+ Reply to Thread
Strana 1 od 2
1 2 PoslednjiPoslednji
Prikazivanje rezultata 1 do 10 od 19

Tema: Riba u ishrani bebe

Senior Member Skarlet's Avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010

Riba u ishrani bebe

Kada uvesti bebi ribu u ishranu i koja riba je najbolja?

Senior Member mama Taca's Avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Od ribe oslic skusa i tunjevina sveze, pa da ih ti spremis...spremas ih kao za sebe ali da ne bude previse zacina...probas ne insistiras, moze i recne ali njih je teze naci sveze koje nisu tovljenje, mislim divljake. Mozes poceti vec sa 1,5 godinica, mkozes i ranije ali tada vec imaju sve zubice...jedu pravu hranu, negde sam procitala da deci ne treba davati ribu vise od 1 nedeljno.Moji ribu ni puskom nece da okuse...a matori su imaju 11 7 i 7 godina.Ponekad pojedu ribicu sa lukicem i to je to.

Senior Member
    Datum pristupanja
    May 2010
    Moj je jeo rečnu ribu sa godinu i po a sad neće ni da je pomiriši. Treba iskoristit dok su mali i hoće da jedu da im stvorimo dobru osnovu. Spremala sam ribu na sve načine ali neće nikako, ni u čorbi.

Junior Member
    Datum pristupanja
    May 2010
    ja cula da moze vec sa 10m

Datum pristupanja
    Apr 2010
    Ma moze sto se lekara tice...na vama je da odlucite, kao i osvemu postoje oprecna misljenja sa koliko i koliko i koju...treba uzeti neku sredinu, naravno imati u vidu i cinjenicu da riba nije nasa osnovna hrana...

Datum pristupanja
    Jun 2010
    pa ja bih volela da mog malisana naviknem na zdravu hranu,danas sam u nekim novinama procitala da sa 9 meseci moze da se krene sa ribom i to sa uljastim ribama tj sa lososom i sardinama posto sadrze omega 3 masne kiseline koje se ne stvaraju u organizmu a pomazu razvoj mozga i neophodne su....hmmmm sta sad uraditi??!!

Senior Member
    Datum pristupanja
    May 2010
    Ja sam čim sam uvela meso pokušala i sa tunjevinom, ali nije hteo verovatno zbog mirisa...

Datum pristupanja
    Jun 2010
    A kad je to bilo,mislim koliko je beba bila stara,posto sam ja mojoj meso dala vec sa nepunih 6 meseci!???

Datum pristupanja
    Apr 2010
    Skarlet, mozes da pokusas, pa ako mu se ne svidi miris ili ukus nemoj da insistiras, nego pokusaj ponovo sladece nedelje recimo ili za 10 -tak dana.Deca su razlicita, i ne mozemo ih kalupiti ni za hranu, posto je vec probao meso, mozes mu ponuditi ribu, pa ionako preporucuju AD kapi ili rastvor ili uljane...

Datum pristupanja
    Jun 2010
    Probacemo pa ce mo videti.....Hvala na savetima u svakom slucaju!!!!!

+ Reply to Thread

Dozvole postovanja

• Vi ne možete postovati nove Teme
  • Vi ne možete postovati odgovore
  • Vi ne možete postavljati attachmente
  • Vi ne možete editovati svoje postove