+ Reply to Thread
Strana 2 od 4
PrviPrvi 1 2 3 4 PoslednjiPoslednji
Prikazivanje rezultata 11 do 20 od 33

Tema: Usvajanje kad vec imate dece

Senior Member
    Datum pristupanja
    May 2010
    Čitala sam o onoj ženi koja je bila staratelj dvogodišnjem dečaku ali nje uspela da ga usvoji zbog razlike u godinama ( ona ima oko 45) ionda su dali dete na usvajanje jednom mladom paru. Jako me je potresla ta priča jer se žena vezala za dete, ali propisi su propisi. Ima u tome logike ali kako je sada njoj to samo ona zna.

Senior Member mama Taca's Avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Zasto onda dozvoljavaju zenama da radjaju decu u tim godinama? Mislim da je to velika glupost... mora biti da je to jos zbog neceg, mozda zbog zdravstvenog stanja... Moze da bude staratelj i sa 60 godina ali ne moze da usvoji? Nesto definitivno nije u redu sa ovim nasim zakonima, ko ih pise i za koga su, i ko ih se pridrzava i kada...Tuzno, a nekako uvek deca izvuku deblji kraj, tuzno!

Senior Member
    Datum pristupanja
    May 2010
    Mislim da bez veze komplikuju to sa usvajanjem. Staratelj može da bude skoro svako, pitanje je koliko se ti ljudi i njihovi motivi proveravaju a usvojitelji moraju da prođu sto procedura i provera i to se jako otegne. MOžda je tom mladom paru i trebalo dve godine da dođu do tog deteta a za to vreme je on bio kod one žene.

Datum pristupanja
    Apr 2010
    Bas o tome pricam, komplikovane procedure ... kada bi svakog roditelja tako proveravali, koliko bi njih "ostalo bez" dece...Gluposti, od jednog izuzetno humanog cina napravise...svasta

Senior Member zoranabat's Avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    znam da je procedura za adopciju kos nas pakao,bila sam na praksi u Zecanskoj i nisam mogla da dodjem sebi narednih 7 dana to je stasno,deca su u boksovima tako ih zovu odvojena zdrava od bolesne...pod tim bolesna smatraju decu koja imaju anomalije taj boks je bio prazan kad smo dosli....zatim imaju boks gde su bebe uzas i sad kad se setim dodje mi da placem ...kad smo usli kao misici su virili iz krevetaca sa osmehom na usnama koji je govorio dodji kod mene.Bila sam rasporedjena u grupi sa decom uzrast 3 godine ...nemam reci kad smo otvorili vrata gomila dece je potrcala ka nama dece koja su zeljna ljubavi u pravom smislu reci.bili su svuda oko men,zakazceni oko nogu ruku vukli me za mantil.Deca lepa kao andjelim,zdrava ali bez ljubavi.strasno...ne mo0gu dalje da pricam potresem se svaki put kad pomislim na njih ...

Datum pristupanja
    Apr 2010
    To je strasno ! Andjeli mali, ispastaju zbog tudje ludosti... sad zamislite onog , ko ih je tamo ostavio... kakav je to covek?! sta bi trebalo da se desi , pa da ja svoje dete ostaviom na milost i ne milost neznancima, kakvi god da su?!?! Mislim da ne postoji takva situacija...cak i najgori moguci scenario... neko bi vec dosao po to dete...A zamislite.a iznosim ioz porodilista moje blizance, a jedna mala slatka bebaca, sama u boksu... i niko je ne uzima... Mama je ladno pobegla iz porodilista, ostavila bebu, i dokumenta, koja , kako sam kasnije saznala od moje doktorke, nisu ni bila njena... Uzas!

Datum pristupanja
    Aug 2010
    to je strahota...kazem vam da sam bila pod utiskom jako dugo....a i sam nisam ravnodusna...taj dan kad smo mi bili na praksi secam se da su roditelji dosli da vide svoju bebu....i videli su ,drzali u naruciju,ali i ostavili..i ja sam se pitala milion puta kakvi su to ljudi,kakva je to sklpo sta je sa emocijama sta je sa mozgom...u razgovoru sa sestrama i doktorkom koja je vodila grupu saznali smo da dosta dece je ostavljeno od strane uspesnih roditelja...secam se malog slatkog Bogdana koji je bio kao pauk a roditelji su mu narkomani...svasta se tamo vidi svasta...a da vam ne pricam o humanitarnim akcijama to je posebna prica...ono sto oni dobiju su namirnice sa isteklim rokom...jedino ko im pomaze u to vreme za koga su rekli da je od reci su Jelena i Zika iz grupe Zana...a ovo ostalo je sve laz...jadno i bedno...pored je materinski dom ...majke koje nisu prihvacene pod strane porodice ili nemaju gde da budu pa su tu sa svojim cedima..i tim zenama skidam kapu...same..a ipak srecne...

Senior Member sandra kika jovanovic's Avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Kada sam se ja porodila pa mi bebu prebacili u boks,bila je bebica koju je ostavila majka.Bila je nekih 2 dana stara.Secam se kad dodjemo da dojimo bebe,sve placu a ono malo sa crnom kosicom pa se igra rukicama,zlato malo,kao da zna da je samo.Taj prizor i dan danas ne mogu da zaboravim,imam njenu sliku....tako je bila lepa.Dojila sam je dok sam bila tamo a ona posle sisanja lepo mi zaspi dok je ja klackam pa se smeska.To mi je slomilo srce.Da sam mogla povela bi je sa sobom.I dan danas se secam tog slatkog malog osmeha.Samo ne razumem kako je ta zena mogla hladno da je ostavi...kakav je ona covek?MONSTRUM!!!!!!
    MaLeNa MaZa

Datum pristupanja
    Aug 2010
    nije to covek moja Sandra..kucke se okote pa se brinu o kucicima a ne zena da rodi dete i da ga ostavi nema opradvdanja...ne razumem zene koje abortiraju i koje rode pa ostave..

Senior Member
    Datum pristupanja
    May 2010
    Kad sam u nastupu očaja rekla svekru i svekrvi da ću ostaviti supruga, ona mi mrtva ladna kaže da ja mogu da idem ali da ostavim dete.Pa moj suprug ima platu! Kome da ostavim dete! NIkad to ne bi uradila!

+ Reply to Thread

Dozvole postovanja

• Vi ne možete postovati nove Teme
  • Vi ne možete postovati odgovore
  • Vi ne možete postavljati attachmente
  • Vi ne možete editovati svoje postove