+ Reply to Thread
Prikazivanje rezultata 1 do 4 od 4

Tema: Da li Vaše dete laže?

Junior Member
    Datum pristupanja
    Feb 2011

Da li Vaše dete laže?

Ja sam svojim roditeljima uvek prećutkivala niže ocene (inače sam bila odličan učenik), a kada bi me konkretno pitali, lagala sam. Razlog tome su preoštre kazne, i fizičke i psihološke. Strašno je kada majka ne govori sa svojim detetom zbog niže ocene od očekivane. Na taj način sam kupovala vreme, ponekad bih popravila ocenu pre nego što se laž otkrije.
    Pošto se bavim i podučavanjem, utvrdila sam da veliki broj dece laže da ne bi razočarali svoje roditelje koji imaju nerealna očekivanja, u odnosu na realne mogućnosti.
    Iz oba iskustva, pouzdano znam da su deca vrlo nesrećna kad slažu roditelje. Prvi razlog je što problem koji imaju (loša ocena, konflikt u školi) ne umeju sami da razreše, a ne mogu da traže pomoć roditelja jer su ih slagali. Drugi razlog je što stalno strepe od reakcije, kada se laž otkrije. Tako postaju dekoncentrisani, uče još slabije i ulaze u začarani krug neuspeha i laži.

Da li i Vaše dete laže i zašto?
    Vaše dete je Vaša budućnost!

Moderator
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Moj mali ima tek tri meseca, pa ne znam da li ce lagati ALi znam da ga nikada necu terati da ima sve petice, da bude odlican, da se istice i slicno... I nikada ga necu batinama kaznjavati, pricom se moze sve postici...
    I od malena cu ga uciti da smo mu tata i ja najbolji prijatelji, i da uvek moze sve da nam kaze, da cemo uvek naci najbolje resenje...

Moderator mama m's Avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2010
    Navodnik Orginalno postovao Barbarica Pogledaj post
    Moj mali ima tek tri meseca, pa ne znam da li ce lagati ALi znam da ga nikada necu terati da ima sve petice, da bude odlican, da se istice i slicno... I nikada ga necu batinama kaznjavati, pricom se moze sve postici...
    I od malena cu ga uciti da smo mu tata i ja najbolji prijatelji, i da uvek moze sve da nam kaze, da cemo uvek naci najbolje resenje...
    slazem se

Junior Member
    Datum pristupanja
    May 2011
    ma laze katastrofa ali moja cerkica ima tek 6 godina i to neke lazi na koje i ona mora da se smeje, ako bude na mene nece nista umeti da slaze, a u suprotnom nemam pojma resavacemo to u hodu kako sta dodje.

+ Reply to Thread

Tags for this Thread

Dozvole postovanja

• Vi ne možete postovati nove Teme
  • Vi ne možete postovati odgovore
  • Vi ne možete postavljati attachmente
  • Vi ne možete editovati svoje postove