+ Reply to Thread
Strana 3 od 3
PrviPrvi 1 2 3
Prikazivanje rezultata 21 do 27 od 27

Tema: Pentaxim ili drzavna vakcina?

Moderator mama m's Avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2010
    drage da vas pitam neso!da li je neka od vas primilia petaksin kad ste bile male?i da li vam sad nesto fali?
    nama je dr u institutu rekao da petaksin samo drzavna fora da se zaradi.
    tako da smo se mi dogovorili da blizancima damo drzavne.ne zbog para vec zbog njih samih.sa drzavnom vakcinom ce boje steci imunitet tako nam je dr rekao a i ja tako mislim.

samo da dodam svako ima svoje misljenje nadam se da ovim necu nikoga uvrediti ali drzava samo izmislja kako da nam izvuce pare.to je ista vakcina ali u tri dela.i stefan je od petaksina dobijao uvek temperaturu.kad smo vec kod t moja anja je imala pre neki dan i neca isto jer su mi anju pustili sa kiavicom kuci.nista posebno joje bilo izdrzali smo!

Moderator
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Draga na tebi je da odlucis...
    Mi smo sva tri puta platili... Zavrsili smo sa tim... Sve je Bogu hvala bilo ok, osim sto je nogicu manje pomerao, bolelo ga od uboda...
    A ne znam kakve veze ima sticanje imuniteta sa vakcinom, al ajd... Dovoljno je da se beba ne drzi pod staklenim zvonom i da se ne licka sve oko nje...

Moderator mama m's Avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2010
    objasnicu ti drugi puit i dacu ti adresu sajta pa ces procitati sta je bilo u rumuniji cini mi se o petaksinu jer ovi nasi ga uvoze odande cini mi se.

Moderator
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    nemoj da mi dajes nista, ne zanima me... necu da se nerviram... A i sad 60% njih dobija tu, tako da...

Svako svom detetu kako zeli...

Senior Member Skarlet's Avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Navodnik Orginalno postovao Barbarica Pogledaj post
    nemoj da mi dajes nista, ne zanima me... necu da se nerviram... A i sad 60% njih dobija tu, tako da...

Svako svom detetu kako zeli...
    slazem se sa tobom...stalno jedna te ista prica...svako a kraju krajeva odluci po svom kad je njegovo dete u pitanju...a ta prica oko sticanja imuniteta je smesna...pentaxim kad smo mi bile male nije ni postojao,pa napreduje medicina...a drzava i ne forsira nikoga da kupuje vakcinu...a ako doktor hvali ili kudi ovu ili onu iz licnog iskustva vam govorim da je to stvar sujete( radim u zdravstvu pa znam na zalost neke stvari) znate ono -ovaj ima a onaj drugi ( pedijatar) privatnu ordinaciju....ja sam se opredelila za pentaxim,moja prijateljica je pedijatar,ona je Vukova dok od njegovog rodjenja,i njen savet mi je bio dovoljan...cula sam i objasnjenje,ali necu da davim,jer kao sto rekoh-svako po svom...a i glupo je unositi nemir majkama koje su se odlucile za suprotnu vakcinu!!!!

Moderator
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Bas tako... A i 99% doktora pricaju onos to im je receno... Kao meni sad moja, prica da stavim dete na pod da ima vise mesta da se tegli, bla bla... Ja reko ne mogu da pod jer u kucu se ulazi obuveno, a u sobi ima 300 emsta gde moze da se rokne... ja ga stavim na krevet posto imam onaj tvrdji dusek, pa mu skoro na isto dodje... A ona kao ja sam rekla onos to moram da vam kazem a vi posle po volji... kao sto mi je prvo govorila sta ce ovakvoj muskarcini pentaxim, pa posle kao ja moram da nudim drzavnu, pa vi posle odlucite... Eto!!!

Senior Member zverka's Avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    e mama m ...stonse boca tice...JA TI ISKRENO SAVETUJEM PENTAXAM...kad sam videla kako BANOVACKE SESTRE DAJU VAKCIJE... sama sam sebi cestitala sto samresila da manje patim svoje dete Ljubac
    i love to love just let me

+ Reply to Thread

Dozvole postovanja

• Vi ne možete postovati nove Teme
  • Vi ne možete postovati odgovore
  • Vi ne možete postavljati attachmente
  • Vi ne možete editovati svoje postove