+ Reply to Thread
Prikazivanje rezultata 1 do 9 od 9

Tema: Hodalica, da ili ne?

Member stich2leeloo's Avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011

Question Hodalica, da ili ne?

Drage moje,

Interesuje me sta mislite o stavljanju beba u hodalicu, da li su vasa deca to koristila i kada ste pocele da ih stavljate. Trenutno, doktori i sestre ne savetuju dubake (hodalice) zbog kukova, nepravilnog hoda i krivih nogu, mada niko iz moje generacije nema taj problem, a svi smo tako odrasli. Igor ima 6m i2n i nogata se kao lud, sedi samostalno i trazi stalno da se stavi na nogice, onda ih ukoci kao balerina a balavi osmeh nas ozari kao da se desila najbolja stvar na svetu

koliko sam primetila, i ti doktorski saveti se menjaju svako malo, ko bi ga znao, na kraju, sta je ok ili ne.

Hvala unapred

Moderator mama m's Avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2010
    ja mog stefija sa 9 meseci ali malo je bio u njoj.sa 9 je poceo da puzi a sa 11 je prohodao.a sad ima 3 god i jos uvek ponekad se saplete ili iskrivi nogicu.tako da sta znam stalicu izbegavati.ili je koristiti kao hranilicu.

Senior Member zoranabat's Avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    iskustvo kao i sa mamom m ...doktori savetuju sve i svasta a nisam bas za to da se za sve poslusaju...ja ipak glasam za setalicu pre nego za ogradicu.

Senior Member
    Datum pristupanja
    May 2010
    Ja sam slušala novije savete i koristila sam hodalicu minimalno a ogradicu i više nego što je trebalo! Pošto je kasno počeo da se oslanja na noge i prohodava, hodalica mu je bila mala, vukao je noge. Međutim, ja kao i njih milion iz moje generacije smo stavljani u hodalice i ništa nam ne fali. Jesam sklona da pre poslušam savete stručnjaka nego baba, ali malo sam i zbunjena, moram priznati!

Moderator mama m's Avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2010
    svi smo mi zbunjeni!!!!!kako kome odgovara setalica.nekome dobro dodje nekom ne.svi smo razliciti.

Moderator
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Ja cu da ga stavljam u dubak... I ja sam bila u dubku stalno, kako mi keva rece... I imam normalne kukove i extra noge kakvo krivljenje i ostalo... Glupost..

Senior Member Skarlet's Avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    mij klinja je dosta vremena provodio u hodalici,i nema nikakvih posledica,jedino sto je dugo hodao na prsticima a i sad ovako "mator" cesto tako hoda....bar nema bojazni od ravnih tabana!!!!!!!

Junior Member
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Ja imam sina od 6 mjeseci.dnas vecinom govore kao ogradicu da se kupi jer hodalicom djete na prsticima hoda.sto i jeste,bar kod moje sestre.djete sada ima 2 godine i kada hoda a i trci na prsticima vecinom to radi.....

Ja nisam od toga nista uzimala jer i sama neznam sto bi.A STO SE TICE HODE I DUBKA.MA DAJTE NIJE PRIJE BILO OGRADICE.SAMO TO PA SMO SVI NORMALNI PA CAK I ZDRAVIJI OD OVE SADASNJE DJECE..E JOSA MALI CE UVESTI ROBOTE DA VODE DJECU NASU PA CE I OGRADICA BITI LUDA IDEJA........

Member
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Oba sina su mi bila u dubku, i nista im ne fali, normalno su razvijeni. Sve je to od deteta do deteta, kako se kome svidi. Meni je, recimo to bio spas, jer nisam imala koga da mi pomaze oko dece.

+ Reply to Thread

Dozvole postovanja

• Vi ne možete postovati nove Teme
  • Vi ne možete postovati odgovore
  • Vi ne možete postavljati attachmente
  • Vi ne možete editovati svoje postove