+ Reply to Thread
Strana 1 od 2
1 2 PoslednjiPoslednji
Prikazivanje rezultata 1 do 10 od 12

Tema: Krstenje

Senior Member zoranabat's Avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010

Krstenje

ovako ko nije krstio dete a zeli evo informacija:
    1.kum mora da bude krsten i da ponese krstenicu,
    2.taksa kosta 4000 i 1270 je oprema za krstenje tj.platno,sveca,i kutijica za kosu
    3.mora da se zakaze par dana ranije.
    ne mora parohija u kojoj stanujete ne morate da bude venacni u crkvi i krstenje traje 20 minuta.

Senior Member zverka's Avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    4000+1270
    AUUUUUUUUu pa kako to tako ...
    kod mene je ovde uvek bilo koliko kum da......
    hvala zole ...posto planiram i to polagano da obavljam ...doduse sve u svoje vreme ...al aj
    i love to love just let me

Datum pristupanja
    Aug 2010
    mislim da je u manastirima koliko das a u nekoj crkvi u Bgd je koliko toliko ali sta ces mora se meni nije zao bitno mije da smo ga krstili.

Moderator mama m's Avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2010
    cestitam na krstenju! nego ovde kod nas je drugacije.evo kako:kuma kupuje opremu i placa 2000 a mi ostatak.koliko traje nemam pojma.i pop je trazio da s emi prvi vencamo(da dobije vise para i za jedno i drugo)ali je morao da odustane jer sam ga ja pitala da li je normalan.i da kum mora da bude krsten ili kuma.eto tako je bar bilo nama u batajnici kako ce nam biti sad ovde u vojvodini ne znam!samo mogu da kazem jos STRASNO!nas pop koji je stefija krstio vozi limuzinu od kola!!!!!!toliko o placanju!!!!!stvarno strasno!!!!!!!

Datum pristupanja
    Dec 2010
    aaahahaha
    pazova ..jel jos uvek radi pijani popa...
    poslednji put sam tamo bila kad se moj brat od strica vencavao ... pa popa prvo dobrano potego iz buklije pa onda onako ljuljajuci se nastavio sa radom
    LM
    Zole daleko bilo ... i treba detence da se krsti ... de zao ...al bre i pope sad imaju tarifu jbg to nisam znala
    znam da je u manastiru na fruskacu ( krstenje buraza od strica ) kostalo KOLIKO DAS pa zato sam tako i odreagovala

Datum pristupanja
    Aug 2010
    ja na to gledam drugacije da je kostalo i 1000 eura ja bih platila jer mije krstenje jako bitno...znam da se obicaji razlikuju ali eto...moj muz nije krsten i nece ali dete mora da se krsti recimo monasi nece da krste dete ako oba roditelja nisu krstena i vencana u crkvi sve se to razlikuje ali jednostavno je drugacije .Evo Batajnica Beograd a razlika u svemu a ne po drguim delovima ove nese jadne Srbije.
    Sto se tice popova i toga sta voze to nije moje ja odlazim u crkvu radi sebe ne radi njih to ide na njihovu dusu .

Datum pristupanja
    Dec 2010
    e vala moj muz se krstio godinu dana posle naseg vencanja
    i meni je jaaako bitno pogotovo sto njegovih ima sa svih strana

Datum pristupanja
    Aug 2010
    bitno da se krstio moj nece ...

Datum pristupanja
    Dec 2010
    MA JA SAM MOG UVATILA NA FORU kvarno znam al sta cu morala sam nekako
    i to na foru da danas suta dete necu moci da krstim ako nije ni on krsten ...i krstio se ...samo on kum i ja bili tamo ..posle toga otisli u restoran na klopu i sad milina
    doduse neki od njegovih koji su saznali ( posto skoro niko ne zna) poceli da pizde s oprostenjem AL nis mi sad ne mogu ...
    a i sto je najinteresantnije JAAAKO postuje crveno slovo itd sam se interesuje i raspituje
    a meni lepoooo
    zamisli samo kako mi je drago kad unese sav bitan badnjak u kucu ... pa sav ponosan se truudi da idpostuje neke obicaje koje on do skoro nije ni video ..

Datum pristupanja
    Aug 2010
    pa znas kako kazu "nema lepse ver eod hriscanske " kod nas su obicaji divni pocev od slave preko Bozica,Vaskrsa a tek post i pricest ali ne mogu da se borim protiv vetrenjaca jednostavno ne zna u takvoj je porodici odrastao ...

+ Reply to Thread

Dozvole postovanja

• Vi ne možete postovati nove Teme
  • Vi ne možete postovati odgovore
  • Vi ne možete postavljati attachmente
  • Vi ne možete editovati svoje postove