+ Reply to Thread
Strana 1 od 2
1 2 PoslednjiPoslednji
Prikazivanje rezultata 1 do 10 od 16

Tema: Prvi ginekoloski pregled posle porodjaja

Senior Member mama Taca's Avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010

Prvi ginekoloski pregled posle porodjaja

A, kakvo iskustvo, uzas...Posle prvog porodja, nisam mogla da sedim ni da lezim kako treba, a odlazak u WC je bio mislena imenica.Toliko su me naplasile porodilje kojima to nije bio prvi put, da sam htela da pobegnem.Nisam kukavica i ne bezim od bola , ali posle upaljenih dojki, mleka koje je pisalo nasve strane...jos i "gruba do bola" doktorka koja je bila na otpustu...Premrla sam od straha i kad ma je prozvala, progutala sam veliku knedlu, i odlucno krenula ka stolu...pomogle su mi da se popenjem i da podignem noge...a onda je dr napenalila sestre koje su nam pregledale rane...Posle prvog pokusaja pregleda moji konci su popucali i krv je siknula na sve strane...Prekid filma, kada sam se osvestila, dr me je mazila po obrazima i tesila me...zbog toga sto sam se porodila u jeku bombardovanja topciderske sume, dr tamo neka me je izusivala uzduz i popreko.Konci su zatezali i vukli tkivo, sto je bilo izuzetno bolno...Elem ova je to popravila i posle sam bila kao nova.

Senior Member
    Datum pristupanja
    May 2010
    Jao, mama Taco...
    Ja sam imala veliku ranu jer je beban bio krupan a ja nisam znala da se napinjem kako treba i na kraju mi doktorka skočila na stomak, tako da sam užasno popucala...
    Drugi dan mi se rana upalila i ja nisam mogla da se ispravim, da se okrenem na drugu stranu dok ležim i tako...
    Kad je bilo vreme za poslednji pregled a ja se tresem ko prut, suza suzu stiže, blam živi...
    Sreća pa je bilo sve ok... i mogla sam kući.
    A posle šest nedelja odem u bolnicu na pregled i stisnula se, ne puštam...

Senior Member Mamamica's Avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Nas 10 čeka da se obavi kontrolni pregled a dr nema pa nema. A meni loše, beba sama. Ja se unervozila ko da sam se tek porodila. Kad je napokon došao i pitao da li neko hoće prvi ja skočila ko oparena. Nisam mislila ni da li će da boli niti ništa, samo da se završi. I ništa nije bolelo, osim kad mi je pritisnuo stomak. Tad kad ga nisam šutnula. To mi je najgore, i posle porođaja kad su me pritiskali po stomaku zaboravila sam sve muke.

Datum pristupanja
    Apr 2010
    E, secam se svakog reza, oseam jos uvek svaki koncic, ali opet bi isto prosla kda znam kakvi malisanovici , slatki andjelcici dolaze.Bas sam se nesto raznezila, a ova kisa slini...

Senior Member Skarlet's Avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    UUUUU,boli dok citam!!!!!!!!! Ja nemam pojma o tim bolovima bas nista-mene su stavili na sto,uspavala,"izvukli" mog deckonju i eto... pregled posle carskog je bio pa recimo isti kao i svaki drugi na redovnim kontrolama....

Member DreamDiva's Avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Navodnik Orginalno postovao Skarlet Pogledaj post
    UUUUU,boli dok citam!!!!!!!!! Ja nemam pojma o tim bolovima bas nista-mene su stavili na sto,uspavala,"izvukli" mog deckonju i eto... pregled posle carskog je bio pa recimo isti kao i svaki drugi na redovnim kontrolama....
    I meni je bilo isto tako... Jedino me je bolelo da se smejem ili nedaj boze nakasljem, ali sve ostalo je bilo bezbolno! Cak i kada su mi radili ultrazvuk posle porodjaja i stiskali mi stomak, ne secam se nikakvog bola, iako su meni konci bili na stomaku

Datum pristupanja
    Apr 2010
    Tebi je trebalo poslati na velikom papiru napisano HA HA HA HA... To je moj brat dobio od kuma odmah posle operacije zuci.Tako nisi morala da se naprezes vec samo pokazes...hi hi hi

Senior Member
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Ja sam se jako uplašila tog pregleda, a nije bilo ništa niti strašno, niti bolno. Sve pohvale za divnu doktorku kojoj ne znam ni ime.

Datum pristupanja
    Apr 2010
    Gde si Rossana? Nema te odavno, nedostajala si nam.Ja sam se jos vise uplasila posle drugog porodjaja, ali je sto ti kazes prosao s milim Bogom, zahvaljujuci mojoj dr Milici.Veliki pozdrav za dr Milicu i sve dr Milice ovoga sveta...

Senior Member
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Nešto su mi se nagomilale obaveze na poslu, ali sada sam tu.
    Veliki pozdrav za mamu Tacu i sve ostale forumašice!

+ Reply to Thread

Dozvole postovanja

• Vi ne možete postovati nove Teme
  • Vi ne možete postovati odgovore
  • Vi ne možete postavljati attachmente
  • Vi ne možete editovati svoje postove