nisam nesto videla poentu tog soka ,al svako ima svoje naravno

+ Reply to Thread

Dozvole postovanja

• Vi ne možete postovati nove Teme
  • Vi ne možete postovati odgovore
  • Vi ne možete postavljati attachmente
  • Vi ne možete editovati svoje postove