+ Reply to Thread
Strana 1 od 2
1 2 PoslednjiPoslednji
Prikazivanje rezultata 1 do 10 od 11

Tema: Vasa omiljena boja

Senior Member zoranabat's Avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010

Vasa omiljena boja

zelena i zuta i ljubicasta

Senior Member emadora's Avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Crvena, braon, bela.
    Emilija 05.08.1995.
    Isidora 17.05.2002.
    Nikola Lav 25.10.2009.

Moderator
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Bebi roze, tirkizna i crna...

Joj ja nemam poima, meni enkako sve boje iste i stvarno ne mogu da skapiram ljude koji kazu ja volim ovu ili onu boju. U cemu je fora?? Kakav sam ja to onda kad se razlikujem od svih ljudi jer nemam svoju boju?

Moderator
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Kao sto ljudi imaju omiljeno jelo, grad, sok, marku, ime... tako imaju i boju Ja npr nikada ne bih nosila braon, teget, narandzasto... Mrzim te boje...

Senior Member
    Datum pristupanja
    May 2010
    Narandžasta i žuta. Nekako me oraspolože, pokrenu!

Senior Member Skarlet's Avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    crvena,crna,zuta..

Senior Member Mamamica's Avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    žuta pa ljubičasta
    a moje dete najviše voli plavu boju. On sa 4 godine ima omiljenu boju, ha, ha

Moderator mama m's Avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2010
    rooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo ooozaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Member
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Crveno, volim te crveno! A kad vec govorimo o omiljenim bojama, da se malo razonodimo. Svaka boja ima svoje znacenje, tako da vasa omiljena boja govori nesto vise o vama i vasem karakteru. Boje, pored toga što mogu biti pasivne, aktivne i neutralne, imaju svoja pozitivna i negativna značenja:
    Žuta: Pozitivna značenja ove boje su obazrivost, bistrina, inteligencija, radost, organizacija, proleće, a negativna značenja koja sa sobom nosi su lenjost i cinizam.
    Plava boja predstavlja smirenost, ljubav, aristokratiju, prihvatanje, strpljivost, razumevanje, saradnju, udobnost, lojalnost i sigurnost. Negativna značenja plavih nijansi su strah, hladnoća, pasivnost i depresija.
    Narandžasta stoji za postojanost, hrabrost, pouzdanje, prijateljstvo, toplotu i energiju. Negativna značenja su neupućenost i inferiornost.
    Ljubičasta se veže za čarobnjaštvo, sofisticiranost i veru, ali sa druge strane predstavlja i zabranu.
    Zelena boja nosi obeležja bogatstva, zdravlja, prirode, nade, rasta, svežine i odgovornosti. Pored ovoga, ona znači i zavist, krivnju, ljubomoru i poremećaj.
    Crna boja predstavlja ozbiljnost, eleganciju, dramatičnost i odanost, ali s druge strane ona nosi konotacije zla, smrti, emotivne hladnoće i neznanja.
    Bela boja simbolizuje čistoću, svežinu, lakoću i dobrotu, ali je sinonim i za zimu, hladnoću i daljinu.
    Crvena boja stoji za ljubav, strast, radost, ali neke nijanse ove boje (tamnocrvena) predstavljaju vraga i revoluciju.

Psihološko delovanje boja
    Svaka boja ima određeno psihološko delovanje, tj. izazivaju kod nas razne osećaje.
    Crvena - snažno, razdražujuće delovanje, popravlja raspoloženje, ubrzava puls, disanje i mišićnu napetost.
    Žuta - deluje podsticajno, izaziva radost i veselje,i predstavlja nadu.
    Narandzasta - deluje svečano, veselo, izaziva osećaj zdravlja, životne radosti.
    Zelena - odmara, deluje blago, stvara unutrašnji mir, odmara vid.
    Plava - deluje smirujuće, suprotno od crvene, pasivno, hladno, podstiče koncentraciju i umiruje.
    Ljubičasta - deluje mistično, tajanstveno, očaravajuće i prigušuje strasti.
    Bela - umara.
    Last edited by Tasha; 12-28-2011 at 11:55.

+ Reply to Thread

Dozvole postovanja

• Vi ne možete postovati nove Teme
  • Vi ne možete postovati odgovore
  • Vi ne možete postavljati attachmente
  • Vi ne možete editovati svoje postove