+ Reply to Thread
Strana 3 od 4
PrviPrvi 1 2 3 4 PoslednjiPoslednji
Prikazivanje rezultata 21 do 30 od 31

Tema: Različiti stavovi u vaspitanju deteta

Senior Member zoranabat's Avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    nemoj da je bijes po rukama!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!moze da muca!!!!!!!!!!to mi je rekla doktorka da to niposto ne radim !!!!!!!!dupe je za udaranje ali s obzirom da ima pelene nemoj da je bijes vec ostavi racunar i bavi se Kikom.

Senior Member mama Taca's Avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Navodnik Orginalno postovao zoranabat Pogledaj post
    a znate kako kazu "dete mnogo milovano nije dobro vaspitano "
    Moja sva deca su starsno razmazena... ali su i lepo vaspitana, razmaziti decu ne znaci raspustiti ih .Kako kaze Dusko Radovic "Mazite svoju decu i razmazite ih, jer mazenja nije nikada previse." A isto kaze " Tucite svoju decu... kada vidite da pocinju da lice na vas!"

Senior Member
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Nama u školi roditeljstva kažu da maženo i razmaženo dete nije isto. Elem, maženo je dete ono koje mazite i pokazujete mu ljubav, a razmaženo je dete kome se ne postavljaju zahtevi. Dakle, mama Taca je opet 100% u pravu.

Senior Member mama Taca's Avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Gde si Rossana? Deci i ne treba postavljati previse zahteva,samo oni za koje ste sigurni da ce ih ispuniti... a xa ostalo se borimo malo po malo...

Moderator
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Sve sve, ali kada vidim roditelje sa decom koja urlaju dok im se ne kupi neka igracka ili tako nesto... E to mi je kraj...

Senior Member mihajla's Avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2010
    I meni je to grozno, ali ne treba osuđivati roditelje odmah, jer ima dece koja su jednostavno svojeglava i ne pomažu ni batine u tom slučaju! Ja znam jedan primer prijatelja mojih roditelja, koji imaju dva sina, oba gori od najgoreg... mlatili su ih kao volove u kupusu i ništa, oni malo oplaču posle batina ili čak ni toliko, i opet nastave po svom! Sećam se pre, kad dođu kod nas u goste, okrenu kuću naglavačke za 3 milisekunde!!! I majka ih izlema na naše oči ali opet ništa! Jadna žena je ludila sa njima, sreća sada su odrasli i nisu više takvi! Hoću da kažem da ne treba odmah kriviti roditelje, jer sutra se i nama može isto desiti... iako možda damo sve od sebe da tako ne bude! U svakom slučaju, dete ne treba prepustiti samo sebi, treba mu posvetiti vreme, i nadati se da će trud uroditi plodom... mada opet, rekla bih da je ovakvo ponašanje kao što sam gore navela, ipak više karakteristično za dečake jer su oni nemirniji i pustolovniji od devojčica!
    ...deca su ukras sveta...

Senior Member zoranabat's Avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    jesu putolovniji ali mora da se znaju norme ponasanja a danas je teko vaspitati dete na pravi nacin,treba imati strpljenja i bez grubosti.A metoda milion velika je greska kad se babe i dede mesaju u vaspitanje dece u tom slucaju dete postaje konfuzno koga poslusati ?

Senior Member
    Datum pristupanja
    May 2010
    Moje dete je dugo nosilo etiketu razmaženog dok nije ustanovljen razvojni poremećaj. Teško je ponekad jer se brzo navikava na neke aktivnosti i kad se to ne odradi, počinje vika, dreka,otimanje,bacakanje...Svi me gledaju, znam, ali se trudim da ostanem pribrana i da ne gledam nikog osim dete.

Senior Member Skarlet's Avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    moje dete je pravi mali svojeglavko...mada za sada nemam problema sa histerijom,doduse pokusao je,bio kaznjen,ne tucen,i od tada nema ispada...nekada ga fljusnem po guzici,al sam ukapirala da ce me on poslusati i shvatiti jedino ako ga uzmem u krilo i objasnim mu polako...e sad,trea imati zivaca posto je do njegove paznje tesko doci...a kad mu pricam gleda me pravo u oci i tada znam-poslusace...

Member
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    I ja sam misljenja da oba roditelja moraju biti slozna kad su vaspitno-kaznene mere u pitanju, jer u suprotnom dete ce taj razdor izmedju roditelja i te kako umeti da iskoristi. Sva medjusobna neslaganja treba resiti nasamo, bez prisustva deteta. Babe i dede najvise stete mogu da naprave, tako da u startu treba odrediti "pravila ponasanja" i za njih. Na trzistu ima mnogo dobrih knjiga o vaspitanju dece, kako mu pristupiti, na koji nacin ga mozete kazniti i nagraditi, pa nije na odmet imati takvu literaturu, cak iako nemate nekih posebnih problema sa detetom. Mogu dosta toga da nas nauce.

+ Reply to Thread

Dozvole postovanja

• Vi ne možete postovati nove Teme
  • Vi ne možete postovati odgovore
  • Vi ne možete postavljati attachmente
  • Vi ne možete editovati svoje postove