+ Reply to Thread
Prikazivanje rezultata 1 do 6 od 6

Tema: Odnos sa mojim i njegovim roditeljima...

Member Lena's Avatar
    Datum pristupanja
    May 2011

Odnos sa mojim i njegovim roditeljima...

,,U Bibliji se nalazi jedna vrlo jednostavna izjava o braku: ”Brak je kao duboki bunar, pun bistre pijaće vode. Možeš da spuštaš u njega vedro I vadiš vodu celog života i nikad ga nećeš isprazniti. Uvek ceš vaditi bistru i svežu vodu.”
    Ali postoje stvari koje su od suštinske važnosti za brak: ostaviti,i postati jedno telo.
    Ostavljanje:
    Nema braka bez ostavljanja. Brak se tiče više od samo dvoje ljudi koji se venčavaju. Brak nikada nije privatna stvar. A kad kažem “ostavljanje”, mislim na ono ostavljanje kada stupate u brak a potom ,,ostavljate" oca i majku. Ostavljanje u ovom slučaju je cena sreće. Ako mladi nemaju prilike da započnu zajednički život u svom domu, potpuno odvojeni od svojih porodica, postoji opasnost da će im se roditelji neprestano mešati u život.
    Postati "jedno"telo:
    To je fizički aspekt braka (negde još uvek tabu tema – sex). Ali, ne mislim naravno samo na to kad kažem “postati jedno telo”, već da te dve osobe dele sve što imaju, razmišljanja, osećanja, radosti, patnje, nade, strahove, uspehe i promašaje. ”Postati jedno telo” znači, da dve osobe postaju jedno u potpunosti, telom, dušom i duhom, a ipak ostaju dve različite osobe. U tome je najdublja misterija braka. "

Ja imam problem sa ovim ,,ostavljanjem" , odnosno kako bih ja to svojim recima nazvala (posto sam ovo prethodno citirala) mesanje roditelja u brak.
    Kakvih iskustva imate po tom pitanju?? Mislim da je ovo vazna tema,barem sa moje tacke gledista jer dvoje ljudi ne mogu da funkcionisu onako kako zele i misle da je ispravno ako se neki drugi ljudi sasvim neopravdano mesaju u njihovu vezu.

Junior Member Pustinjski cvet's Avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    To je tačno, mješanje njegovih ili njenih roditelja samo može da poljulja odnos bračnih partnera i da izazove svađe i stvori prepreke između njih. Smatram da se i jednim i drugim roditeljima treba staviti do znanja da je njihov brak, njihova stvar i da oni imaju svoju porodicu i da su imali priliku da prođu kroz život a da mi moramo sami da učimo na svojim greškama i da ih zajedno ispravljamo i riješavamo. Ja znam isto kako je kada se roditelji miješaju, pogotovo oko dijeteta. Ali mi smo i jednim i drugim stavili do znanja da je to naše dijete i da će mo ga mi odhraniti i vaspitati na svoj način kako znamo i umijemo, naravno ne kažem da nekada i treba u pitati za savijet i poslušati nešto ali ne treba im se dozvoljiti da se konstantno upliću u naš odnos. Ja imam sreću što živimo odvojeno i od jednih i od drugih, mada njegovi su odmah u kući pored ali mi ipak imamo svoju kuću i svoj mir. Zato savijetujem svim bračnim parovima, a i tebi Lena, reci svojim roditeljima da je to vaš a ne njihov brak i da vi možete svoje probleme sami da riješavate i da ne zavisite od njih. Vidjećeš kako će se stvari promjeniti.

Member Lena's Avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Mi zivimo sami ima vec 2 godine, i upravo zbog tog mesanja njegovih u nas brak odlucili smo da odemo...Ali postoji i taj problem sto sa mojima nikada nismo ni ziveli a oni vecito pokusavaju da nam se umesaju....sta vise...pocinjem da primecujem da samo traze neke sitnice da bi nas optuzivali i kudili. Moji roditelji jednostavno nisu bili za to da se ja zabavljam sa mojim sadasnjim suprugom...Iako smo se on i ja svim silama borili za nasu vezu i dokazali im da smo zaista jedno za drugo,oni i dan danas cini mi se da zale sto smo mi zajedno.I cini mi se da je to razlog njihove teznje da im svaka sitnica smeta i da im je ama bas i neka nebitna stvar povod za optuzivanje. Zivim zivot sa osobom koja me voli i koju volim i imamo dete....mucimo se da obezbedimo svom detetu sve sto mu treba i da se posteno skucimo ...Posteni smo ljudi,i mogu slobodno reci dobri roditelji ...Ali u njihovim ocima se vidi mrznja i nezadovoljstvo...Da li sam trebala da zivim zivot onako kako su ga oni zamisljali?? Ili sam ispravno postupila sto sam slusala svoje srce i svoj razum?

Junior Member
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Ja sam roditelj odrasle dece, ćerka živi sa momkom u zajednici, pred brakom su, a sin je pred početkom zajedničkog života.
    Mama ćerkinog momka svaki dan šalje neku hranu, kupuje stvari i svi je hvale kako je posvećena svom detetu.
    Ja to ništa ne radim, iškolovala sam ih, materijalno su nezavisni i uvek sam tu da pomognem ako to traže od mene.
    Oni sada imaju svoj život, nemam ja tu šta da se mešam.
    E to izgleda u našoj kulturi nije dobrodošlo, i vrlo su česte primedbe od mojih prijatelja, kao ja sam nezainteresovana, sebična..
    To nije tačno, ceo život sam njima posvetila, ali oni su sad ljudi i to mi je bio cilj da postignem.
    Vaše dete je Vaša budućnost!

Senior Member sandra kika jovanovic's Avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    znam kako je kada se drugi mesaju.
    Moja svekrva jednostavno voli da nam muti odnose i uziva u tome.U sve daje savete.uci nas sta i kako u vezi deteta,jednostavno ne da nam mira.Trenutno zivimo sa njima.....od septembra bi trebali konacno da se osamostalimo.
    Sto se mojih tice,jedna velika pohvala,3god sam u braku.ni jednom mi se nisu umesali.
    Zato ih moj suprug ceni,uvek su voljni da pomognu.ali samo ako mi to trazimo,ne vole da se namecu ili nude.jer bi se moj gospodin uvredio.
    on nikad i nije trazio od nikog nista,tako da je to i dobro.
    MaLeNa MaZa

Junior Member Mermaid's Avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2014
    Imam brak iza sebe. U njega se jako mesala moja majka... On je na kraju pukao iz mnogih razloga...
    Sada sam opet u braku. Ne dozvoljavamo ni jedno da nam se roditelji mesaju u brak. Da je bilo po volji moje majke , ja ni ne bih bila sa njim jer je stariji... Sada vidi kakav je covek pa se malo smirila ali zna da podbode ponekada. Posto zivimo u zajednici sa njegovom majkom, ponekada zna doci do neke trzavice sa njene strane (gde idemo, zasto idemo, sto smo nesto kupili itd...) ali mi to lepo resimo... Ili se pravimo da je ne cujemo ili je on postavi na svoje mesto i to je to.
    Never run faster then your Guardian Angel can fly!

+ Reply to Thread

Dozvole postovanja

• Vi ne možete postovati nove Teme
  • Vi ne možete postovati odgovore
  • Vi ne možete postavljati attachmente
  • Vi ne možete editovati svoje postove