+ Reply to Thread
Strana 1 od 2
1 2 PoslednjiPoslednji
Prikazivanje rezultata 1 do 10 od 20

Tema: siroki povoj

Moderator mama m's Avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2010

Wink siroki povoj

mamice da li stavljate siroki povoj vasim bebama?

jedna mama juce u parkicu mi je rekla da je mrzi da pegla pelene i da nestavlja siroki povoj!joj boze kakvih ludaca ima na ovom svetu!ja sam joj samo odgovorila mene nemrzi da im peglam i da naravno stavljam siroki povoj!a ona me pitala kako ja sve to postizem jer ona nemoze jedno da izdrzi a ja ih imam dve bebe i jedno veliko dete!pa rekoh lepo ja sam samo po ceo dan sa njima uvece kad dodje muz ja ospavam dve tri sata i to je to do sledeceg dana!kuca mi je sredjena koliko toliko uvek ima skuvanog opeglano a ja posto nemogu da stignem nespavam to jest spavam kad mogu.i zbog toga najvise imam malu kolicinu mleka!da neskrecem sa teme koliko vas mama stavlja siroki povoj bebama!ako nestavljate recite zasto!

[pzzz svima do skorog vidjenja!

Senior Member zverka's Avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    ja sam Sonji samo dva meseca stavljala isti
    i kad smo bili kod dr,ristica na nekom pregledu ...predijatrica mi je rekla,,,"mama ne morate da se mucite sa sirokim povojom vise...
    vasa bebica je sjajna ....slobodno skinite isti i ovako su sve to BABSKE PRICE mi smo jedini u svetu koji to jos uvek koriste "
    tako da... eto drzala sam do 2meseca i to samo zato sto NEMAM ZA STA DA UHVATIM MALO DUPENCE
    inace ,mamm OSTALO MI JE JOS PAMPERSA 1NICE ako to koristis ...da ti donesem???u kesi su mi ...u regalu
    i love to love just let me

Moderator
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Ma i ja sam samo mesec ipo... Cim sam na kontroli videla da je ok sve, skinula sam... ma ajd, mucenje za decu...
    A i vala niko nigde to ne stavlja, samo mi...

Junior Member
    Datum pristupanja
    Aug 2011
    ja sam mom Luki skinula povoj sa 2 meseca, sa tim da smo ga samo uvece nosili jos mesec dana. Sa 2 meseca smo imali prvi UZ kukova, na kom na je receno da je sve ok, sa 3 meseca kontrola, i Tu je sve ok, tako da smo sa 3 meseca u potpunosti skinuli povoj uz dozvolu pedijatra!

Junior Member
    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Ja sam mom sinu siroki povoj nosila samo do mesec i po dana.Prva kontrola kukova je bila sa mesec i po i tada je profesor na ortopedskoj klinici na Banjici rekao da bebi samo stavljam pampers.Vec se tada sve formiralo vezano za kukove i nije bilo potrebe za sirokim povojem.Nismo ni isli vise na snimanje kukova jer je vec tada sve bilo super.Samo kad je pedijatar rekao poceli polako da sedimo i to je to.Vise to niko ne praktikuje.Osim ako bebi nisu jos formirana zrnca(kako oni to zovu)kod kukova.Taj siroki povoj postoji jos samo kod nas,nigde u svetu to vise ne koriste.Tako da mame nemojte da slusate NASE STARE BAKE I OSTALE koji se sokiraju kad cuju da dr kaze da se ne stavlja siroki povoj.Slusajte sta kaze dr i OPUSTENO!!!!!

VELIKI POZDRAV SVIMA!

Moderator mama m's Avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2010
    Navodnik Orginalno postovao zverka Pogledaj post
    ja sam Sonji samo dva meseca stavljala isti
    i kad smo bili kod dr,ristica na nekom pregledu ...predijatrica mi je rekla,,,"mama ne morate da se mucite sa sirokim povojom vise...
    vasa bebica je sjajna ....slobodno skinite isti i ovako su sve to BABSKE PRICE mi smo jedini u svetu koji to jos uvek koriste "
    tako da... eto drzala sam do 2meseca i to samo zato sto NEMAM ZA STA DA UHVATIM MALO DUPENCE
    inace ,mamm OSTALO MI JE JOS PAMPERSA 1NICE ako to koristis ...da ti donesem???u kesi su mi ...u regalu
    ma dodji do mene na kafu i nemoj me trayiti kod baraka gde se suse pelene vec pitaj gde yivi mama koja ima bliyance!

Junior Member
    Datum pristupanja
    Aug 2011
    mi smo povoj skinuli sa mesec i po dana, nocu smo nosili do tri meseca i skinuli, sad idemo na sledecu kontrolu! moj bratanac je nosio do sestog meseca tako da sve zavisi od deteta!

Junior Member
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    A zasto bi ste peglali pelene za siroki povoj? Koliko se ja secam, ide "pampers", pa obicna tetra pelena savijena na 8 delova, pa svedska. Nista od toga nikada nisam peglala. Cisto gubljenje vremena.

Moderator
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Joj ja sam isto peglala sve nejgovo osim carapica... Mada i njih sam nekad kad se bas izguzvaju xD

Senior Member Skarlet's Avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    jao aj siroki povoj!!!! mi smo ga nosili gotovo do 6 meseca koliko se ja secam,prvu kontrolu je imao sa mesec i nesto bilo je sve ok ali ortoped je rekao da nastavimo sa sirokim,i ja sam budala slusala i mucila dete,usput sve peglala i obicnu i tetra...danas druga prica u nasem DZ sad vise nije potrebno toliko nositi,samo mesec,jedino ako ima nekih problema onda duze,ma ludaci-samo nas sludjuju....

+ Reply to Thread

Dozvole postovanja

• Vi ne možete postovati nove Teme
  • Vi ne možete postovati odgovore
  • Vi ne možete postavljati attachmente
  • Vi ne možete editovati svoje postove