+ Reply to Thread
Prikazivanje rezultata 1 do 6 od 6

Tema: Hraniteljska porodica

Senior Member mama Taca's Avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010

Hraniteljska porodica

U komsiluku imam porodicu koja je pre nekoliko dana dobila na staranje bebironca.Imaju srce veliko kao kuca, devojcica koju su odgajili sada je u Beogradu na studijama, malisa o kome brinu, a ima 6 godina ima nekoliko srcanih mana... vrlo cesto sa njim idu po institutima i na razna ispitivanja.Njihova cerka se vratila sa studija u Francuskoj i sada im pomaze oko malisana i bebe...Divim se takvim ljudima... sta vise reci, oni su jedna skromna porodica i cast ih je poznavati.

Hraniteljstvo mi se jako svidja i nadam se da cu i ja jednog dana biti hranitelj. Za sada imam pune ruke posla sa svoje troje dece. Kada malo odrastu i pocnu da se osamostaljuju ta opcija ce biti aktuelna. Vec sam se "raspitivala" po netu kako i sta treba odraditi da bi se dobilo dete. Nije tesko za one koji su voljni.
    1999. It's a boy
    2001. It's a girl
    2005. It's a girl
    Super beba

Datum pristupanja
    Apr 2010
    O tome ti pricam, zasto ne usreciti jos nekoga... ili bar pokusati

Senior Member
    Datum pristupanja
    May 2010
    Kad pogledam sve ove male prosjake na ulici koji uz budno oko roditelja traže novac od prolaznika (isključivo novac, ne primaju čokoladice) zapitam se gde su i šta rade naše socijalne službe i zašto se ta deca makar privremeno ne oduzimaju od takvih "roditelja" jer šta je sledeće kad malo porastu? Hraniteljstvo je jako dobar projekat pod uslovom da novac nije jedia motivacija nekoj porodici da prihvati dete. Sam osećaj da pripadate negde, da imate kome da se obratite kad imate problem, da će vas neko voditi kod lekara kad ste bolesni i da imate bar tri obroka za stolom puno znači.

Datum pristupanja
    Apr 2010
    Kako da ne, i ne verujem da hranitelji to rade samo zbog novca...ono sto sam primetila je da se sve viswe opredeljuju za decu koja su bolesna i kojima treba nega... ili specijalna nega, to se ne radi samo zbog novca 24h.Bar se nadam, jer u suprotnom dodje mi da se zapitam kuda to mi odosmo?!?

Member
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Sigurna sam da ima hranitelja kojima je osnovni motiv novac, ali verujte mi da ni to nije toliko vazno, jer su uslovi u domovima za nezbrinutu decu strasni, i sigurno ce im bolje biti kod hranitelja nego u kolektivnom smestaju.

+ Reply to Thread

Dozvole postovanja

• Vi ne možete postovati nove Teme
  • Vi ne možete postovati odgovore
  • Vi ne možete postavljati attachmente
  • Vi ne možete editovati svoje postove