+ Reply to Thread
Strana 1 od 2
1 2 PoslednjiPoslednji
Prikazivanje rezultata 1 do 10 od 14

Tema: 1.Vrtici-mane i prednosti vrtica...2.Strucni kadar..

Member Lena's Avatar
    Datum pristupanja
    May 2011

1.Vrtici-mane i prednosti vrtica...2.Strucni kadar..

Drage mame,volela bih da cujem vasa iskustva sa odlaskom u vrtic i ponasanjem vaspitacica u vasem vrticu?!! Zanima me da li se razlikuju vrtici po ovoj nasoj zemlji i postoji li neko ko moze biti njima zadovoljan...Ja sam razocarana i zgranuta onim sto sam mogla da vidim i dozivim u mojoj okolini.

Moderator mama m's Avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2010
    draga cini mi se da si temu otvorila dva puta!jedna ce biti obrisana!

Member Lena's Avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Sasvim slucajno sam to uradila!!!!!!

Senior Member emadora's Avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Moji su isli u vrtic od nekih 18 meseci i zaista nemam losih iskustava. Ja sam uvek pre za obdaniste, nego za neku varijantu baka-deka-teta servisa.
    Emilija 05.08.1995.
    Isidora 17.05.2002.
    Nikola Lav 25.10.2009.

Senior Member Skarlet's Avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    mi uskoro krecemo ( 18 meseci) i ja jedva cekam-glasam za vrtic- naravno prvo sam se malo raspitala u koji cu ga upisati,cula neke preporuke i odlucila...

Senior Member
    Datum pristupanja
    May 2010
    Ćao svima!
    Ja sam na samom početku imala nesuglasice sa vaspitačicama jer su pružale otpor da prihvate dete na celodnevni boravak i odugovlačili su sa tim iako dete nije ometalo rad sa ostalom decom, relativno brzo se adaptirao i učestvovao u svim aktivnostima. Čak sam bila pozivana i na vanredne roditeljske u prisustvu dečijeg psihologa koja je bila pozvana da me ubedi kako dete ne može još da se ostavi na spavanju itd. Imala sam utisak da su bili puni predrasuda, da su nesnalažljivi i da nema dobre komunikacoje i saradnje među njima samima. Međutim, kad sam prestala da se bunim i prihvatila da oni prosto ne žele da se potrude oko mog deteta, one su se odjednom promenile, prihvatile dete, svakodnevno me obaveštavale o njegovom napretku, šta je novo naučio, uradio itd i to vrlo ljubazno. Tako da mi je sad i žao što će dete u septembru promeniti vaspitače i grupu, ali tako to rade kod nas.
    I ja sam generalno promenila stav o vrtićima, mislim da su korisni, da deca usvoje dosta dobrih navika i lakše se socijalizuju.
    Ali, važno je da provode vreme sa bakama i dekama, tetkama itd. Ako je to sat vremena, nema nervoze i tenzije, svi uživaju, što nije slučaj kad je to svakodnevna obaveza od više sati.

Member Lena's Avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Ja za ova cetiri meseca nisam nesto primetila da mi je dete donelo kod kuce nesto nauceno zbog cega bi ga pohvalila,uglavnom je pokupio negativne stvari od dece.Drago mi je da cujem kako postoje mesta u kojima su vrtici kao ustanove daleko kvalitetniji

Senior Member
    Datum pristupanja
    May 2010
    Moj mališa voli da crta i da pevuši i te aktivnosti su mu prijale, ne govori tečno ali ima sluha i po melodiji sam mogla da pogodim koju pesmicu su učili. Deca u tako malom uzrastu su veoma otvorena prema drugoj deci i ne rpimećuju razlike, tako da su ga lepo prihvatili i obraduju se kad ga vide. Tu je bitan i stav vaspitača i zato nije svejedno ko treba da radi taj posao.

Junior Member
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Mame , ja sam OCAJNA !
    Imam deckica od 23 meseca, koji je , recimo dosta kasno prohodao ... sa 16 meseci ...
    Ne govori tecno , ali "plca na svom eziku" ... peva pesmice "MEDO B'UDO" i bez greske broji do 10!
    Danas je vaspitacica iz jaslica rekla mom suprugu :

"Znate , bas cudno da on ne ide sam uz i niz stepenice!"

Tacno je , ne ide ... Mi mu ni ne damo da ide , jer bi razbio glavu .. I onako je sitan , male nozice, ali "DAJ JUKU" i tada pici ...
    Sad me je jako zabrinula ... ne mogu da docekam jutro da odem kod nekog dr!

Senior Member Skarlet's Avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Navodnik Orginalno postovao yelka Pogledaj post
    Mame , ja sam OCAJNA !
    Imam deckica od 23 meseca, koji je , recimo dosta kasno prohodao ... sa 16 meseci ...
    Ne govori tecno , ali "plca na svom eziku" ... peva pesmice "MEDO B'UDO" i bez greske broji do 10!
    Danas je vaspitacica iz jaslica rekla mom suprugu :

"Znate , bas cudno da on ne ide sam uz i niz stepenice!"

Tacno je , ne ide ... Mi mu ni ne damo da ide , jer bi razbio glavu .. I onako je sitan , male nozice, ali "DAJ JUKU" i tada pici ...
    Sad me je jako zabrinula ... ne mogu da docekam jutro da odem kod nekog dr!
    svasta-PA STA AKO NE IDE SAM???? ni moj decko od 23 meseci ne ide sam,mozda bi i isao ali ja mu ne dam,polomio bi glavu posto samo trci,lepo dete za ruku i polako...uostalom moj sin jos i ne prica,i ne forsiram ga,progovorice polako...i ja sam progovorila sa 2,5 god i nista mi danas ne "fali" zbog toga!!! nemoj da te "zaludjuju" komentari ljudi koji i nemaju pravo da takve stvari komentarisu i ukazuju na nesto-jednostavno nisu strucni!!!! opusti se

+ Reply to Thread

Dozvole postovanja

• Vi ne možete postovati nove Teme
  • Vi ne možete postovati odgovore
  • Vi ne možete postavljati attachmente
  • Vi ne možete editovati svoje postove