+ Reply to Thread
Strana 3 od 7
PrviPrvi 1 2 3 4 5 ... PoslednjiPoslednji
Prikazivanje rezultata 21 do 30 od 63

Tema: Dete sa posebnim potrebama

Senior Member Mamamica's Avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    [/QUOTE]Moje dete je malo kasni u psihomotornom razvoju, kasnije je prohodao itd a komentar moje drage svekrve je bio " Njemu nešto fali". Odmah distanca, stid, poređenje sa drugom decom...i naravno tu negativnost prenose i na supruga.[/QUOTE]

Da sam nepristojna za nju bih rekla da je kokoška, ali pošto nisam rećiću samo, svaka joj čast.
    Bravo za drugu baku i samo napred

Senior Member emadora's Avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Zdravo svima. Ja sam mama Emilije koja ima 15 godina, Isidore od 8 godina i malog Nikole Lava koji ima 8 meseci. Nas bebac je rodjen sa Down sindromom. Nadam se da cu ovde moci da razmenim svoje misli, iskustva i osecanja sa roditeljima koji su u slicnoj situaciji kao ja.Pozzz!!!

Senior Member mama Taca's Avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Cao emadora, pozdrav za tvoje slatkise.Emilija ti je vec prava cura, u srednjoj skoli, a Isidora ti je treci razred, zavrsila sada drugi... kako one prihvataju Nikolicu, on je jos mali da bi one primetile neku razliku... da li ti je tesko, mislim imas li obaveza sa njim vise nego inace?Pitam jer sam ja sa mojim Lakicem u to vreme kretala na vezbe i izgubila sam iz vida njegovu sestru na skoro tri meseca... samo sam uvece bila tu da ih nahranim zajedno okupam i stavim na spavanje... Meni je taj period od 8 do 18 meseci bio najtezi i psihicki i fizicki.Nastavicemo sa caskanjem samo da ih sredim... mnogo galame...

Datum pristupanja
    Jun 2010
    Trudim se da balansiram izmedju njih troje, mada sam svesna da moje cure trpe, iako to ne pokazuju. Ema cuva brata kao da mu je ona mama.Izmedju njih postoji neka posebna veza, prosto se obozavaju. Dora je malo ljubomorna, jer je ona dosad bila najmanja. One jos uvek ne primecuju neku razliku izmedju njega i drugih beba, mada starija zna o cemu se radi. I maloj smo kazali, mada mislim da ona jos uvek ne razume u potpunosti. Inace Nikola za sada lepo napreduje, skoro da sasvim sam sedi i vec se dize na noge i stoji. Voli da cavrlj i galami. Na vezbe kod fizijatra trenutno ne idemo, pravimo malu pauzu do sredine jula, ali vezbamo kuci. S obzirom da smo iz Kragujevca i da ovde nema bas doktora koji su mnogo zainteresovani za ovakvu decicu ( rade oni s njima, ali nije to to ) periodicno dovodim Nikolu u Beograd U Zavod u Kralja MIlutina.Takva je situacija kod nas, za sada.

Senior Member Mamamica's Avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Dobrodošla Emadora, poljubac tvojim klincima

Datum pristupanja
    Apr 2010
    Mi smo isli godinama u Zvaod... mislim sa Lakicem, smo isli i za njih imam samo reci pohvale...Posebno za fizioterpeuta , mislim da se zove Rada, ili tako nekako... odlicna je, ona nam je najvise pomogla sa svojim idejama kada smo trebali Lakica da postavimo na noge...da ste malo blize ili da bar i u vasem kraju ima takav jedan Zavod...Nego, strpljenja, i polako.Nigde ne cvetaju ruze, ja se jos borim za mesto sto se mog Lakija tice... i ceo zivot ce biti borba, pa i ti isto tako...Sta ces, prvo ono najprece, a sve ostalo usput.

Datum pristupanja
    Jun 2010
    Nas u Zavodu vodi Rada Nikolic, ona je oligofrenolog. Ona mu je odgovorni terapeut. Sada,on je jos mali za logopeda, mada vec za mesec- dva bi mogao. Imamo mi u Kragujevcu strucnjaka, samo sto oni u principu mi kazu sve ono sto sam ja procitala i sakupila kroz iskustvo drugih roditelja. Bas smo juce bili kod fizijatra i on je zadovoljan vise- manje. Sada bi trebali da se spremamo za puzanje, ali Nikola hoce da stoji i da se dize na noge, ali nece u cetvoronozni polozaj za puzanje. Inace, kontaktirala sam i dr. Jadranku Novak, koja godinama radi bas sa decom sa DS i nameravam da uskoro dodjem do nje. Nisam uspela da procitam, jel tvoj Laki isto ima DS ili je nesto drugo?

Datum pristupanja
    Apr 2010
    Ne, kod njega jos nije ustanovljeno sta je , on ne prica, i mi smo kod Rade isli i lepo su se slagali...Inace on je bio hipotonicno dete, oslabljena motorika... to prevazilazimo... ali govor i salivacija...Ni laki nije hteo da puzi, pa sam morala na silu da ga savijam i da preko njega pomeram nogice i rukice...tezak period, ali prosao je.

Datum pristupanja
    Jun 2010
    Dusa mala. Ne znam da li je gore kada ne znas protiv cega se boris ili kada znas, ali ti od pocetka predocavaju da za tvoj problem nema resenja ( sto ja naravno ne prihvatam ). Ne znam da li je neko od vas cuo za terapiju aminokiselinama, s kojima rade Rusi. Da li znate za nekoga da je probao ovaj tretman ( koji je poprilicno skup ) i da li je bilo nekih rezultata?

Datum pristupanja
    Apr 2010
    Prijtelji moje sestre imaju malog sa DS on ima 11 godina ili nesto malo vise, oni to nisu radili ali mogu da se raspitam da li oni znaju nekog ko jeste ili prosto da joj kazem da se prijavi na forum i da malo protresemo mogucnosti

+ Reply to Thread

Dozvole postovanja

• Vi ne možete postovati nove Teme
  • Vi ne možete postovati odgovore
  • Vi ne možete postavljati attachmente
  • Vi ne možete editovati svoje postove