+ Reply to Thread
Prikazivanje rezultata 1 do 5 od 5

Tema: pomoc

Member
    Datum pristupanja
    Nov 2010

pomoc

Zanima me kakva je bila ishrana vase bebe sa 11 meseci i do kada ste davali detetu mleko pred spavanje? od juce pije kravicu ima 11 meseci i 3 dana...koliko ste obroka davale i sta ? hvala unapred.....

Senior Member Skarlet's Avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    hmm,koliko se ja secam imao je 3 glavna obroka,za dorucak neke zitarice,rucak obavezno neko mesu ( pileca dzigerica,junetina,riba) sa povrcem,tada sam sve na pari kuvala,a vecera nesto sa mlekom-plazma,popara....i bar dve uzine nekog voca...a mleko je sa 11 meseci jos uvek pio,doduse formulu,kravlje sam mu uvela tek posle prvog rodjendana,ali ga je slabo pio,kao i danas,umesto mleka pije jogurt....nadam se da sam ti bar malo pomogla

Junior Member
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Navodnik Orginalno postovao Lanina Mama Pogledaj post
    Zanima me kakva je bila ishrana vase bebe sa 11 meseci i do kada ste davali detetu mleko pred spavanje? od juce pije kravicu ima 11 meseci i 3 dana...koliko ste obroka davale i sta ? hvala unapred.....
    Imali su po 3 glavna obroka i bar 2 uzine. Sva trojica su uz sve to jos i sisala u to doba (danju i nocu . Za dorucak je bio vocni obrok sa dodatkom pirinca ili keksica i zumanca. Rucak kuvano crveno meso (pileci batak/karabatak, junetina, svinjetina, nikako dzigerica koja je puna holesterola i toksina) uz povrce, sve naseckano i naliveno supom. Vecera je bila flasica sa nekim cokolinom, medolinom, rizolinom ili vec nekom slicno decijom hranom u pahuljicama, griz ili palenta u mleku i slicno (ali svakako mlecni obrok). Uzine su bile vocni sokici, sveze voce i povrce, keksici slani i slatki i jos mnogo toga drugog (nikako smoki, kako neke mame rade, zbog mogucnosti da ga udahnu i uguse se jer se on lako lepi za traheju i bronhe, pa posle nabubri i zatvori ih). Sada su veliki, zdravi, razvijeni, jedu sve zivo, samo brisu sa stola. Ne mogu prosto da ih nahranim. Nema te vrste i kolicine hrane koju ne bi pojeli.

Senior Member Skarlet's Avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Navodnik Orginalno postovao Mama troje dece Pogledaj post
    Imali su po 3 glavna obroka i bar 2 uzine. Sva trojica su uz sve to jos i sisala u to doba (danju i nocu . Za dorucak je bio vocni obrok sa dodatkom pirinca ili keksica i zumanca. Rucak kuvano crveno meso (pileci batak/karabatak, junetina, svinjetina, nikako dzigerica koja je puna holesterola i toksina) uz povrce, sve naseckano i naliveno supom. Vecera je bila flasica sa nekim cokolinom, medolinom, rizolinom ili vec nekom slicno decijom hranom u pahuljicama, griz ili palenta u mleku i slicno (ali svakako mlecni obrok). Uzine su bile vocni sokici, sveze voce i povrce, keksici slani i slatki i jos mnogo toga drugog (nikako smoki, kako neke mame rade, zbog mogucnosti da ga udahnu i uguse se jer se on lako lepi za traheju i bronhe, pa posle nabubri i zatvori ih). Sada su veliki, zdravi, razvijeni, jedu sve zivo, samo brisu sa stola. Ne mogu prosto da ih nahranim. Nema te vrste i kolicine hrane koju ne bi pojeli.
    Verujem da je vase iskustvo kao majke troje vec odrasle dece veliko,i da nas,mlade mame,mozete mnogo cemu nauciti i posavetovati,ali uz svo duzno postovanje,mislim da jako gresite kada je dzigerica u pitanju( verujem da govorimo o pilecoj posto je i pitanje takvo sta dete od 11 meseci jede)...ja sam kroz skolovanje bila primorana da dosta toga naucim o nutritivnim vrednostima hrane,a kasnije sam sa puno volje kada se rodilo moje dete dosta toga procitala i upotpunila isto...necu puno a gnjavim ali nekoliko cinjenica koje ce bar mislim potvrditi moj stav o konkretno dzigerici i mesu-na primer jagnjetina i junetina imaju vise vitamina B12 i gvozdja nego na primer svinjsko meso( koje se deci i ne daje do navrsene prve godine) koje je bogato tiaminom ( B1), dzigerica je bogata vitaminom A( neophodan za rast,zdravu kozu,zube,pojacava imuni sistem)) i D...tako je i pilece meso koje se daje tako maloj deci bogato esencijalnim masnim kiselinama ima malo masnoce ( belo meso 20 posto manje masnoce od bataka i karabataka i 2 puta siromasnije cinkom i gvozdjem) ali i malo vitamina B12...zakljucak do prve godine ne svinjsko meso,da-jagnjetina i junetina pilece -batak karabatak i naravno pileca dzigerica ( gledajte da pile bude domace)!!!!!

+ Reply to Thread

Dozvole postovanja

• Vi ne možete postovati nove Teme
  • Vi ne možete postovati odgovore
  • Vi ne možete postavljati attachmente
  • Vi ne možete editovati svoje postove