+ Reply to Thread
Strana 1 od 2
1 2 PoslednjiPoslednji
Prikazivanje rezultata 1 do 10 od 13

Tema: Cvece

Junior Member samira's Avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010

Cvece

svi mi volimo cvece i stize nam prolece polako, vreme kad se sadi i kad pocinje da nice iz zemlje ono cvece koje je provelo zimu u vrtu polako vec izvire. da razmenimo savete kako se uzgaja i neguje cvece. mozda neko zna nesto vise o uzgajanju nekih vrsta cveca, nego o onome sto vec pise na onim kesicama kad kupimo. kao npr.da je pivo dobro za cvece ili jaje ili kafa.
    i koje cvece inace volite

Moderator mama m's Avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2010
    ja volim svo svece koje postoji!i jedva cekam prolece i da se vise preselimo da mogu da uzivam u basti i da sadim cvece!inace najvise volim visibake...jeste da su odavno prosle ali odavni ih nisam videla(otkako je moja baka umrla vise nenice kod mojih....to je bilo puno dvorisyte visibaka)ma volim sve namamsta da izdvojim.ja nebi samo napolju sadila veci unutra pa me zanima koje cvece je dobro sa kucnu uzgajanje!

Senior Member emadora's Avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Ja ne volim cvece, ja sam redak izrod.
    Emilija 05.08.1995.
    Isidora 17.05.2002.
    Nikola Lav 25.10.2009.

Senior Member zverka's Avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    dvoriste kad se otopi snegic mi je pepuno ljubicica onih divljih malih mirisljavih ...naletela sam cak i na neku belu
    secam se da sam njih ko detence braal mami ... po ceo dan
    sto se "visibaba" tice kad se otopi ...nek te muz provoza malo do fruskaca ( to bar moze ) cela fruska gora je jednostavno okupana u njima ( i meni su prelepe )
    a sto se tice dvorisnog cveca ...ne znam meni je jako lep zumbul i djurdjevak ...mada vise volim drvece ...doduse ja tek treba da pocnem da sredjujem dvoristance a ima ga maaasala
    jedino sto mi je dobro .... nasladila sam nesto od majke...a da zabodem naj obicniju suvu granu u zemlju ona ce se primiti ...
    cak sam zarad opklade posadila ruzu kod mojih u dvoristu tako sto sam cvet zabila u zemlju i nista vise ( i to ruza koju sam dobila ) sad je najlepsa ruza u dvoristu tako da vam je sve jasno
    i love to love just let me

Moderator mama m's Avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2010
    ja obozavam cvece!niklo mi je sve sto sam posejala u moje saksijice....jos samo cekam da procveta za mesec dana i bicu odusevljena!

Senior Member zoranabat's Avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    nisam volela cvece ali zavoleh..sad cekam pa da krenem u akciju...

Member stich2leeloo's Avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    volim cvece, volim boje i mirise, ali na terasi ili u dvoristu (posto sam u stanu ume i da "davi"), a unutra za sada imam zelenis (preferiram male drvenaste oblike, mada ne biram.) Ako jednoga dana budem imala dvoriste obavezno cu imati bar jedan jorgovan i brezu, ciji zvuk lisca na vetru predstavlja najlepsi zvuk..... odrasla sam u stanu na 1 spratu sa brezom pod prozorom... Lepe asocijacije i uspomene Mojoj mami ide cvece a meni - kako sta. Volela bih da kao zverka, ubodem stap i on potera. Oduvek sam imala bar 1 adama u stanu, benjamin fikus, saflera mi umirala bar 4x (to sto mi ne ide - digla ruke!) a sada imam a.ljubicice - recimo to mojoj mami nikada nije islo a ja od 1 rasadila 4 saksije. Za pocetak sezone osvanule su mi narandzaste petunije u zardinjeri na terasi. Polaku cu menjati zemlju svom cvecu i jos posaditi neki kolorit na terasi, mada smo na uglu zgrade i vetar slomi sve vise od 5-7cm

Moderator
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Ja obooooozavam cevce Zivela sam u kuci i bilo ga je u izobilju, sad kad sam u stanu stavicu na terasu u zardinjere, koliko bude stalo

Member
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Ja volim cvece veri, veri mach. A to mi je i struka. Evo za sve one koje vole cvece jedan savet: listovi vaseg sobnog bilja ce izgledati kao sa razglednice ako ih s vremena na vreme "ocistite" korom od banane. Dakle, bananu pojedete, a unutrasnjom stranom kore premazete listove. Tako ce oni biti sjajni, skinucete prasinu sa njih (a i manje ce se skupljati) a kalijum iz banane ce vasu biljku nahraniti.

Moderator
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Moram to da probam sto pre

+ Reply to Thread

Dozvole postovanja

• Vi ne možete postovati nove Teme
  • Vi ne možete postovati odgovore
  • Vi ne možete postavljati attachmente
  • Vi ne možete editovati svoje postove