+ Reply to Thread
Strana 1 od 2
1 2 PoslednjiPoslednji
Prikazivanje rezultata 1 do 10 od 13

Tema: Stetne materije u bebi kozmetici

Member
    Datum pristupanja
    Nov 2010

Stetne materije u bebi kozmetici

Zanima me sta vi mislite o tome..dosta sam citala po internetu i dosta stetnih supstanci i naftnih derivata koji izazivaju rak i sta vec se nalazi u bebi kremama,na primer u pavlovicevoj,pavlodermu i bas sam zbunjena.....

Senior Member emadora's Avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Ne znam sta da mislim, danas za sve imaju neku prinedbu. Pavloviceva mast je koriscena jos dok smo mi bili deca i ne fali nam nista.Mada verovatno da ima istine za pojedine proizvode.
    Emilija 05.08.1995.
    Isidora 17.05.2002.
    Nikola Lav 25.10.2009.

Moderator mama m's Avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2010
    slazem se sa emadorom!ja sam mom stefanu od pocetka prala ves sa omekisivacem a navodno su buili zabranili da se to koristi.nama su i zabranili pavlovicevu mast da mu mazem,nisam ih poslusala jer nije imao nezeljeno dejstvo!ima nekih dr koji sve nbrane misleci da je to dobro.sve zavisi od deteta i od osobe do osobe!da kucnem u drvo stefi mi ninasta nije alergican.ako bas nesto konkretno smeta bebi popricaj sa doktorom on ce to prosuditi najbolje.ja sma sa stefijem pametovala i bila sam u pravu(jer sam i ml.sestru ja odgajila,pa sam bila upucena u sve)jednino sto nisam trebala od 3 meseca da mu dajem je sokice jer i dan danas samo njih pije.pije i vodu kad se najuca a to je mozda 3 ili 4 puta na dan ostalo pije sokice.

Member
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Ne bebi nista ne smeta ali sam onako htela da vas pitam za misljenje,konkretno mi ne koristimo pavlovicevu nego pavloderm jer se od pavloviceve stalno ospe,ali nije to razlog sto sam pokrenula ovu temu...Samo sam se pitala ok jesu nas mazali kad smo bili mali ali neke stvari se odraze na coveka tek za 40 godina,mozda su neki sa 37 imali rak samo zbog neke takve gluposti,uopste vise neznam sta da mislim,sve je kod nas stetno da je to uzas...pokrenula sam ovu temu jer sam na internetu videla nas zakon o kozmetici gde je dovoljno samo 3 posto npr nevena da bi oni napisali da je to krema od nevena a ostalo vazelin i sta vec sve derivati nafte i to im takodje daje za pravo da napisi 100 posto prirodno jer je nafta prirodna ali da li je dobra za nase lice,decu....

Datum pristupanja
    Oct 2010
    pavloderm je skroz ok i mi smo ga koristili jedno vreme.sad mu nestavljam nista jer je veliki i cesce ide na nosu.ali kad se ojede stavim mu bekutan prah.a to se desi kad sam ja po ceo dan kod lekara pa se svekrva neseti da mu promeni pelenu iako zna nesto da prica....nego reci mi po tebi sta mislis jer bekutan ili kosili za mele bebe/ja nemogu da se odlucim.jer mi kosili nemirise kao nekad a bekutan nisam probala...stefiju koristim pegu ili bekolino za kupanje. sta mi preporucujete za blizance?a sto se tice pavloviceve nebi pavlovicevu ja bi nesto dr.jer je mnogo masna a bebicama se cesto presvlaci pelena em piske em kake cesto.pa se cesto i ojedu,znam po stefiju.

Senior Member zverka's Avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    ja sam do skoro koristila kosili
    pa sam sama po sebi mnogo osetljiva i neces mi verovati meni je kosili zasmetao ...a koristila sam ga samo za njeno kupanje ( ja dobijem napad svraba )
    ne mora da znaci da je to al kad god pomirisem kosili napad krene
    od bekutana ( posto sam je ja koristila nekovreme ) sam dobijala uzasne podkozne bubuljice i bas mucila muku s tim
    pavlovic koristimo za dupence i ok je za sad mada vise ni to nije sto je nekad bilo ....od svega sto kaze moja mama ostao je samo miris
    tako da ni mi ne znamo sta cemo probati sledece al nesto moramo ...nesto sto nece smetati ni meni a ni njoj
    jbg ipak je meni haos kad je kupam - nemoguce je izdrzati i okupati malo bebce od silnog svraba ...a isti se i posle kupanjca nastavlja
    i love to love just let me

Datum pristupanja
    Oct 2010
    kad budes probala nesto novo javi mi.probaj ovaj bekolino mozda vam bude odgovaralo.meni licno ok i stefiju ali mala beba je mala beba.

Junior Member Ilana's Avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Ja sam uporedila nivea sos kremu i pavlovićevu tj spisak sastojaka i isti je.Znam da ne treba ništa sa parabenom koristiti i sa previše boja i parfema ali i nemamo neki veliki izbor.Uk i USA sve moje prijateljice koriste J&J pa je MM insistirao na tome, ali kupka suši kožu a losion za telo trenutno deluje ok a ujutro opet malo suva koža.Probala sam Chicco, ništa posebno samo što lepo miriše.Nivea bez parabena odgovara mom bebcu, ne suši mu kožu tako da ne stavljam losion više na telo, lepa mu koža, samo pavlović ili SOS Niveu na guzu par puta dnevno, ne posle svake pelene.Nikad nije imao ni malo crvenu guzu tako da je to valjda ok.E da, od te sos nivea ga je prošlo crvenilo i svrab po obrazima momentalno, ona je i protiv svraba!

Moderator
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Ma sve je to isto, ako cemo tako, danas sve ima neke sastojke koji ne valjaju...
    Mi koristimo sebamed i niveu, i zadovoljna sam...

Datum pristupanja
    Oct 2010
    a koje vlazne maramice koristis bebi?

Make a pregnancy ticker

+ Reply to Thread

Dozvole postovanja

• Vi ne možete postovati nove Teme
  • Vi ne možete postovati odgovore
  • Vi ne možete postavljati attachmente
  • Vi ne možete editovati svoje postove